Billentyűzet, üzemidő és értékelés
Billentyűzet
Már említettük, hogy a Triton 700 esetében a billentyűzet és a tapipad helyet cseréltek, sőt, az utóbbit még csak teljes értékű megoldásnak sem nevezhetjük, az elhelyezkedés és a kialakítás – például a gombok hiánya – miatt csak vészhelyzetben használható. Éppen ezért a notebook dobozában egy Cooler Mastertől származó, de Predator logót viselő egér is lapul, amely tulajdonképpen egész kényelmes, és ugyan nem hiányzik róla a gamerséget hirdető LED fény, de legalább csak visszafogott kék színben pompázik.
Maga a billentyűzet viszont kifejezetten jó, bár útja a vékony ház miatt érthetően rövid, mindössze 1,2-1,3 mm-es, és ezt komoly előfeszítéssel korrigálták, így végeredményben tehát elég kemény érzetű gombokat kapunk. A kapcsolók ugyanakkor mechanikusak, határozott visszajelzéssel és mozgással, a kiosztás kényelmes (és mint látható, magyar verzióban is elérhető), a háttérvilágítás pedig gombonként programozható.
Hangszóró és üzemidő
Sem a hangszóróknál, sem az üzemidőnél nem érdemes hosszasan időzni: noteszgépekbe egyszerűen a hely hiánya miatt nehéz jó minőségű hangrendszert építeni, és a vékonyságra koncentráló Triton 700 halmozottan hátrányos ebből a szempontból. Bár Dolby Atmos támogatás van, a hiányzó frekvenciákat ez sem pótolja, ám ez a megcélzott vásárlót aligha fogja zavarni, hiszen biztos, hogy a játékhoz inkább valamilyen jobb headsetet vagy külső hangrendszert választ majd.
Szintén nem tudjuk hibának felróni az üzemidőt, aminél ismét csak dupla hátrányból indul versenyzőnk: a nagy teljesítményű hardver mellé korlátozott belső térfogat tartozik, így a terhelés nélküli üzemidő is éppen csak túllépi a 2:30 órát, míg játékra használva (ahol egyébként a rendszer vissza is vesz az órajelekből akkumulátoros üzem esetén) szűk egy órára számíthatunk.
Értékelés
Az NVIDIA célja a Max-Q-val az volt, hogy vékony, játékok alatt mégis gyors notebookokat építhessenek a gyártók, és ezt sikerült is teljesíteni, a Predator Triton 700 ugyanis nemcsak remek gamer-notebook, de mérete és tömege miatt még kiválóan hordozható is – már ha nem számoljuk hozzá az igen méretes és közel 1 kg tömegű, 230 wattos tápegységét, amely nélkül nem sokáig fogjuk tudni használni.
Külsejét és felszereltségét tekintve tehát egy teljes mértékben elsőosztályú eszközről van szó, amelynél nem spóroltak egyetlen lényeges ponton sem, odafigyeltek a hűtésre, a kijelzőre és a komponensek összeválogatására is. Bár első ránézésre a tapipad megoldása szerencsétlennek tűnik, valójában nem az, és a mellékelt egérrel a megcélzott közönség is boldogabb lesz.
Az egyetlen komoly gond a notebookkal az ára: bizony nagyon mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki egy ilyen vékony gamer gép tulajdonosa akar lenni, és 1,1 millió forintért jócskán találni nála gyorsabb konfigurációt is, természetesen vastagabb testbe bújtatva.
Mindent összevetve tehát a Triton 700 egy luxustermék, ahol a sebességből és a használhatóságból kell feláldoznunk azért, hogy a megszokottnál jóval elegánsabb és vékonyabb házban vihessük haza egy gamer notebook teljesítményét, az Acer és az NVIDIA pedig kiváló munkát végeztek, a piacon jelenleg nincs nagyon vetélytársa a Max-Q-ra épülő gépeknek.
Acer Predator Triton 700 notebook
Wombath
Az Acer Predator Triton 700 notebookot az Acer hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.