Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz BBéci #41913 üzenetére

    Az oké, hogy oktatták meg itt leírja, de nincs kép, nincs bizonyíték.
    Mondani én is tudom... még úgy is, hogy bizisten nekem is mondták a szakértők.

    Azt nem értem, hogy ami a tesztoldalakon kint van teszt kép és tisztán látszik belőle, hogy:
    1. Nem 540p
    2. Nem felskálázott 540p
    ...,ert egyszerűen minden pixelsor egy pixel magas és nem azonos tartalommal bír... na ezeket a képeket miért nem lehet megcáfolni ES6100-ról fényképezett képekkel, amin ennek az ellenkezője, tehát az 540p látszana.

    Ilyenek nincsenek csak a kijelentések.

    Ezt linkelem már huszadjára, de most beteszem képként, hátha végre valaki veszi a fáradtságot és ránéz.

    Alatta a szöveg:
    "Left: Series 6000 TV from 2011 / Right: ES6300
    Unlike 2011's 6000 series TVs, this 2012 displays genuine Full HD 3D images. The difference is clear to see."

    Erre kéne magyarázat (hazudik a tesztoldal, dilettánsak több tucat teszt után, stb...) vagy cáfolatként egy a bal oldalihoz hasonló, duplázott pixelsorú kép.

    És egy "miért" sem ártana, mert ami eddig szájhagyomány útján terjedt, a panelsebesség annak nem igazán lehet köze a dologhoz. Eleve a 120Hz elég kell legyen, de másrészről a mégsem elég a frissítés akkor hogy lenne elég váltottsorosan ugyanúgy egy teljes képhez? Mivel aktív szemüvegről beszélünk egy teljes képet kell látnia mindkét szemnek minden frame-en, tehát ezen aligha segít az, hogy a fizikailag 1920x1080 ponton megjelenő képnek mi a logikai felbontása.
    Ennek a képfeldolgozási sebességhez lehet maximum köze, de ott szintén nem látok semmi elvi problémalehetőséget, mert ha valós 120Hz-es a panel, tehát 2D-ben ki tud rakni 120db független, teljes felbontású képet egymás után, akkor ugyanezt miért nem tudja megtenni (fullhd) 3D forrásból? Ahogy ugyanúgy 120 teljes felbontású kép lesz, csak nem a tv interpolálta a forrásképek közé hanem többet kapott belőle (és kevesebbet interpolál, mert még emellett is kell neki.)

    De térjünk vissza képre és a feliratra. Ennek ellentétét kéne megmutatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák