Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IP1954

    aktív tag

    válasz seger #110976 üzenetére

    Az aprónak tűnő elérések is számítanak. Pár napos történet:

    Volt egy kellemetlen rejtélyem a Windows 10 rendszer mentésénél az Acronis programmal. Hoztak hozzám egy gépet SSD cserére, és szokás szerint az Acronis segítségével mentettem le a régit és tettem át az újra. Kicsit rendbe raktam és el akartam menteni. Ment minden rendben, sok százszor végeztem már ezt a műveletsort. Az ellenőrzés is jónak találta a mentést. Indítom a W10-et, és a mentés sehol … Egy párszor megpróbáltam, de semmi. Egyik alkalommal, a lemez foglaltság növekedett, de a mentés fájlok továbbra is kámforrá váltak. Ekkor gondoltam át, hogy mi az eltérés a saját és a vendég gép esetén. Nálam nem hagyom, hogy automatikusan induljon a DVD, ezért újraindítás után egy gomb hatására feljövő menüből válaszom ki. A vendég gépnél úgy kérték, hogy induljon el a DVD-ről, ha van benne valami. Ezért nyugodtan leállítottam a gépet, és úgy mentettem. Ez volt a hiba. A leállítás nem igazi, csak elmenti a dolgait egy fájlba majd később gyorsan visszatölti. Azt a könyvtárszerkezetet is így tárolta, ahová az Acronis programmal mentettem. A W10 indulásakor elegánsan visszatöltötte a régi könyvtárszerkezetet. Szóval Image fájlok készítésénél kerüjétek el a Windows 10 sima leállítását.

    Ahogy előttem is írták, nincs kiadva a DELL IP címe másnak is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák