Hirdetés

Chieftronic M2: ugye, hogy nem kell annyi üveg?

Kíváncsian vártuk azt a napot, amikor megtudhatjuk, miben jobb az új kockaház, mint 2019-es elődje, ez a nap pedig ma érkezett el.

Külső

Több mint két év telt el azóta, hogy kezünk ügyébe került a Chieftec gamer almárkájának számító Chieftronic egyik legjellegzetesebb háza, az M1 Gaming Cube. Akkori tesztünkben kifogásoltuk az eszköz szellőzését (legalábbis az alapján, amit annak gyári állapotában tapasztaltunk), minden más tekintetben viszont elégedettek voltunk vele, ezért különösen nagy örömmel láttuk, hogy a gyártó főleg a szellőzés területen fejlesztett a házon, amikor kiadta utódját, az M2-t. Jelen cikkünkben részletesebben is kivesézzük, hogy min változtattak a mérnökök, illetve az is kiderül, hogy a módosítások milyen mértékben befolyásolják az eredményeket.


[+]

A legfontosabb újítás már a kicsomagoláskor kiszúrható. A 350 x 400 x 270 mm kiterjedésű ház elődjével ellentétben rácsozott előlapot kapott, ami a mögé szerelt ventilátorok szellőzése szempontjából mindenképp hatékonyabb, mint a korábbi, teli műanyag megoldás. Ez a változtatás egyben azt is jelenti, hogy lekerült a házról az előlapon végighúzódó ARGB LED szalag, így világítást már csak a három darab, gyárilag beszerelt légkavarón találunk. A rácsozáson helyet kapott még a gyártó logója, továbbá megmaradt az előlap két szélén elhelyezett, annak szinte teljes magasságán végigfutó szellőzőrács.

[+]

A ház tömege annak ellenére is alig változott (7,5-ről 7,47 kg-ra csökkent), hogy már csak kétoldalt találkozhatunk edzett üvegből készült lapokkal (melyek alsó harmada a kétszintes ház alsó kamrájának takarása érdekében teljes sötétítést kapott), a tetőlemezre ugyanis már nem került az átlátszó anyagból. Helyét olyan műanyagborítás vette át, melynek közepére kipattintható szellőzőrács került, ami alá két ventilátort vagy egy, legfeljebb 240 mm hosszú radiátort szerelhetünk.

[+]

Ahogy azt már említettük, a beltér ugyanúgy kétszintes elrendezést kapott, mint az M1, ezt pedig a hátoldal elrendezése is bizonyítja. Felül a hátsó ventilátor szellőzője és két, vízhűtéses rendszerek alkalmazásakor használható csőnyílás nyitja a sort, melyek alatt először az alaplapi csatlakozók kivágásával és a négy PCIe bővítőkártyahellyel találkozhatunk, legalulra pedig az ATX vagy SFX formátumú tápegységek számára kialakított ablakot, valamint egy, a mögé helyezett SSD-k szellőzése céljából kialakított rácsot pillanthatunk meg.


[+]

A ház alján a négy, csúszásgátló betétekkel rendelkező, eltávolítható láb között további szellőzőket találunk, melyek közül a kisebb a merevlemezkeret, a nagyobb pedig a táp hűvösen tartásáért felel, a mérnökök pedig mindkettőt könnyedén eltávolítható porszűrővel látták el.


[+]

Az előlapi csatlakozópanel panelt a ház – szemből nézve – jobb oldalán, az üveglap előtti részen kell keresnünk. A bekapcsoló- és a reset gomb fölött két USB 3.0 port, két USB 2.0 csatlakozó és két jack aljzat sorakozik. Egy USB Type-C igazán elférhetett volna még itt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés