Hirdetés

Chieftec Scorpion II: megszokott minőség új köntösben

Az unalmas téglaházak után mostmár az üveges, világító házakat kedvelő játékosokra is gondolt a gyártó.

Hirdetés

Szerelés, zajszint

A ház megtöltésére ezúttal is az Asus Z170-Deluxe alaplapot és az NVIDIA GTX Titan videokártyát használtuk. Ezek beszerelése közben nem ütköztünk akadályba, az ATX mérethez szükséges távtartók már előre a helyükre csavarozva vártak minket, mindössze a bővítőkártyahelyekről kellett kiszednünk a fémlemezeket, hogy mindkét komponenst behelyezhessük a beltérbe.


[+]

Kábelezés szempontjából már találtunk átgondolatlan részeket a házon. Az oldalról érkező vezetékek (24 tűs tápcsatlakozó és a grafikus kártya tápkábelei) számára elegendőnek találtuk a sajnálatos módon szilikonbélést nélkülöző kivágásokat, bőven marad még hely a SATA kábelek számára is. Az alaplap felett viszont, bár van egy kivágás, ez nem elég széles ahhoz, hogy beférjen a nyolctűs EPS konnektor, így ezt is oldalról kellett bevezetni, ez pedig nem a legesztétikusabb megoldás. Persze gyorskötözővel orvosolható a probléma, de azért csak szebb lenne, ha felülről tudnánk megközelíteni az alaplapot a kábellel.


[+]

Az alaplap alatt szintén nincs túl sok hely, ATX-es modellek esetében ahol a NYÁK véget ér, már kezdődik is a tápegységet takaró lemez, a vezetékek pedig egy helyen, egy szilikonnal bélelt nyíláson keresztül jutnak el a csatlakozókig. Épp ezért érdemes alaposan átgondolni, hogy mit és milyen sorrendben kötünk be, vagy ha tudjuk, akkor még az alaplap behelyezése előtt tegyük helyükre az apróbb csatlakozókat.


[+]

A ház másik oldalán bőven elegendő, 27 milliméteres hely áll rendelkezésre a kábelrendezésre, még a ventilátorvezérlő sem akadályozott minket abban, hogy néhány perc ráfordítással viszonylag szépen elvezessük ezt a sok tyúkbelet. Persze akkor sem lenne baj, ha útban lenne, hiszen a mágneses rögzítésnek hála kedvünk szerint pakolgathatjuk azt. Ahogy azt már említettük, az adattárolókat az alsó, kétfiókos keret és az alaplaptálcára rögzített lemezek várják, ezek elrendezésében semmi hókuszpókusz nincs, ha kihasználjuk az összes lehetőséget, akkor is marad hely a kábeleknek.


[+]

A tápegység behelyezésénél nem lesz segítségünkre leszerelhető keret, mint amilyen például a legutóbb tesztelt ASUS ROG Strix Helios gépházban van, ettől függetlenül a beszerelés könnyen ment. A tápkábelek alaplap felőli végével kezdtük a bekötést, a másik végüket csak utána, még a tápegység helyére csúsztatása előtt kötöttük be, ezt követően csak a gyorskötözővel való rögzítés és a felesleges vezetékek elrejtése maradt hátra.


[+]

Az ilyenkor szokásos zajcsillapítási tesztünk sem maradhatott el, a módszer pedig maradt ugyanaz, mint eddig. Egy 82 dB hangerejű zajforrást helyeztünk el a ház belsejében, majd visszaszereltük az üveg oldallapot és ismét elvégeztük a zajszintmérést, ugyanabból a távolságból. A ház lezárása után 76 dB-t mértünk, ez pedig 6 dB különbséget jelent, ami nem kiemelkedő, de a sok nyílás a nem túl jó hangszigetelés mellett jobb szellőzést is jelent, a játékosok számára pedig bizonyára ez a fontosabb szempont.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények