Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l1k3_1t

    csendes tag

    Itt vagyok valaki másnál és panaszkodtak felém néha azt (amit én is tapasztaltam), hogy lassú a vezeték nélkűli netkapcsolat:
    Telekom optikai 1000/1000
    Wifi 6 (ax)
    Sagemcom f@st 5670 modem(ont)-router-iptv home gateway

    Legutóbbi mérés wirelessen:
    46.9 mbps le / 73.1 mbps fel (13 ms ping)
    Volt rosszabb is (volt olyan hogy akadozott)

    Beállítások nem ismertek (mert nincs hozzáférés, nem ismert a user password páros - nem admin/admin)
    Egyszer tapasztalni lehetett a csak ipv6 meglétét (ipv4 helyi hálózat nem volt kapható, kifogyott a DHCP-s címek - most erre nem tudok megoldást - kérd a Telekomot hogy szélesítse a kiosztható helyi ipv4 címek tartományát és csökkentse mondjuk egy napra a "kölcsönzési időt" (leasing time) hogy az eszközökhöz mennyi ideig legyen a kiosztott ipv4 cím, mivel nekik van hozzáférésűk minden beállításokhoz)
    Vezetékessel kapcsolattal nincs probléma - az 10/10

    Megoldás lenne hasonló helyzetben lévőknek: (wireless sebességben és stabilitásban): vegyetek egy másik routert ami tud ax wifit (pl. Asus Gaming AX5400 és egyéb minőségi router access point (hozzáférési pont) móddal) és azt konfigurálják be sima hozzáférési pontként (iptv settopboxokat ne oda kössétek be az icmp miatt - mivel tud switchként is funkcionálni, ezért pl. személyi számitógépet is ráköthetjűk vezetékesen), csak a LAN portok legyenek használva meg legyen beállítva fixen egy ip(v4) cím:
    Ha 192.168.1.1 a fő routernek a címe, akkor (ha a DHCP-s tartományba nem lóg bele, akkor) a 192.168.1.3-as legyen.
    WAN bemenet, sem DHCP semmiképpen NE azon az AP módos routeren.
    Az AP-nek az SSID ("wifi neve") teljesen más és lehetőleg legyen erős jelszó, lehetőleg a legerősebb titkosítással.
    Állítsd át a csatornát arra, ami nem (vagy kevésbé) foglalt

    Nekem Digi 1000/300 van, wifi 6 (ax)-nál (az Asus Gaming AX5400 router - mindezt lépcsőháznál) - elértem a 386 mbps letöltést és 297 mbps fel sebességet (9 ms pinngel)

    Sebesség tesztelve Galaxy S10-esel, wifi 6 támogatással
    Szolgáltatók szerverei voltak használva

    [ Szerkesztve ]

    Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

Új hozzászólás Aktív témák