Gamer beviteli eszközök a Corsairtől

Hirdetés

Próba

Az a jó a mechanikus billentyűzetekben, mint amilyen a Corsair Strafe is, hogy aki egyszer valamelyiken kipróbálta az adott mikrokapcsoló-fajtát, az pontosan tudja, mire számíthat a többinél. Az egyes modellek legfeljebb alapjuk magasságában térnek el, de itt is minimális, pár milliméteres a szórás. Ezen a téren a Strafe az átlagos modellek közé tartozik, nincs semmi zavaró, szokatlan külső jegye. Legfeljebb a fényt és a gamer módot aktiváló extra gombok – többihez képest – olcsónak ható nyomáskomfortja hozható fel, mert azok alatt nem Cherry MX kapcsoló van. Ahogy illik, hozta a beígért NKRO képességet, tehát egyidejűleg bármennyi gombja lenyomását érzékelte.

Lapos állásban megfelelően stabilnak bizonyult a klaviatúra, megemelve viszont a lábak végéről hiányzó gumitalpak miatt csúszkálni kezdett, és ilyenkor olyan magassá válik, hogy csuklótámasz nélkül nekünk már kényelmetlennek bizonyult. Jól jött volna még valami kis jelzés, ami azt mutatja, hogy merre keressük a billentyűzet beláthatatlan részén, a vaskos kábel kivezetése mellett található USB csatlakozót. Az extra, gamer billentyűkupakok egészen érdekesek a festett, de kissé érdes felületükkel. A W-ből és a D-ből is kétféle dőlésszögű van.

Átlagos mérete és ügyesen kialakított formája révén a Corsair Sabre RGB egere kicsi és közepes kézmérettel szinte bármilyen fogási mód mellett kényelmesnek bizonyult, egyaránt jól tudtuk használni tenyeres, ujjas és karmos fogással is. Nagyobb kézzel markolva tenyereshez már rövid és kicsit keskeny lesz, itt inkább az ujjas fogás jöhet számításba.

Meg voltunk elégedve a gombok elrendezésével és működésével. A két fő billentyű enyhén domborodó kialakítása a selymes felülettel és a pontosan, holtjáték nélkül működő (kínai) Omron mikrokapcsolókkal nagyon kellemes, a hüvelykujjas gombok és a görgő mögötti is szépen jár és aránylag könnyen elérhetőek. A bal gomb peremén lévő kettő megítélése egyéni, szerintünk rendben vannak azok is, de van, akit nagyon zavar az elhelyezkedésük. Hibaként róhatjuk fel a görgő alatti gomb keménységét.

Mozgás tekintetében csak jókat mondhatunk a Sabre RGB-ről. Nála is jelentkezett az az érzés, ami csak a legjobb egereknél szokott, hogy visszaváltva egyébként nem gyenge Revoltec Fight Mouse Elite egerünkre, bizony éreztük a kategóriányi minőségbeli visszaesést. Az Avago ADNS-S3988 szenzor nagyszerűen teszi a dolgát, játékban 2000-2500 dpi-ig nem tudtuk zavarba hozni, bárhogy is rángattuk. Efölött már vesztett a pontosságából, de ez még a legjobb egerekre is jellemző.

Mivel a Sabre RGB csak 100 grammot nyom és nagyok a csúszótalpai, szöveten fürgén mozgott, viszont keményebb felületen szinte már attól is elmozdult, ha ránéztünk. Az emelési magasság kb. 1-6 mm között állítható, a rásegítést kikapcsolva nem éreztünk angle snappingre utaló jelet, tehát úgy viselkedett az egér, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva. Vékony farka a szövet burkolatosok között rugalmasabbak közé sorolható, azért szövet nélküliben láttunk már sokkal hajlékonyabbat, mozgást kevésbé zavarót is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények