Asus notebook három AMD processzormaggal

Hirdetés

Megjelenítés, bevitel

Manapság a 15,6 hüvelykes notebookoknál teljesen általánossá vált az 1366x768 pixel felbontású, LED háttérvilágítású, TN+film technológiás kijelzőpanel. Úgy gondoljuk, ekkora méretre jobban illene 1600x900 képpont, mert a 768 sor gyakran kevésnek bizonyulhat. Notebookoknál fontosabb a kis fogyasztás, mint a nagy betekintési szögek és a színhelyesség, szóval a TN+film panel használata – különösen az alsó kategóriában – indokolt. Az Asus K52Dr LG Philips képernyője ferde szögből nézve is egészen szép képet mutatott, felülről szemlélve viszont hamar kifakult, alulról vizsgálva pedig gyorsan átfordultak a színei.

Megvizsgáltuk az Asus K52Dr színeinek pontosságát. Ehhez a GretagMacbeth Eye-One Display 2 kalibrátorát (koloriméterát) és a LaCie Blue Eye Pro szoftverét használtuk. A berendezés azt vizsgálja, hogy a monitoron megjelenő árnyalatok milyen mértékben térnek el a referenciától. Ezt az eltérést deltaE értékben adjuk meg. Egy deltaE a minimális, szabad szemmel látható eltérés. Ha átlagban ennél kisebb értéket kapunk a kalibrálásra, akkor a színhűség szinte tökéletes. Három deltaE értéknél a megjelenített szín erősen eltér az elvárttól.

Kalibrálás előtt a szokásosan pontatlan árnyalatokat kaptuk, és a beállítás után is azt tapasztaltuk, amit már sokszor ezelőtt. Az átlagos eltérés 1 deltaE, a maximális 3 deltaE szintre csökkent, ez teljesen korrektnek nevezhető. Az Asus K52Dr színprofilja innen tölthető le, a maximálisnál kettővel alacsonyabb fényerőn adja a legpontosabb árnyalatokat.

Jó magas, 247 cd/m²-es maximális fényerőt mértünk a K52Dr-nél. Hozzá a megszokottnál valamivel magasabb, 0,8 cd/m²-es minimum tartozott, így a kontrasztarány 300:1 környékén alakult. Teljes fényerőn még napsütésben is leolvasható volt a monitor. A LED-es háttérvilágításnak köszönhetően műszerrel mérve és szabad szemmel, a feketét vizsgálva is egészen egyenletes képet kaptunk. Ezen a területen az Asus K52Dr-t kicsivel jobbnak véljük konkurenseinél.

Sokadjára találkoztunk az Asus szigetes, keskenyített numerikus pados billentyűzetével. Mindig reménykedünk benne, hogy most egy kicsivel jobb lesz, de nem. Ez a klaviatúra a K52Dr-ben sem nyerte el tetszésünket. Gombjai bizonytalanul, rövid úton és keményen járnak. Ráadásul mögöttük fényes felület van, ami hamar foltosra fok koszosodni, tisztítani pedig nem lesz egyszerű. Elrendezésben alapvetően nem sok kifogásolnivaló van ezen a klaviatúrán, de azért a kurzormozgatókat szabhatták volna szélesebbre, és az Insert Fn-váltós kialakítása sem éppen szép dolog.

Kellemesebb beviteli eszköznek találtuk a méretes touchpadot. Felülete a csuklótámasz többi részéhez hasonlóan érdes, ezért nem lesz zsíros, síkos. Pontosan és kényelmesen használtuk, a határoló keretét is megfelelőnek találtuk. Alatta a szokásos, egybeszabott, fényes gomb húzódik, ami újonnan rendszerint kattog, de idővel talán bekopik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények