Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutyesz96

    őstag

    válasz blue01song #16829 üzenetére

    Felesleges neki esned, igaza van. Pár oldalt kellett volna visszaolvasnod, azonnal kaptál volna választ a kérdésedre, és még felesleges feszültséget se keltették volna vele. Piftuka kolléga már 100 hasonló kommentre reagált érdemben a közelmúltban, és a kereső sem harap. :)

    Hozzáteszem, engem ha valami nagyon foglalkoztat, és a pénzem legjobb befektetése forog kockán, nem vagyok rest időt is rászánni. Azt tanácsolom változtass a modorodon, mert hosszútávon ez sehova nem vezet.

    [ Szerkesztve ]

    No matter what, you keep finding something to fight for.

  • Antonio

    senior tag

    válasz blue01song #16829 üzenetére

    Lehet nem kellett volna neked válaszolva írni igazából csak úgy általánosságban akartam megjegyezni nem konkrétan rád irányult. Csak a te eseted 1 volt a százból, ami naponta újratermelődik…

    Ugyanebben a cipőben voltam pár hónapja, mint te (és sokan mások) de mivel nekem a megismerésnek/utána olvasásnak és magának a kiválasztásnak élvezeti értéke van (értsd bármilyen eszközt veszek (háztartási eszköz-szórakoztató elektronika-kocsi) szeretek utána olvasni magam feltérképezni a terepet/technológiát/háttér információt amennyire ez lehetséges/időm engedi, tudom sokan ezt nem tehetik meg hogy elmélyedjenek a témában.)

    Magának a választásnak/szelekciónak (döntésnek) az örömét nem hagyom másnak. De persze mind mások vagyunk, ismerek olyat, aki csak úgy bement merci szalonba és vett egy kocsit ami tetszett neki, holott az a típus a lehető legrosszabb választás volt neki, de őt pont nem érdeklik az ilyen dolgok, nálam ilyen döntés elképzelhetetlen (meg nincs is pénzem rá), találomra választott dologban nem lelném örömöm … na de nem akarok eltérni a témától.

    Szóval én is kérdeztem itt anno ezért is van még bent az utoljára hosszá szolt topikokban.

    És rendre visszanézek, mikor látom, hogy fél napa alatt 100 hozzászólás van, de ezek 80% olyan kérdés amit
    1. a kérdező is pár perces googlival meg tud válaszolni,
    2. úgy teszi fel a kérdést hogy még az esetleges válaszolónak (aki veszi a fáradságot az idejéből) kell visszakérdezni hogy mit is szeretne?
    3. csak pár sort kéne visszakeresni, vagy használni a keresőt a topicban, de még arra se képesek.

    Nem tudom ez társadalmi vagy korosztályos probléma (a legfiatalabb generáció előbb ír le valamit mint hogy utána nézzen pl „milyen elem kell a távirányítómba?”), de sokszor azt várják az emberek, hogy mások oldják meg (találják ki, keressék meg a megoldást) helyettük a dolgokat.

    Én azért se válaszolok, mert nincs közvetlen rálátásom a piacra (nem dolgozom ilyen helyen) tehát nem tudok csípőből válaszolni kb ugyanannyi időbe kerülne nekem is utána nézni a dolgoknak, mint a kérdezőnek, csak miért én/más töltse az idejét ezzel?
    10 percet keresgélsz neki ami után ő egy olyat mond/kérdez amivel az egész eddigi koncepció felborul, csak felidegesítem magam.

    Nézzük a konkrét eseted (de ezt bármelyik előtted kérdező 50% nak is írhatnám) megadtál egy tól-ig árat, de mekkora szobában lesz/milyen mésziről nézed? Vagy milyen nagyon akarsz? most konkrétan mire számítottál, hogy valaki majd alig várja unatkozva hogy neked felforgassa a netet?

    Csak annyit megtettél volna, hogy árukeresőbe beírod az árpreferenciáidat és a kidobott listát mondjuk ár szerinti nagyságba rendezed, és a konkrétan mondjuk az 5 legdrágábbra(legnagyobbra) rákérdezel (feltételezvén hogy a magasabb ár jobb terméket takarhat )vagy rákeresel googleban hogy mit írnak tesztek az 5 „legdrágábbról”), és a maradék 2-3 ra ami ezek közül is a legszimpatikusabb kérdezel itt.

    Közben felmerülő új ismeretlen szavakra amikkel a leírásokban találkozol meg rákeresel (FHD,UHD.HDMI, IPS/VA/OLED panel stb stb. ) és akkor már rögtön jobb rálátásod lesz … így kéne elkezdeni legalább.
    De minden második ember csak be ír 1-2 paramétert jobb esetben 1-2 típust és kérdezi, hogy mi legyen.

    Ezért lenne jó majd egy összefoglaló, amihez pár linkel én is hozzájárulnék, mert a legtöbb ember még keresni is képtelen itt az információs korszak közepén ahol csak karnyújtásnyira van minden információ.

    Azt megértem hogy hirtelen idecsöppentél és "támadás ért" amit hirtelen nem tudsz hova tenni még egyszer sorry, de ettől függetlenül értelmezd a dolgokat és sértődésre neked van a legkisebb okod ... :)

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák