Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gidalight

    tag

    válasz Lokids #157679 üzenetére

    a 3060 tényleg irreális áron van, ellenben a 3060ti -itthon- kb. 100-al olcsóbb mint a 6700xt (és sokkal közelebb van ahhoz, mint a 6600xt-hez).

    Én pl. abban a szűk időablakban vettem a 3060-at, mikor kb. egy árban meg lehetett kapni a 6600xt-vel, ami ugyan kicsit erősebb papíron, mégis a 3060 mellett döntöttem mert:

    -leszámítva a kevés AMD-s AAA címet (valhalla, bf5... -ezek valahogy minden tesztben ott vannak) azért nem sokkal erősebb a 6600xt.
    -A DLSS címek (DLSS-el nem tesztelnek) ezt bőven ellensúlyozzák a másik oldalon.
    -a 192bit 12GB VRAM, ez később nem árhat.
    -PCIe 3.0 rendszerem van, ami elvileg csak ~2%-ot ront a 6600xt-n, de néhány gémben (és ki tudja mi lesz a jövő) akár többet is.
    -Az indie játékkészítők alapvetően nV-re optimizálnak, mert szűkösek az erőforrások és egyoldalú a piac.
    -afféle bugok, h pl. idle-ben nem veszi vissza a VRAM órajelét, gyakorlatilag elképzelhetetlenek nV-n (nézz be a 6xxx topikba).
    -jobban fogja tartani az értékét, mert jobban hash-el (az LHR miatt ETH-et mondjuk nem, de ha minden igaz, idővel annak úgyis vége -bár ki tudja)

Új hozzászólás Aktív témák