Aspire 5720G – közepesen drága kő
Lecsukott állapotban szinte nem is lehet megkülönböztetni az ára és felszereltsége alapján a középkategóriás mezőny sűrűjében tanyázó Aspire 5720G-t a drágább modelltől: a fedlap ugyanaz a fényes, fekete műanyag, az említett „holografikus hatású” betéttel, közepén az ezüstszínű logóval.
Egyedül a reteszelőmechanika különbözik ennél a típusnál, azaz itt már a hagyományos tologatóretesz segítségével nyitható fel a kijelzőpanel. A zsanér valamivel keskenyebb, de továbbra is jól tartja a vaskos fedlapot.
Hirdetés
Az Aspire 5720G-nél valamelyest már változtattak a felhasznált anyagokon is: a fehér kijelzőkeret már olcsóbb, kissé érdesebb tapintású műanyagból készült, a beviteli felület műanyagja azonban nem változott, tapintását leginkább a finoman csiszolt kerámiához tudnánk hasonlítani. Az összeszerelés minősége semmivel sem rosszabb, mint a drágább modellnél, illesztési hézagok nincsenek, a műanyagok nem hajlanak, ropognak, ez a gép is nagyon össze van rakva tehát.
A beviteli felület ez esetben kevésbé látványos, ugyanakkor továbbra is átgondolt, modern szemléletű tervezésről árulkodik. Itt már nincs media flow, hiányoznak a klaviatúra két oldaláról a funkciógombok, illetve a Bluetooth működését visszajelző LED-en kívül egyetlen fény sem világít kék színnel, a gép coolfaktora tehát kissé csökkent a korábban ismertetett modellhez képest.
Azért vannak itt is finomságok; a hangszórókat fedő alumínium rácsozat és a funkciógombok például hatásosan össze lettek terelve egy blokkba. Itt már nem támogatott a „Dolby Home Theater” hangzás, helyette a szintén hangzatosnak tűnő Dolby Digital Live felirat került a notebookra, ennek viszont csak akkor van jelentősége, ha a notebookot a homlokzatán található SPDIF kimeneten át házimozi-erősítőhöz vagy digitális csatlakozást támogató aktív hangfalszetthez kötjük.
A középkategóriás Acer gép ugyanazt az alapvetően kényelmes és minőségi billentyűzetet kapja, mint a drágábbik modell, a klaviatúra két oldalán azonban ezúttal nincsenek plusz gombok, ezért jobbra és balra kényszerűségből bő két centiméteres a holtteret találni, ami a legtöbb, szélesvásznú kijelzőt tartalmazó noteszre amúgy jellemző, itt azonban mégsem annyira zavaró.
A klaviatúra alatti tapipad alakjában nem változott, a gombok színe és anyaga azonban más lett. Előbbivel nincs baj, az ezüst jól illik a fehér környezetbe, bár kicsit aggódunk a festés tartóssága miatt.
Az USB portok elhelyezkedését itt is rápingálták a burkolat beviteli oldalára – ennek a gépnek is négy USB kapuja van, mindkét oldalon kettő-kettő. Az Aspire 5720G-nél is a bal oldalsó részen sorakozik a legtöbb csatlakozó; a D-Sub és S-Video képkimenetek mellett ezúttal nem HDMI, hanem DVI port tölti be a digitális csatlakozó szerepét. Ezen a gépen is van FireWire konnektor, valamint a középkategóriás modellnél a homlokzati panelről bal oldalra költözött a kártyaolvasó és a hangerőszabályzó potméter, így a fronton csak a hangcsatlakozók maradtak az infraport társaságában.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!