Acer Aspire - három táskányi drágakő

Hirdetés

Középsúlyú bajnok

A termékszámozási logika alapján nyilvánvaló, hogy a középkategóriás Aspire 5720G is valamilyen diszkrét grafikus megoldással van felszerelve: jelen esetben szintén az NVIDIA szállította a grafikus processzort, egy GeForce 8400M GS-t, mely ugyan ismeri a DirectX 10-es effekteket, ettől a típustól azonban már nem várható el, hogy minden újabb játék grafikáját döccenés nélkül kiszámolja. A GeForce 8400M GS nem is elsősorban ezt a célt szolgálja; ez a GPU inkább a gördülékenyebb, szebb videolejátszás hatékony segédeszköze. Éppen ezért multimédiás feladatokra (leginkább mozizásra) ez a gép is kiválóan alkalmas, a 2 GHz-en járó Core 2 Duo T7300-as processzor és az 1 gigabájt rendszermemória jó alapot nyújt mindehhez.

A notesz 15,4 hüvelykes, fényes felületű kijelzője – akárcsak a nagyobbik testvérnél – itt is WXGA felbontású, és bár 16 milliszekundumos válaszideje miatt játékra talán kevéssé alkalmas, összességében furcsamód mégis kellemesebb képe van az AU Optronics TFT-nek, mint az Aspire 5920G paneljének, köszönhetően a nagyobb, 400:1-hez kontrasztaránynak.

A gép tárolórendszere itt már valamivel szűkösebb kapacitást kínál az adatok számára, de a 160 gigabájtnyi tárhely azért a noteszgépek mezőnyében még mindig átlag feletti (lassan átlagos) mennyiségnek tekinthető. Itt már nincs Turbo Memory, az Aspire 5720G lemezkezelését ettől függetlenül semmivel sem éreztük lassabbnak a csúcsmodellhez hasonlítva, ami újfent meggyőzött minket arról, hogy az Intel flashmemóriás gyorsítómodulja egyelőre messze nem képes beváltani a hozzá fűzött reményeket. A gépben változatlanul a Hitachi-LG gyors DVD-írója pörköli lemezre az adatokat, adott emellett a szokásos, öt formátumot kezelő memóriakártya-olvasó is. Kommunikációs oldalon szériafelszereltség a 802.11a/b/g-kompatibilis Wi-Fi, a Bluetooth modul, a Gigabit Ethernet vezérlő és az analóg modem.


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés