Kezelés, netes tartalmak
Az LG B3 természetesen megkapta a vállalat legfrissebb, saját fejlesztésű smart platformját, tehát a webOS 23-ra épül. Ez kellően stabil, fagyást, összeomlást nem produkált, de magasabb kategóriás rokonaitól eltérően itt belefutottunk olykor némi belassulásba, mikrofagyásba. A magyar nyelven is kommunikáló grafikus kezelőfelület az apró, színes ikonoknak köszönhetően látványos és átlátható, igen felhasználóbarát, hiszen minden fontos szolgáltatás vagy applikáció hamar meglelhető.
Hirdetés
A termék dobozában megtalálható a vállalat egyik csodafegyvere, a mozgásérzékelős Magic Remote távirányító, amely légiegérként is használható. A fogása kényelmes, funkciógombokat sem spórolták le róla, a háttérvilágítást viszont igen. A távirányító egyébként egy ingyenesen letölthető alkalmazás révén mobil eszközzel is kiváltható. A modell képes együttműködni az USB-n vagy Bluetooth-on keresztül csatlakoztatott külső vezérlőeszközökkel, kontrollerrel, billentyűzettel vagy egérrel, ami nagyon hasznos lehet a különféle internetes alkalmazások futtatása során.
Ezek ugyanis szerves részét képezik a rendszernek ezúttal is. Közel 400 szoftver közül válogathatnak a felhasználók, amelyek között megtalálhatóak a hírekkel, sporttal, mozgással, ételekkel, kultúrával, szórakozással, időjárással vagy sporttal kapcsolatos appok is. Akad jó pár játék is, azonban ezek meglehetősen csúnyák és primitívek, így még rövid ideig sem szórakoztatóak. A kínálatban természetesen helyet kaptak a manapság megkerülhetetlen, hagyományos televíziózást lassan háttérbe szorító online streaming szolgáltatások is. E téren komoly hiányzókról nem beszélhetünk, minden fontos app elérhető, így például a Netflix, az HBO, a Disney+, az Amazon Prime Video, a SkyShowtime és természetesen a YouTube is. A böngésző sem hiányzik, aminek segítségével a weboldalak egyszerűen felkereshetőek.
A webOS 23 rendelkezik néhány szokatlanabb extrával is. Ezek egyike az úgynevezett Sportriasztás, amelynél kiválaszthatóak kedvenc csapatok vagy sportágak, és ha kezdődnek a meccsek, akkor jelez a készülék, illetve az eredmények akkor is feltűnnek a képernyőn, ha egyébként teljesen mást nézünk. Az Otthoni Munka nevű menüpont alatt lehetőség nyílik távoli számítógépek, a felhőbe töltött Microsoft Office 365 dokumentumok, levelek, chat szolgáltatások megnyitására is, ami szintén hasznos lehet. Az Otthoni Irányítópulton keresztül pedig menedzselhető az okosotthon-rendszer, illetve látjuk a televízióhoz csatlakoztatott eszközök állapotát is.
A modell rendelkezik előzetesen, gyárilag telepített médialejátszó szoftverrel. Ennek grafikus kezelőfelülete átlátható, magyarul is tud, de csak alapszintű szolgáltatásokat tartalmaz. A képek esetében a kötelező JPG mellett és a BMP és PNG szabványt ismeri. A fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatokkal nem boldogul, azonban akár effektekkel is fűszerezett diavetítés elindítására módot ad. Hanganyagoknál az MP3 mellett a WAV, WMA és FLAC formátum megszólaltatása biztosított. Metaadatként a fájlba kódolt dalszövegek megjelenítése, valamint az ID3 tagek feldolgozása is megoldott.
A videós tesztcsomagunkkal végzett tesztelési folyamat során kiderült, hogy 4K HDR10+, DivX, Kazu 4K, és 10 bites fájlok lejátszását megtagadta. A Killa_sample iszonyatosan pixeles és szaggat, a WMV, valamint 4k H.265-HEVC állományoknál pedig nincs hang. A többivel nem volt gond, még a Dolby Vision 4K HDR típusú tartalmakkal is boldogult. A külső feliratok kezelése ez esetben is megoldott: a kódolás megváltoztatható, a betűk mérete és színe módosítható, és mivel körülöttük egy vékony keret jelenik meg, ezért a szöveg mindig jól olvasható. A térhatású hangfájlok kezelése terén a szoftver jól teljesít, próbánk során csupán a Dolby True HD és Dolby Atmos szabványok támogatásával volt baja.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!