Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Fiery #15318 üzenetére

    Desktopra az átlag felhasználónak bőven jó lenne egy 4 magos (8 szálas) Zen verzió 3.5-3.8GHz környékén, és az talán megállna 95W körül. Kiindulva abból, hogy most jó egy 4+4 magos i7 proci mindenre egy avg usernek, és ráadásul a többségnek inkább Celeron-Pentium-i3-i5 van...

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15318 üzenetére

    "Fene tudja, pl. olyasmi jut eszembe, hogy az Intel 14 nanojat sokkal inkabb a (relative) alacsony orajelre optimalizaltak, a 65+ Wattos desktop CPU-khoz pedig csak immel-ammal jo ez a processz."

    Ez gyakorlatilag nyílt titok. Pár hete egy Frank Kuypers nevű Intel alkalmazott tartott előadást BP-n, ahol érintőlegesen szóba került a kérdés. Akkor azt mondta, hogy a Skylake esetében a skálázhatóságot tartották leginkább szem előtt, azaz hogy minél szélesebb spektrumot tudjanak lefedni ezzel az egyetlen architektúrával, 4.5 wattól ~90 wattig. Ez nyilván kompromisszumokkal jár, például azzal, hogy a csúcs desktop modellek nem muzsikálnak túl acélosan. A piacot elnézve teljesen logikus döntés volt.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15318 üzenetére

    Kérdés, hogy pár féléven belül várható-e olyan jellegű csiszolódás - akár a gyártástechnológia, akár stepping, akár a design terén -, mint amit a piledrivernél és a godavarinál láttunk, hogy azért végül feljebb kúszott az órajel. És végülis az intelnél is ez látszótt. Ahhoz képest, hogy a Sandy Bridge ha jól emlékszem, még alig volt fölötte a 3Ghz-nek, a Skylake ma már 4Ghz.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15318 üzenetére

    Ha az Intel alacsony órajelre optimalizált és ennek az eredménye lett a 130W-os 6700K, akkor miből következik az, hogy egy 2,5-3GHz-re belőtt lapka az AMD esetében feltétlenül 160W-os termékeket eredményezne 3,8GHz-en? Elvégre a turbóval 3,7GHz-es i7-5930K is megáll 140W TDP kereten belül, pedig az 22nm-en készül és 12 szálas.

    (#15322) Yutani: Nem tudom, hogy a Mullins mennyire számít ultra mobile lapkának, mindenesetre a Zen-t 2017-re oda is igyekszenek leskálázni. Viszont az tény, hogy a 2016-os első etap a roadmap-ek alapján csak desktop jelenléttel számol és lesz egy évük kihozni a mobil cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Valdez

    őstag

    válasz Fiery #15328 üzenetére

    Annak van realitása, hogy a mobil vonalra megtartják az excavator vonalat? Végül elég szép eredményeket értek el fogyasztás terén ezzel az architektúrával. A Zen meg menne közép/felsőbe, szerverbe.

  • Thrawn

    félisten

    válasz Fiery #15343 üzenetére

    Lenovo LSE Windows Disabler Tool ;)

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Laja333

    őstag

    válasz Fiery #15343 üzenetére

    Erre a spyware-gate-re gondoltam. :K

    leviske
    Teljesítményről beszéltem. Lehet, hogy a felsoroltjaid nincsenek benne, de egy i5+ skylake procis, gtx950m-es notit már kapsz 220-ért. Javítsatok ki ha tévedek, de ugyanezt a teljesítményt AMD oldalon csak sokkal többért kapnám meg. Nagyon nem akaródzik intel+nv kombósat venni, de nem igazán látok más alternatívát. :F

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15372 üzenetére

    Nem tudom, hogy ez leugatásnak számít-e, de szerintem a hozzászólásod inkább tűnik károgásnak, mintsem reális végkimenetelnek. Microsoft/Sony/Nintendo konzolokat építenek a cég termékeikre, az Apple most váltott Radeonokra. A Hynix is gyakorlatilag a jövőjét jelentő technológiával eléggé az AMD-re támaszkodott partneri szempontból.

    Ráadásul a Zen-ről is folyamatosan szivárognak olyan infók, amik alapján látható, hogy végre nem a piac aktuális trendjeivel szemben indultak és 2016 lesz az első olyan év is, mikor gyártópartnernek 1 helyett 3 esélyes bejelentkező lesz.

    Csak ezeken túl jön az a tény is, hogy az FTC nem engedne meg olyan felvásárlást, ami egyszerre 2 gyártót tesz a saját piacán végérvényesen monopol helyzetűvé. A Microsoft is csak saját magát lőné tökön, ha azt a gyártót ütné ki, akinek a technológiáira kezdett el alapozni a Windows 10 és Xbox One kapcsán.

    A TESCO-Zsömle-s vásárlási tanácsokhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy ha egy Sandy-t akar, azt a szintet megkapja AM3+ vonalon is. Viszont Ő valószínűleg egy olyan terméket szeretne venni, ami nem az életciklusa végén jár technológiailag. Számomra is 2016(7)-2020 etapra a Cannon Lake - Zen közt fog eldőlni a verseny. Az aktuális palettáról a Broadwell/Skylake érdekesnek tűnik, de ennyit meg nem dobnék ki, míg van rá esély, hogy jön időtállób platform a konkurenciától azonos áron.

    [ Szerkesztve ]

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #15372 üzenetére

    Tavaly egy elkeseredett pillanatomban megpedzettem a Microsoft általi felvásárlást... /Ennek előzménye a már akkor is követhetetlen roadmap-ek és koncepció változtatások voltak. Berágtam az AMD-re, no!/ És amit mondasz az mára sajnos trendszerűvé vált.
    Hiába jön a Zen és épül általa a megvett Freedom Fabric-ra szervercsalád, hiába lesz 150(170?)W-os max TDP keretű brutál APU és alacsony TDP-vel és jó teljesítménnyel rendelkező megoldások mobil cuccokba, ettől nem változik semmi :O Hiába jó a grafikus üzletág, ha a processzor ág finoman fogalmazva is nem az. Az, hogy a konzolpiacon végre volt egy "virágvasárnapjuk", csak egy "fecske" volt :((( Elmegy ez, eladnak azt, leépítenek és kiszerveznek. És nem tegnap óta!
    Az, hogy az Athlon64-gyel dobtak egy nagyot hova is vezetett? Több lépésben a Carrizo-ig; ami is meg nincs is! És ahogy a GNC-is tutujgatják, el fog szaladni mellette a világ, lettlégyen bármilyen jó is :( Emiatt látom, hogy rossz vége lesz az AMD-nek!
    Bár lehet, hogy ez lesz a jó nekünk ;)

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15374 üzenetére

    Ezek szerint a hozzászólásod vége miatt félreértettem a mondanivalód. :R

    Mindenesetre az Apple váltásából azt akartam kihozni, hogy a cég eléggé jövőbetekintően szokott partnert választani, egy általad leírtak szerint végét járó vállalat pedig nem ilyen. Ahogy a Dell se kötött volna velük most stratégiai partnerséget az Oculus-os Alienware gépek kapcsán, ha esélytelennek tartanák hosszabb távon a Fury-kat a Maxwell zászlóshajók ellenében.

    Szóval röviden én nem hiszem, hogy az AMD ne lenne képes felállni ebből a helyzetből felvásárlás nélkül. Azt én se zárom ki, hogy zsugorodni fognak az elkövetkező 1 évben és ez esetleg a kevésbé lényeges fejlesztések kárára megy, de azt azért nem hiszem, hogy olyan projekteket állítanának le, mint a Zen. GPU-s nagyágyúnak ott van az AMD Gemini, ami valószínűleg megérkezik tavaszig és felrázhatja a kedélyeket a TitanX és a VR körül. Emellé már csak a Bristol-t kéne megfelelő órajelekre belőni a Kaveri-nél átgondoltabb árakon és akkor már az AM4-et is sikerült elstartoltatni, amibe Nyáron/Ősszel repülhet a Zen.

    u.i.: Az Apple-nek több az elszórni való pénze, ha már a lehetséges lehetetlen felvásárlásokat soroljuk... ;]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15372 üzenetére

    Nem nagyon illik az MS palettájába az AMD azt az egy szál konzolt leszámítva. A Qualcomm vagy a Samsung reálisabb opció, ráadásul ez a két cég kisebb eséllyel barmolná el az egész akvizíciót, ergo a végén még valami értelmes is kisülhetne az egészből.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz Fiery #15378 üzenetére

    "Az AMD most a leesett morzsakat probalja felcsipegetni, ilyen volt anno a konzol biznisz is."

    Azert az a morzsa tartja most fent az AMD-t, ha jol tudom a semi-custom agazatuk az ami jelentos hasznot termel, a CPU es GPU egyelore csak viszi a penzt.

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15379 üzenetére

    Lehet... vagy nem. :)

    Már lassan 5 éve téma, hogy valaki megveszi őket, ehelyett továbbra sem történt semmi érdemleges, hacsak a Radeon elkülönítését nem vesszük annak. Lerágott csont már ez a kérdés.

    Mai hír

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15378 üzenetére

    "me'g az is elofordulhat, hogy a Zen nem is kerul piacra, hanem megy ugyanabba a fiokba, amiben pihen a Komodo, Krishna, Wichita, Sepang, Terramar, Macau, Dublin, Kaveri 1.0, az eredeti Richland, a K9, stb."

    Te írtál ilyet. :DDD

    Az lehet, hogy az Alienware megállapodás piszlicsáré, de azért vedd figyelembe, hogy sokszor ilyen piszlicsáré üzletek befolyásolják egy gyártó megítélését. Szóval az átlag user, ha azt látja, hogy az Apple csak Radeont használ és az Alienware is csak Radeonon nyújtja a VR megoldásait, lehet hogy inkább Radennal szerelt notit vesz, még akkor is, ha nem az említett két gyártótól teszi. Ugyanúgy presztízsértékűek az ilyen piszlicsáré ügyletek, mint a zászlóshajó megoldások konkurenciához viszonyított ereje.

    A Carrizo kapcsán meg nem arról beszéltem, hogy 5-6GHz-en kéne futtatni, hanem arról, hogy kapásból tudni kéne a Godavari órajelein kiadni és lehetőleg $150 alá bepozicionálni. Lefelé skálázva is valószínűleg elég lenne 15-20W-os TDP ahhoz, hogy indulhasson egy ITX alaplap dömping AM4 alapon.
    Szóval a számomra ideális desktop Carrizo felhozatal így nézne ki:
    - A12-9850K / 12CC / 4,1GHz / 4,3GHz turbo / 95W / $130
    - A12-9800 / 12CC / 2,1GHz / 3,5GHz turbo / 15-35W / $130
    - A10-9750K / 10CC / 3,5GHz / 4GHz turbo / 65W / $110
    - A10-9700 / 10CC / 2GHz / 3,3GHz turbo / 15-35W / $110
    - A10-9650 / 10CC / 3,1GHz / 3,8GHz turbo / 65W / $90
    - A6-9500 / 8CC / 2,2GHz / nincs tubro / 15W / $75
    - A6-9450K / 8CC / 3,5GHz / 4GHz turbo / 65W / $60
    Már persze, ha bárkit érdekel. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz Fiery #15386 üzenetére

    400 millio koruli volt a semi custom amit olvastam, de kb annyi volt a GPU+CPU vesztesege, azert nem apropenz az.

    A semire nincs ember, senki nem javitja a bugokat meg nem igaz, pl. az elmult fel evben sokkal tobb es sokkal jobb driveruk jott ki mint elotte sokaig.

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15388 üzenetére

    "Mar bocs, de ez a hir pont azt erositi, hogy az AMD hamarosan fel lesz vasarolva"

    [link]

    A Mubadala Developement Company, 2007 novemberben 622 millió dollár értékű részvény felvásárlásával 8,1 százalékos részesedést szerzett az AMD-ben. Most további 314 millió dollár értékben, újabb 80 millió részvény felvásárlásával összesen 19,3 százalékos részesedéssel bírnak.

    Úgy mint 7 éve? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15387 üzenetére

    Egy szóval nem mondtam, hogy mindenki ilyet akarna vinni, de jobb fogadtatása lenne az AM4 alsó kategóriájának, ha nem Trinity/Kaveri'14 órajelekkel jönne 45W-os minimum TDP osztállyal. Elvégre valamennyire a Kaveri-t is biztos viszik, hiszen más esetben már rég valahol $90-110 környékén lenne a csúcsmodell.

    (#15388): Szerintem nem választották volna le a csapatot, ha még mindig esszenciális fontosságú munkát végeznének a jövőbeli APU-k tervezésében. De nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy tervezőasztalon már túl vannak a GCN-en és az utód már két külön ágra (compute & graphics) szakadt, eltérő prioritásokkal. Ha pedig ez esetleg tényleg így van, akkor egy esetleges Radeon eladásból se a Radeon csapat, se az AMD-nél maradók nem jönnének ki rosszul.

    (#15384) Laja333: Nem tudom, számomra egy notebookban az SSD fontosabb, mint a GPU teljesítmény. Ha mindkét memslot ki van használva, akkor már egy Starcraft/LoL/DOTA2 csak elfut magán a Carrizo-n is, olyan notival meg a fene se húzatja a hátát, ami önerőből elfuttat egy BF4-et (vagy ha mégis, akkor az alcsonyabb hőtermelés miatt is Intel+nVidia duó a jobb választás). De Olanddal társítva már Kaveri is van 160k környékén, amin már talán egy komolyabb játék is elfut.

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fiery #15372 üzenetére

    Nézd, én akármit veszek, arra vízhűtés fog kerülni. Rendes vízhűtés. Éppen ezért bármi is legyen a nyertes, annak jó eséllyel legalább 4-5 évet bírnia kell.

    A mostani alaplapba még bele tudok szuszakolni egy cölöpverő FX-et, de ennek itt annyira vége, mint a botnak. 5 éves, így ez rendjén is van. A fentiek miatt viszont a "Majd 2 év múlva" dolgok nem játszanak. Ha "majd 2 év múlva", azt a mostani vassal kell kibírnom, ha meg váltok, akkor meg "majd 4-5 év múlva" fog érdekelni, hogy mi lesz addigra.

    Érted... Én hajlandó vagyok az átlagosnál nagyobb összegeket beleölni, de ezt csak ritkábban tehetem meg, mert nem vagyok jómódú. 2017 közepéig nem tudom, hogy ki tudom-e bírni ezzel a vassal, még FX procival se. Eredetileg tavaly karácsonykor váltottam volna Komodo-ra meg DDR4-re... Erre terveztem a vasat, ami az adatlapomon van. Ez idő alatt egy VGA-csere volt, az is azért, mert az akkori tervekkel ütközött az emeletes DVI csati.

    Tudom, hogy elszúrtam... 2500k-t kellett volna venni, de eső után köpönyeg...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fiery #15397 üzenetére

    Lényegében ja. Úgy volt, hogy 2014-ben jön egy fasza, erős valami, ehelyett évek óta semmi. Persze úgy is volt, hogy a Béldózer majd milyen jó lesz, aztán tudjuk mi lett a vége. Anno úgy raktam össze ezt a gépet, hogy a következő már DDR4-es lesz és ebből szerintem nem fogok engedni. Anno nem volt olyan rossz választás a C4F, mikor bejelentették, hogy FX-et is lehet bele tenni, még inkább így éreztem, de már jó lenne látni a fényt az alagút végén. Ha a következő vassal tényleg meg akarom csinálni, amit eredetileg ezzel terveztem, akkor nagyon meg kell válogatnom a cuccokat...

    Egy ideig még bírom, de legkésőbb jövőre kell valami, mert ha beindul a Star Citizen, nem akarok 20-40FPS-sel menni, mint most a versenyek alatt...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15396 üzenetére

    A Kaveri kisebb, mint a Trinity/Richland, azok mégis kb ezen az áron szaladtak az életciklusuk ezen szakaszán, mégpedig abban a korszakban, amikor a dollár-euró arány messze nem úgy alakult, mint most. Emellett vegyük azért figyelembe azt is, hogy az AMD-nek nem kellett gyártástechnológiai fejlesztésekre költenie és tán még a hibás lapkákért sem. Így az Intel vs AMD helyzetben nem annyira tiszta, hogy 1-1 lapka előállítására milyen költségek jutnak. Nyilván így is az Intel nyer a jóval nagyobb számban eladott termékek miatt, de azért a szimpla lapkaméret összevetést akkor sem érdemes itt használni, mert valószínűleg nem olyan fekete-fehér a dolog, mint az nVidia vs AMD helyzetben.

    De mindegy, szerintem hagyjuk ezt. Becsülöm, hogy itt vagy a topikban árnyalni a képet, de néha átmész szimplán party pooperbe. Most sem derült ki semmi hasznos ebből a párbeszédből, csak annyi, hogy nem hiszel már a cég talpon maradásában.

    (#15394) TESCO-Zsömle: Az aktuális állás az, hogy jobb esetben a Zen befogja a Skylake-et. Azt az Intel megoldást, ami most piacon van. CPU erőben nem lesz itt valószínűleg akkora repdesés, hogy 2016-ban mindenki dühösen taposson a régebbi alaplapjain. A játékra érdekesebb APU-k meg mind az Inteltől, mind az AMD-től 2017-ben jönnek. Addig várhatsz egy olyan platformon, ami nem parázson térdeplésnek érződik és várhatsz olyanon is, ami igen. És mondom ezt pontosan ugyanabból a helyzetből, mint Te. (Na jó, annyiban nem, hogy a 790FX miatt nekem már a Bull-ra fejlesztést is megakadályozta az AMD/Gigabyte. :DDD )

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15395 üzenetére

    Csak a teljes gyártást

    Ezzel párhuzamosan pedig volt egy (harmadik?) újabb befektetés. De ez említve is van a fenti cikkben.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15422 üzenetére

    "en a helyeben biztos hangsulyoztam volna, hogy "A Zen fejlesztesevel annyira jol allunk, hogy mar megvolt a tapeout is, es fantasztikus eredmennyel"."

    Ez a fajta kincstári optimizmus eléggé bevált az elmúlt években, nem?:))

    Elég ha legközelebb csak akkor beszélnek róla nyilvánosan, ha már teljesen sínen van a megjelenés.

    Amúgy FinFET az már GPU is lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15422 üzenetére

    Hát meg most powerful GPU in the overclockers dream

    Bár a részvényárfolyamoknak minden jóhír jót tehet, ha van egy kis eszük, akkor a korábbi rossz renomét okozó túlmondás és marketing célú (ön?)becsapást mellőzik. Ezzel persze nem azt mondom, hogy de de a zenről van szó, csak reméljük azért tanulnak a hibáikból.
    Egyébként a zennel kapcsolatban eléggé óvatosan fogalmazott "We stated... we believe we are on track". Ha innen nézzük, ez jelentheti azt is, hogy még nincs kész. Ugyanakkor korábbi roadmapekben nem volt szó excavator die shrinkről se (úgy emlékszem).

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Thrawn

    félisten

    válasz Fiery #15422 üzenetére

    Rossz nyomon jársz, nem Lisa Su-tól van az infó, hogy megvolt a Zen és K12 tapeout :)

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • apatyas

    Korrektor

    válasz Fiery #15429 üzenetére

    Vagy már máshol dolgozik, ami érdekében kicsit feltupírozta az elért eredményeit aztán valóban leszedte..

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • Thrawn

    félisten

    válasz Fiery #15428 üzenetére

    Ezek szerint én más médiát olvastam, mert ott nem említették egy szóval sem Lisa Su-t, ami valahol érthető is, mert ő konkrét terméket nem nevezett meg. Ergo egyáltalán nem biztos alap az ő szavaiba ezt belemagyarázni, de ugye egyes médiumok számára ennyi is elég, hogy hangzatos kattintásvadász címet/hírt tudjanak produkálni. Az ilyen (kamu)tech oldalak hamar kikopnak az érdeklődési körömből.
    A LinkedIn-ről származó infó konkrétan megnevezi több más terméken kívül a K12-t és a Zent is.

    Te azért több vagy itt egy fórumnicknél :)

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • stratova

    veterán

    válasz Fiery #15422 üzenetére

    Igazából egyáltalán nem lenne baj, ha APU die shrinkről lenne szó.
    Nem rég nézegettem az A10-8700 és FX-8800P 15 W bechmarkokat és a tán worst case-nek számító Cinebenchben most jutott AMD Carrizoval oda, hogy a turbo core-os lapkájuk - ha csak a teszt idejére is - eléri a fix órajelű Haswell refresh i3-4030U CPU teljesítményét:

    R15 (min-avg-max)
    single / multi
    A10-8700P [1.8-3.2 GHz] 59-65-69 / 175-189,5-195
    i3-4030U [1.9 GHz] 62-70,2-76 / 187-190,2-192

    R11.5 (min-avg-max)
    single / multi
    A10-8700P [1.8-3.2 GHz] 0,68-0,80-0,86 / 2.12-2.30-2.36
    i3-4030U [1.9 GHz 0,60-0,80-0,86 / 2,01-2,00-2,07

    Csak ehhez egy (végre?) igen agresszív turbó kellett:
    The APU runs at 3.1 GHz in the majority of single thread applications, only 100 MHz below the specified maximum clock (1.8-3.2 GHz). The clock is reduced to 2.3 GHz when you stress all four cores, but this is still higher than the nominal clock. In combination with the slightly increased per-MHz performance, the chip is fast enough to compete with a Core i3-5005U or i3-5010U. Carrizo cannot keep up with the faster Broadwell chips however – even the slightly higher.

    Biztosan komoly meló volt legalább ezt összehozni 28 nm planar bulk eljárás mellett is, de 14/16 nm Fin-FET-tel talán már a gyári beállítással sem büntetné a CPU-t a rendszer komolyabb órajelcsökkentéssel, amikor a GPU is terhelve van.
    Hiszen már csak maga a GPU is fel tudná emészteni a 15 W-os keretet, ha turbo órajelén járna, noha mostanra valamivel jobban kezeli a vegyes terhelést:

    The frame rate in our Dota 2 scene fluctuates at around 24 fps (42.5 watts total consumption) directly after the start, until it drops to 21 fps (31.6 watts) after two minutes. We can see the reason when we look at the clocks: The A10-8700P starts at 1.8 GHz (CPU) and 530 MHz (GPU), respectively, before the values drop to 1.3 GHz (CPU) and 380 MHz (GPU).

    Contrary to Dota 2, Diablo III reduces the processor performance in favor of the GPU, which is why the APU starts at 1.3 GHz for the CPU, but 600 MHz for the GPU (41.8 watts). We can once again see a drop from 47 to 39 fps due to the TDP after around 2 minutes, but this time only the GPU is affected and runs at 430 MHz (31.8 watts).

    Overall, we can say that the performance is steady under sustained 3D load. We cannot determine significant drops that we know from some Core-M devices (due to the extremely low TDP).

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15429 üzenetére

    Ő volt az
    valószínűleg
    A google már nem hozza ki, de a bing igen

    Elvileg még az AMD-nél dolgozik. Még... :P
    (Attól persze még nem biztos, hogy igaz.)

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Thrawn

    félisten

    válasz Fiery #15433 üzenetére

    Az én angolommal úgy értelmezném azt a mondatot, hogy sikeresen megterveztek és legyártottak többféle x86 és ARM chipet, beleértve a Piledrivert, az Excavatort, a Zent és a K12-t.

    A K12 a piaci viszonyok miatt csúszik, nem azért mert ne lenne még kész. Nem annyira ugrottak rá a nagy datacenter üzemeltetők ezekre az ARM-os megoldásokra, pedig ez a chip a tesztek alapján elég jó képességű lett. A Zennek meg nem is árt ha már tapeoutig eljutott, legalább a megjelenésig még dolgozhatnak rajta. Nem hiszem, hogy beleférne még egy Bulldozer-féle fiaskó, az újabb min. 5-6 átvészelendő évet jelentene a következő generáció elkészítéséig és piacra kerüléséig. A két magot két team készítette szerintem, de nem egymástól teljesen függetlenül. Jim Keller úgy tudom mindkettő fejlesztésben benne volt.

    szerk: körülnéztem LinkedIn-en, jó pár embert találtam aki vagy "next generation product"-on vagy egész konkrétan K12 vagy Zen projekten dolgozott/dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #15434 üzenetére

    Az Android-Intel dolog nem teljesen van így. Erről pont beszéltem régebben a cégekkel, és egy Intel SoC alapvetően érdekli őket, de csakis akkor, ha nem x86-os procimagok vannak benne. Az x86 ami nem érdekli a piacot, mert egyrészt nem is jó Androidhoz, másrészt mindenki nyitva akarja tartani ezt a területet az ARM-mal, megtartva arra a lehetőséget, hogy később saját lapkákat kínáljanak. Az AMD pont ezért mondta régebben, hogy ha valaha is kínálnak Androidra SoC-ot, akkor azt ARM-on teszik, mert az x86 itt halott irány.

    A Windows 10 mobile is gond lesz majd az Intelnek, mert a Microsoft megtiltja ezen a verzión, hogy fussanak a Win32 API-s programok, tehát az x86 előnye itt is teljesen elveszik. Sőt, tulajdonképpen hátránnyá válik, mert a Windows Phone appok ARM-ra vannak írva.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #15449 üzenetére

    Az x86-ot az mentené meg, ha az Intel az ingyen lapkaosztogatás helyett az évi 5 milliárdos mínuszt arra fordította volna, hogy finanszírozza az applikációk átportolását x86-ra. Ma viszont már abban sem érdekeltek, hogy ingyen lapkákat adjanak. Elmennek évente mínusz 800 milláig és ott meghúzzák a határt. Idén vissza is estek a részesedésben emiatt. Egyszerűen a legtöbb gyártó nem építi be az Intel holmit, ha nem adják oda ingyen. Inkább visszatértek az olcsó ARM-ra az új modelleknél.
    Az egyetlen épen maradt bástya a Silvermont licenc a Rockchip és a Spreadtrum számára, ami igazából működik, de csakis a kínai tabletek szempontjából, és az Intel számára ez az üzlet nem egy aranybánya, mert ezeket az Atom x3-akat 4-6 dollárért adják, és a híresztelések szerint a licenc az Intel számára fixen a lapka eladási árának 0,07%-a. Ez egyébként egy valóban nyereséges terület önmagában, de az Atom x5/x7 eladások mínuszba tolják a mobil üzletágat. Ez így egy döglött ló. Ha érdekli az Intelt ez a piac, akkor mennie kell ARM-ra.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • stratova

    veterán

    válasz Fiery #15447 üzenetére

    Azt nem állítottam, hogy logikus.
    Bár talán azon siklottak el, hogy azonosnak vélt gyártástechnológia miatt egy Bristol Ridge-dzsel egy időben érkezőnek tekintik Ravent. Viszont megerősíthető az, hogy Bristol 14 nm-en érkezik?

    Mert nem nagyon van ötletem, mit gyárthatnának egyedi megrendelésű lapkán és GPU-n kívül még 14/16 nm-en ami nem Zen, feltéve hogy az év elején megemlített Bristol változatlanul 28 nm-en készül (itt egyébként min akarnak még javítani? Carrizohoz képest a turbón gondolom már nem sokat lehet, esetleg a memóriavezérlőn tudnak tovább reszelni [van még hová fejlődni]). Oké, ez eltérő implementáció (HD lib. vs. HP lib.) miatt ~2600 MHz felett elvileg Kaveri jobb mint a jelenlegi Carrizo, esetleg ezen finomíthatnak. Eleve az nem világos Carrizonál miért maradt ki a DDR4 támogatás, mobil vonalon hozhatna kicsit a konyhára az alacsonyabb feszültség/magasabb órajel.

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    válasz Fiery #15454 üzenetére

    Ennek én csak örülnék, csak nem értem miért nincs semmi friss hír Bristolról mostanában :(, amit meg előkotortam még mind 28 nm-et emlegetett vagy semmit. Ez mondjuk azt is feltételezné, hogy AMD (megint) egy drágán nem-igen árulható terméket hozna forgalomba, magasabb előállítási költséggel és a gyártás/fejlesztés költségeit a remélhetőleg a drágábban árulható felső/csúcs GPU-k és később Zen árából egyenlítené ki vagy/és az egyedi lapkáknál is vastagabban fogna a ceruza.
    Stoney pl. 14 nm-en tisztán ráfizetésnek tűnik, de nyilván egy natív 1 modulos lapkával tudnak csak 10 W alá menni 3 CU-val (ha már elkaszálták a kismacskákat...), csak el kellene vele csípni az aktuális (vagy legalább előző generációs) Pentium/Celeron Y lapkákat.
    De egy Skylake Pentium 4405Y beérése kb. lehetetlennek tűnik (4 szál +50-80% IPC 6 W TDP DC MEM).

    leviske Pontatlanul fogalmaztam. Az otthoni felhasználóknak szánt Carrizo-knál hiányoltam a DDR4 támogatást, amit egy Y700 árú vagy Elitebook géptől (ez már üzleti) már el lehetne várni, bár ez legyen a legnagyobb baj ha minden más rendben van azokban a gépekben a M.2 SSD-t ()amit én fontosabbnak tartok legalább már pótolták.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #15456 üzenetére

    Elnézést, a Summit Ridge-re gondoltam. A Raven-ről tudom, hogy 2017-ben jön és logikus lépésnek is tűnik először magát a Zen-t kiadni és aztán szenvedni a gyártástechnológiával az APU esetén.

    (#15458): Én jobban örülnék, ha a Bristol az esetleges 14nm-ből inkább órajelek tekintetében profitálna és tudna jönni 4.5GHz vagy afölötti turbós verzió, throttling nélkül. 1GHz a Wani-nak is jót tenne. Bár persze, ha megtudnak olyasmit olcsón lépni, mint a RV770 esetén a 640>800SP kapcsán, akkor nem szóltam.

    (#15457) stratova: Nem lehet, hogy ez Lenovo/HP/Dell szinten még úgy működik, hogy olyan memória repül bele, amiből sok van még készleten? Nem tudom mennyire éri meg $1000 alatti notikba akkor is DDR4-t pakolni, ha megvan hagyva opcióként a DDR3 is.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15454 üzenetére

    Én összességében arra számítok, hogy a bristol ridge 28nm-en fog érkezni. Egxszerűen azért, mert azonos felépítés mellett (4cpu@4ghz + 8cu) mivel az órajeleket valószínűleg nem tudják majd tovább emelni, ezért csak a lapkaméret csökkenését nyernék. A fogyasztéscsökkenés önmagában nem adná el a terméket. A lapkaméret csökkenéssel viszont nem nyernének semmit, mert a a millió tranzisztorra vetített költsége legalább ugyanannyi, vagy drágább a finfet esetében.
    Kivétel persze ha a "carrizo"-t hdl nélkül is csak finfeten tudják 3,4ghz felett pörgetni.

    A konzervatív valóságtól elrugaszkodva eljátszhatunk a gondolattal, hogy mi van, ha a 28nm a samsung fd soi. Amivel ugyanúgy nyerhető fogyasztáscsökkenés, s elképzelhető, Hogy elérhető a 4ghz. Persze van sok ellenérv is.

    A finfetnek szerintem is akkor van értelme, ha valamilyen irányba növelik a lapkát. Felröppent a pletyka, hogy a sony frissítené a ps4 hardverét és szóba került az excavator. De hírbe hozták a nintendót is 8excavator maggal. Nem lepődnék meg, ha ebből bármelyik igaz, akkor azt, vagy annak selejtjét kihoznák dobozos termékként is.
    Vagyis de. Melegpődnék.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15486 üzenetére

    Lehet, hogy a carrizo 70w-ot fogyasztana stabil 3.4ghz-en?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Fiery #15526 üzenetére

    Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy fölényeskedő magabiztossággal a Zen megjelenési dátumaival dobálózni nem épp szerencsés, főleg mindenki által ismert tényként hivatkozni erősen képlékeny időpontokra, sőt ez a topicba tévedő olvasókat is megtévesztheti...

    Sejtésemet sajnos igazoltad, ezek szerint még ott sem tart a fejlesztés, mint reméltem... Már az AMD sem ad ki hivatalos útitervet, nekem olybá tűnik, hogy a VIA-hoz hasonlóan úgy vannak vele, hogy "ha szerencsénk van, akkor majd egyszer valamikor kiadjuk"... Őszintén szólva már nem is várom, így legalább kellemes meglepetés lesz, ha megjelenik... :)

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15545 üzenetére

    Szerintem pedig nincs túl nagy jelentősége, mivel a Bristol Ridge csak egy áthidaló megoldás lesz a Raven Ridge érkezéséig, illetve még arra lesz jó, hogy valamivel elindítsák az AM4-et.

    stratova:

    "És ez kicsit kellemetlen, amikor a korábbi diák szerint 65 W-os csúcs Bristol 3.6/4.0 GHz-et fut, miközben +2 MB L2 cache mellett tudott A10-7800 3.5/3.9-et"

    Ebben mégis mi a kellemetlen?

    "egy jobb Godavari-t le lehet szorítani ~66 W-ra 3.9/4.1-es beállítással."

    Egy válogatott darabot?

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • ViZion

    félisten

    válasz Fiery #15574 üzenetére

    Nekem anno volt olyan deszkám, ahol "sideport" ram volt, csak az IGP-nek. Ha ilyet kap az IGP, akkor egy 2 GB-os HBM elég is.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15574 üzenetére

    Szerintem hasonlóan fog működni mint az eDRAM az Intelnél (Skylake).

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Thrawn

    félisten

    válasz Fiery #15574 üzenetére

    A Fury die-shotokat elnézve kb mindegy, hogy az interposeren 1 vagy 4 db HBM van. Ha már egyet be tudnak drótozni akkor négyet is, a HBM2 meg elég tárterületet is biztosít ahhoz, hogy DRAM foglalat se legyen az alaplapon.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15581 üzenetére

    Bő egy év múlva ez valószínűleg már nem lesz akkora probléma, ellenben a HBM lapkák ára szvsz továbbra sem lesz GDDR5 szinten.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15583 üzenetére

    Kezdetnek egy darab 1 gigás HBM1 bőven elég lenne a maga 128 GB/s-os sávszélességével.

    Thrawn: Nem az interposer a lényeg, hanem a 4 darab memórialapka. Ez csak akkor térülne meg, ha 500+ dolláros áron tudnának eladni belőle megfelelő mennyiséget, mindezt leginkább mobil vonalon. Egyelőre az integrált RAM-nak csak notebookoknál és beágyazott rendszereknél van igazán létjogosultsága (meg persze az ultramobil szegmensben).

    Amúgy én egyáltalán nem vennék arra mérget, hogy egy ~200mm2-es processzorlapkához és egy darab HBM-hez szükséges interposer ugyanolyan bonyolult lenne és ugyanannyiba kerülne mint egy ~400mm2-es GPU-hoz és négy HBM lapkához való modell.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15601 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, hogy mire mennek a megszerzett tapasztalattal. Szerintem az APU-nál jöhet majd inkább jól, VGA fronton arra számítok, hogy az NV különösebb gond nélkül fogja implementálni a HBM2-t. Ellenben a Raven Ridge elvileg 2017Q1-Q2 körül jön, ergo annak a véglegesítése sem lehet már messze.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #15601 üzenetére

    Meg sem kérdezték őket, hogy részt akarnak-e venni a fejlesztés befejezésében. A Hynix azt mondta, hogy ha nem akarnak abba a hibába esni, amibe a Micron esett, akkor egyetlen egy céggel kell befejezniük. Az AMD-t azért választották, mert ők tervezték meg a HBM alapjait. Másnak ebbe nem volt beleszólása, kizárólag a Hynix döntötte el, hogy mi legyen. A helyzet az, hogy ezzel a piac egyetértett. Látva, hogy a Micron mit szerencsétlenkedik a HMC-vel már 4 éve, amiből jövőre is csak egy módosított rendszert tudnak összedobni az Intelnek, vagyis nem olyat, ami a HMCC specifikációinak megfelel, talán nem volt olyan nagy hülyeség a Hynix koncepciója. Ha nem teszik meg, akkor talán 2018-ig várni kellett volna a HBM-es termékekre, ez pedig senkinek sem lett volna jó. A többi gyártó azért nem balhézott, mert ha kiszámolod, akkor így 2017-re biztos tudnak HBM-es holmit hozni, ami egy esetleges a 2018-nál jobb. Mindemellett a Hynix lehetővé tette a HBM használatát is, hogy ne kelljen rögtön HBM2-re ugrani, az valóban nagy falat lenne. A Xilinx példája már mutatja, hogy nem annyira rossz az időzítés. Ők csinálnak egy kísérleti lapkát HBM1-gyel és arra építve csinálnak egy ténylegesen HBM2-es FPGA-t, amit piacra is dobnak 2017 elején. A HBM2-vel is lehet kezdeni, csak nagyon rossz lesz a kihozatal, ezért nem ajánlja a Hynix. Az AMD tapasztalataira építve az a legfőbb gond, hogy a Fiji+HBM+interposer komponensei egyenként tökéletesek, de amint összekerülnek már az elkészült termékek fele nem működik. A hibát már megtalálták, de nem javítható csak a következő körben. Ezért kell a HBM-es teszt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #15610 üzenetére

    A Hynix a HBM memóriákat 2015Q3-tól szállította a partnereinek. Októberben már kaptak mintát, akik kértek. Előtte csak az AMD kapott terméket.
    A Hynix nem azt nézte, hogy kinek ad vagy kinek nem. Egy céget akartak a fejlesztéshez, és azért választották az AMD-t, mert ők dolgozták ki a specifikáció jelentős részét. Nekik volt az egész fejlesztésben a legnagyobb tapasztalatuk. A Hynix érdeke pedig világos volt. Nem akarták, hogy az első HBM-es termék csak 2018-ban jöjjön. Ez nem csak a Hynix érdeke volt, hanem mindenkié, aki a HBM-et választotta a jövő szempontjából.
    Az AMD mindenképpen első akart lenni, sok más cég mellett, mert tudják jól, hogy az elsők csinálják meg a legjobban a második kört a tapasztalatokra építve. Az, hogy mellettük a Hynix nem adott senkinek már a Hynix döntése volt, de ezt megindokolták azzal, hogy kellenek a termékek a piacra, és így tud mindenki a lehető leggyorsabban HBM-es csomagot piacra dobni. Az AMD persze egy picit hamarabb, de arányaiban ezzel mindenki jól járt, ahhoz képest, mintha nem így csinálták volna.
    Természetesen a többiek is kaptak HBM-et. Októbertől már mindenkinek volt mintája, akinek kellett.

    A GDDR5 hasonlóan bonyolult váltás volt, mint a HBM. Mások a kihívások, de az EMI nagy problémát jelentett. Az AMD onnan tudta elsőként hozni az 5 GHz fölötti memóriákat, hogy még a HD 4800 idején le tudták tesztelni az EMI-vel kapcsolatos gondokat és kitaláltak rá egy megoldást. Az NV is tudott rá megoldást csinálni, lényegében ugyanazt, amit az AMD, de a Fermi esetében még nem ismerték a GDDR5 problémáit, annak ellenére, hogy sok mintával rendelkeztek. Sajnos tipikus probléma, hogy számos gond a tömeggyártás előtt nem jön elő, és amit nem látnak a mérnökök a laborokban, arra nem tudnak reagálni. Aztán persze amint gyártottak a Fermit, le tudták tesztelni az EMI-parákat, ahogy az AMD és a Keplernél meg is oldották.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #15623 üzenetére

    A tervezésnél a maximum nagy probléma. A memória órajele nem állítható dinamikusan terhelés mellett, tehát amikor egy TDP keretet megszabsz a terméknek, akkor abból a keretből pont annyi kell a memóriának, amennyit a teszteken a max fogyasztás mutatott. Teljesen mindegy, hogy a memória egy átlagos alkalmazás alatt annak a felét fogja fogyasztani, és csak egy pillanatra ugrik felé maxra, a TDP keretet már elvitte. Ezért megyünk a HBM felé, mert például a következő elméleti lépcsőnek tekinthető 512 bites buszon lévő 8 GB-nyi 7 GHz-es GDDR5 már 70-80 wattot fogyaszt. Ez borzasztóan nagy keret a 300 wattos TDP-ből. És a következő utáni lépcsőnél meglesz a 150 watt, és onnantól a VGA-k csak lassulnának, mert túl kevés keret jut a GPU-nak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák