Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kezai

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy T otthoni Gigabit, egy Sagemcom F@ST 5670-tal hostolva. Eddig tökéletesen működött, a sebességgel nincs baj most sem.

    A probléma: online gaming alatt, de néha streaminget nézve is megakad a net. A játékokban ez 1-2 percenként 4-5 mp-s óriás lagot jelent. A jelerősség, netsebesség, eszközök változatlanok)

    Megnéztem ping teszttel, és 2/5 G Wifi is a következő hatalmas pingdropot mutat kb 1-2 percenként, szóval ez a hiba. Ez ismétlődik tehát 1-2 percenként Wifin keresztül.

    Infók:

    - ügyfélszolg megnézte, onnan minden jó
    - lanba, kábellel nem láttam a hibát a teszten, szóval elvileg kábelen oké
    - wifin 2 laptop, 2/5G Wifin is produkálja a dolgot, + TV streaminget nézve

    Azt mondta az ügyfélszolg, hogy ha 1 hétig még tapasztalom, akkor hívjam őket és kijönnek (saját költségre ha nem náluk van a hiba).... nocement

    - szerintem egyértelmű, hogy a Sagemcom F@ST 5670 routerrel van gond, módosítva semmi nem lett rajta.
    - sima resetet kapott, factoryt még nem, T is küldött rá újraosztást
    - jobb esetben valami beállítási dolog lehet, bár nézve a router adminját, nem tudom, mely wifibeállítást kéne piszkálni, a portokat próbáltam automatikus kiosztáson és fixen is, nincs változás

    Szóval a kérdés, hogy ez tuti eszköz-e,hardveresen lehet-e ilyen probléma, vagy lehet vmi beállítással próbálkozni?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák