Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • momcrew

    tag

    Én pár hete dobtam ki két órámat. Az egyiket sajnáltam, a másikat nem. Paulareis volt az első. Ez az óra kibírt egy év mindennapi hordást. Koronáról kellett húzni, mert a rotorja szinte csak dísz volt. Leejtettem, végig csúszott a konyhán. Azt hittem csak az üvege karcolódott meg, mert járt szépen. De pár nap múlva bepárásodott, akkor vettem észre, hogy a koronatengely elgörbült és a "koronában nyolcas van". Kiegyengettem, de egy hét múlva a kezemben maradt a koronája. Úgy is többet szolgált, mint vártam, így órás mestert játszottam rajta. Pákával a tengelyre tudtam forrasztani a koronát. Patent lett. Ezen felbátorodva a rotorját is upgrade-eltem. Egy 1.5mm-es réz vezetéket forrasztottam a rotorra plusz súlyként. Pont elfordult az üveg hátlap alatt. Kevés volt. Aztán pár hét múlva a korona ismét lejött, így kuka.
    A másik egy Helvetia búvár volt, azt sajnáltam. Az volt az első órám, amit tudatosan vásároltam egy "menő" órásboltban. Miyota 2xxx szerkezet volt benne és minden elemcserénél youtube-ozni kellett, mert nem bírtam megjegyezni, hogy hogy jön ki az elem. Másodperc mutatóját osztásra állítottam, pöpec volt. Aztán jött az olajosítás projekt. Szépen is ment, de a korona csak nem akart visszapattanni. Kb negyed óra kínlódás után esett le, hogy jaaa, ez az az a órám amit nem szabad szétszedni, mert a korona biztos, hogy nem fog visszamenni többet. A másik meg hogy szivárgott az üvegnél az olaj, 3 óránál, meg 10 óránál. Pedig egy napot áztattam egy pohár vízben, hogy tömít-e. Az üvege repedt volt és hiányzott is belőle, de azokon a helyeken jó volt. Úgy voltam vele, hogy egy szerkezet és egy üveg beszerz áron is annyi, mint az óra maga. Ha én csinálom cserét kétséges a kimenete, ha órás, akkor meg aztán háromszor annyit költöttem egy használt órára, mint amit ér. Az is kuka.
    Így két üres hely lett a dobozban.

Új hozzászólás Aktív témák