Vezérlés, extrák, értékelés
Akad néhány monitor, amely mellé pakolnak távirányítót, azonban ez nem tartozik közéjük. Korábban találkoztunk már olyan ASUS monitorral is, amelynél a beállításokat lehetett szoftveresen módosítani, azonban ez itt nem működik. Hiába próbálkoztunk az Armoury Crate, illetve Display Widget Center programokkal, ez utóbbi nem is ismerte fel a terméket, az előbbi pedig csak a szoftverfrissítésben segített, illetve a hátlapon található RGB LED módok változtathatóak vele, valamint bekapcsolható vele a már említett Aura Sync.
Így a beállítások módosításához a hátlapon elhelyezett kezelőpanelhez kell nyúlni. Ez nem a világ legkényelmesebb megoldása, de azért a használatába viszonylag hamar bele lehet jönni. A magyar nyelven is kommunikáló grafikus kezelőfelület átlátható, struktúrája megfelelő.
Extrák
Célkereszt
Van rá mód, hogy egy célkeresztet a képernyőre varázsoljunk, még akkor is, ha ez egy játékból ez a funkció éppen hiányzik, például mert a mesterlövész puskával a kezünkben szaladunk.
FPS számláló
Bekapcsolható az FPS számláló, így játék közben folyamatosan nyomon követhető, hogy hány képkockát is képes kiköpni magából az adott beállítások mellett a hardver.
Kékfényszűrő
A termék módot ad egy külön opcióban a kék színkomponens kikapcsolására, ami elalvás előtt jöhet jól, hiszen a kék fény álmatlanságot okozhat.
Sötét árnyalat fokozása
Ennek aktiválása után a modell érzékeli a képernyő legsötétebb részét, és megnöveli annak fényerejét a jobb láthatóság érdekében. Ez ugyan rontja a képminőséget, viszont játékoknál hasznos lehet, hiszen így nehezebben tudnak elbújni előlünk ellenfeleink az árnyékban.
Értékelés
Az ASUS ROG Swift Pro PG248QP egy ízig-vérig gamer monitor, ami azoknak lehet jó döntés, akik hajlamosak bizonyos kompromisszumokat meghozni a jobb eredmények elérése érdekében. A kezelés rendben van, bár tudtuk volna értékelni, hogy ha a beállítások szoftveresen is módosíthatóak.
Az extrák hasznosak, hozzáadott értéket jelentenek. A kép minősége érdekes kérdés. Szemre nem tökéletes a látvány, hiszen a kontrasztosság lehetne jobb, a felbontást ma már kevésnek éreztük, pláne egy ilyen árú modell esetében, a színek fátyolosak, és a HDR sem kifejezetten látványáos. Viszont a mérések során kiderült, hogy a színpontosság remek, és hát ugye ott a lényeg, az 540 Hz maximális képfrissítési frekvencia, illetve az ULMB 2 támogatás, ami unikálissá teszi ezt a monitort a mai mezőnyben.
Emiatt közvetlen vetélytársa nincs is, hiszen jelenleg nincs hasonló tudású vetélytársa. 425 000 forintba kerül, ami első hallásra meghökkentően soknak tűnik egy 24 hüvelykes, Full HD monitorért, de ugyebár itt nem ezen van a hangsúly. A dizájnnal nincs gond, teljesen korrekt a megjelenése, és ami ennél is fontosabb, hogy a képernyő sokoldalúan pozicionálható. Amennyiben valaki ki tudja használni az óriási képfrissítési frekvenciában és a többi gamer tulajdonságban rejlő lehetőséget és amúgy is Full HD-ban szokott játszani, annak jó választás lehet.
ASUS ROG Swift Pro PG248QP monitor
elefant
Az ASUS ROG Swift Pro PG248QP monitort az ASUS magyarországi kirendeltsége bocsátotta rendelkezésünkre.