Hirdetés
Hőmérséklet, zaj, akkumulátor
Különösen kíváncsiak voltunk rá, hogy a nagyobb mérettel, de változatlan kialakítással hogyan szuperál majd az Eee PC 1000H hűtése. Vajon a Wind fejre állított tervezése – amit egyébként az Asus is használ nagyobb notebookjainál – jelent majd valami előnyt? Bizony, jelent. Az Eee PC 1000H tesztelésekor ugyan 2 fokkal melegebb – tehát 26 fok – volt tesztlaborunkban, de a gép felülete több fokkal melegebb volt, mint a konkurenséé. Ezt különösen a billentyűzet alá helyezett chipek környékén lehetett érzékelni. Hangban az ezres pár decibellel a Wind alatt tudott maradni. Olyan halk volt, hogy csendes környezetünkben a mobi merevlemez picike motorhangját is jól lehetett hallani.
Meghajtva az Eee PC-t a picike processzor hőmérséklete azonnal 50 fokról 60 fokra ugrott, ami 22 dB-es, még mindig kellemesen halk hangot eredményezett. Pár perccel később 65 fokos CPU-nál tovább hangosodott négy decibelt, ami notebookos viszonylatban alaphangnak mondható. Még két decibelt kaptunk 67 fok környékén, aminél egy órányi folyamatos terhelés után sem melegedett tovább a CPU. A winchester eközben 50 fokról 55 fokosra melegedett, a notebook házának néhány része pedig a 40 fokos hőmérsékletet is túllépte, tehát ebben a versenyszámban a Wind jobban szerepelt.
Az Eee PC 1000H ugyanazt az akkumulátort kapta, mint a 901-es, melynek több mint egy hüvelykkel kisebb kijelzője és két SSD háttértára van, tehát várható, hogy a közel 50 Wh-s kapacitás most valamivel rövidebb üzemidőt eredményez majd. Persze a csaknem nyolcórás eredményből elveszíteni egyet-kettőt nem olyan vészes dolog.
Szerencsére nem sokkal csökkentek az üzemidők. Nyugalmi állapotban a 10,2”-os kijelzős, normál merevlemezes Eee PC 1000H is kibírt hét órát, filmezni több mint négy óráig tudtunk vele, és maximális terhelés mellett is kitartott az akkumulátora három óráig. Az Eee PC 1000H ezek szerint valamivel gazdaságosabban működik, mint a Wind, ugyanis az MSI gépe majdnem 8 Wh-val – tehát közel 20%-kal – nagyobb akkumulátorral produkált hasonló eredményeket.
Nyugalmi állapotban 15-17 watt körüli fogyasztást mértünk a nagy Eee PC-nél, ami a CPU terhelésével 2-3 wattal növekedett. A kijelző maximális fényerőre állítása vagy a vezeték nélküli hálózati eszközök bekapcsolása is hasonló többletfogyasztást eredményezett. Akkumulátortöltés közben a terheléstől függetlenül 40 wattos fogyasztást tapasztaltunk, kikapcsolt gépnél pedig 38 wattosat. Ennek köszönhetően kikapcsolva az Eee PC 901-gyel azonos idő, vagyis három óra alatt töltődött fel az akku, bekapcsolva viszont majdnem 40 perccel több időre volt szükségünk. Meg kell még jegyezni, hogy a töltés nagyjából 70%-os telítettségig volt lineáris, ennek a szintnek az eléréséhez kikapcsolva csak másfél órára volt szükség. Tudva, hogy teljes töltéssel akár hét órát is bír a gép, a 70%-os telep majdnem öt órára is elegendő lehet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!