Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutyesz96

    őstag

    válasz Antonio #16842 üzenetére

    Ezt a hsz-t be kéne kereteztetni és berakni az összefoglalóba. :D
    Még ha csak temporary is.

    No matter what, you keep finding something to fight for.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Antonio #16842 üzenetére

    "Lehet nem kellett volna neked válaszolva írni igazából csak úgy általánosságban akartam megjegyezni nem konkrétan rád irányult. Csak a te eseted 1 volt a százból, ami naponta újratermelődik…"

    Nem vitázni akarok ezzel a hozzászólással, hanem jelezni, hogy van még ettől rosszabb is. Te napi száz ilyen esetről írsz (ami ebben a topikban, főleg karácsony előtt nem is tűnik nagy túlzásnak), de vannak minősített esetek is, amik nem zárulnak le pár üzenetváltással. Példát sajnos nem ebből a topikból tudok hozni (mert napok óta most néztem ide vissza először), hanem egy fészbúkos Win 10-es csoportból: a kérdezőnk szerint valaki feltörte a fészbúkprofilját (hogy miként és hogy ez mit jelent, elég homályos maradt, minden pontosítást kérő hsz-re durván reagált az illető). Kezdetben jöttek a finomabb tanácsok, új jelszó, vírusirtó, de ezek nem tetszettek, mint az agresszív kismalac esete: minden segítségre minimum egy visszahülyézés járt a kérdezőtől. Erre persze a csoport tagjai is bedurvultak: csinálj új profilt ("Te hülye vagy!"), formázd a géped, és telepítsd újra (Te hülye a profilomat törték fel, nem a gépem!"). Add el számítógéped és soha ne fészbúkozz! ("Idióta barom, menj anyádba!").
    Na most tényleg, az ilyennel mit lehet kezdeni? Eleve ez nem Windows 10 specifikus probléma, de az, hogy ha valaki kérdez és semmiféle választ nem hajlandó elfogadni, ott komoly a gond. És nem szakmailag. Nyilván nem értik, és nem is rendelkeznek azzal a minimális intelligenciával, hogy miként működik egy ilyen segítséget nyújtó topik, csoport. Vajon az ilyen ember, pl. ha meghibásodik az autója, mit mond a szervizben? Hogy magyarázza el? Vagy ha el is mondja, majd kap rá egy választ, megoldást, fizetés helyett ott is elküld mindenkit a francba? Hm, így igen nehéz lehet az élet... (Amúgy ránéztem a fészbúkos fickóra, átlagosan napi 3-5 hasonló barom kérdést tett fel a csoportban, ezek után nyilván sok értelme nem volt vele foglalkozni...)
    Én minderre két dolgot tudnék hozzátenni:
    1. Kérdezni tudni kell!
    2. Ne olyat kérdezz, amire nem tudod elfogadni a lehetséges választ!

Új hozzászólás Aktív témák