Mérések, értékelés
Természetesen a minőségi kivitel és a könnyű szerelés nagyon fontos, de a számítógépház élete nagy részében inkább a szellőzés és a zajcsillapítás színvonala számít, szóval vizsgáljuk most meg ezeket! A beltéri hangok szűrését szokás szerint egy fehérzajgenerátorral teszteltük – ezt a szerepet telefonunk tölti be, mely kültéren mérve 67 dB-es zúgást generált. Elhelyezve az összeszerelt gépházban kívül (normál távolságból) ebből 64 dB maradt – ez nagyon minimális csillapítás, de egy mindenféle rezgéscsillapító panel nélküli, rengeteg szellőzőnyílással ellátott modelltől nem is lehet többet várni.
Hirdetés
Szerencsére a mai gépek jobbára – komolyabb terhelés nélkül – szinte némák, hiszen a VGA-k nagy része félpasszív hűtést használ, ahogy a tápegységek is. A CPU hűtők is halk ventilátorokkal dolgoznak, és a Chieftec által mellékelt ventilátoroknál sem mértünk többet 28 dB-nél még maximális fordulatszám mellett sem.
Áttérve most a szellőzés hatásfokára, ezt szokás szerint két beállítás mellett is megvizsgáltuk: az alaplapi vezérlés silent profiljával, illetve maximális fordulatszámon. Nem meglepő módon a Hunter 3 ezen a területen is jól szerepelt, az összesen négy darab ventilátor és a sok szellőzőrács tökéletes átjárást biztosít a levegőnek, nincs olyan terület, ahol a meleg megrekedhetne. Az előrelépés a szintén alaposan átszellőztetett Hunter 2-höz képest persze nem extrém, de azért érezhető.
Értékelés
Míg a Hunter 2 egy kötelező ujjgyakorlat volt, addig a Hunter 3 már egy valódi fejlesztés, melyet láthatóan a 2025-ös elvárások figyelembevételével végeztek. Az eredmény pedig egy kifejezetten jó ár/érték arányú modern ház lett, mely komoly vetélytársa a tavasszal tesztelt Apex Lumónak is.
A Hunter 3 lehetőséget ad a grafikus kártya függőleges beépítésére is [+]
A fontosabb újítások között első helyen a hátsó csatlakozós alaplapokkal való kompatibilitást említenénk, mely ma még azért annyira nem gyakori, pláne ebben a 30 000 forintos kategóriában. Ráadásul lehetőség van a grafikus kártya függőleges beépítésére (riser kábel nincs, de annak rögzítéséhez a szereléket megkapjuk) is, mindezt pedig úgy, hogy még négy ARGB-s ventilátor és egy alaplappal is összeköthető, hatcsatornás vezérlő is belefér az árba. A tetőlapon a csatlakozósor nemcsak két USB 3.0-t, hanem még egy 10 Gbps-es Type-C konnektort is kínál, illetve külön vezérlőgombot a LED-es effektekhez.
10 Gbps-es Type-C a csatlakozók között [+]
Ami tetszik, hogy az eddig felsorolt extrákat nem máshol „veszi” vissza a Chieftec, hiszen a kivitel is igényes, vastag lemezeket, stabil alapokat kapunk, rengeteg hellyel a ventilátoroknak. Igazából az egyetlen, amit javítanánk, az pár plusz mm lenne az alaplap alsó élénél, hogy a kábelezést könnyebben elvezethessük ott.
Összegezve tehát a tapasztalatokat, bár van sok vetélytársa ebben 30-40 ezer forintos kategóriában, a Hunter 3 biztos, hogy ott van a legjobbak között, bátran merjük ajánlani megvételre! Annak pedig, akit nem érdekelnek az ARGB fények, a Night Hunter változatot javasoljuk, meggyőződésünk, hogy abban sem nagyon lehet csalódni.
Chieftec Hunter 3 számítógépház
Wombath
A Chieftec Hunter 3 házat a Chieftec bocsátotta rendelkezésünkre.