Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Constantin79

    csendes tag

    Üdvözlet mindenkinek. Már nagyon rég írtam ide de nagyon szeretem. Szóval ahogy év eleje óta is voltak a fejlemények és tapasztalatokat osztanék meg illetve kérnék. 1: lehetséges az hogy telekom hűségdőhöz köti az új Androidos boxok kiadását részemre? Még tavasszal voltam az ügyfélszolgálaton és teljesen lebeszéltek róla minden kifogást kerestek főképp az hogy még tart a hűségem - valahol nagyon sajnálom mert nagyon jó dolgokat olvastam róla. a: Tudja wi-fi-t nem kell esetlegesen vezetékkel csatlakoztatni a végponthoz... :C
    b: Androidos így telepíthető rá a saját alkalmazás mint például a VLC és lejáttsza akár a NAS-ról Pendrive-ról a filmeket is ehhez nem kell külön eszköz......

    Viszont amiért konkrétan írok: nagyon vártam mert tudja a HDMI-CEC-t - (remélem jól írom) erre ismerősnél ki próbáltam - egy régebbi Samsung TV ami még Plazma (tehát nem okos tv és nem lcd/led) kikapcsolom és a kis box mégis bekapcsolva marad. :F Mi lehet ennek az oka. Pont az lenne a jó hogy ha sokan kikapcsolják a TV-t nem emgy feleslegesen a kis eszköz sem.....
    2: Amikor bent voltam a T ügyfélszolgálaton variáltam is a cvsomagon az ügyintézővel: ami a furcsa így vissza gondolva hogy le is beszélt a 2GB-es netről amikor 1000ft lett volna a különbség... Lehetséges ez is? Lebeszél a szolgáltató hogy felesleges amikor nálam is meg van osztva és szerintem simán ki is tudnánk használni....
    Én még a 2016-ba kapott kis Huawei HG8245H típusú ONT- használom és tökéletesen megfelelő mindenre.....
    Immár 6.-éve működik. 2023.10.-hónapba járt le a hűségem. Kíváncsi vagyok/leszek nagyon milyen ajánlattal keres majd a Telekom. Amúgy én nagyon szeretem őket évekig szívtam a régi UPC-vel telefonkábeles ADSL volt csak amikor máshol már volt T-s 30MBit-es kábelnet...
    Szóval ezt is elvileg csak akkor cserélhetik ha elromlik? Nincsen olyan egy szolgáltatónál hogy van valami elavulási idő az eszközökre?
    nem rég olvastam hogy egy új vbégpontot adnak az új előfizetésekhez ami tudja LAN portonként a 2,5Gbit sebességet is és Wi-Fi 6 technológiát és nagyon dizájnos az eszköz. (Technicolor FGA2233) https://www.hwsw.hu/daralo/63000/magyar-telekom-ont-ftth-hgw-technicolor-optika.html
    Nem értek sokatokat miért kell külön router?? Meg miért is az 5GHz-es wifi? Bőven jó a 2,4-es szerintrem. Mindenre megfelelő. Mivel hogy nem kaptam meg a androidos T-s boxot vettem egy Xiaomi Mi box-s-t. (aztért kellett mert a Panasonic TV-m régebbi és az új kódolású filmeket nem játtsza le. Androidos boxon én a kedvencemet a VLC-t használom mint a pc-n. NAS-ról tolom a filmeket. Féltem tőle mert a MI-Boxon nicsen LAN csak wi-fi-t tudja. 1080p-t töltök és 6ch-s hanggal a 5.1-es renmdszerem miatt. egyetlen akadással játtsza le a filmeket, youtube videókat is. Előre is köszi a segítséget véleményt hozzászólást.

    [ Szerkesztve ]

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

Új hozzászólás Aktív témák