Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Leírnám a tapasztalataimat a Philips BDM4065UC monitorral kapcsolatban.
    3 hete nyúzom itthon, egy Dell 2412m-et váltott le.
    Mit is mondjak szokni kellett, egyrészt a nagy méret furcsa volt, illetve ez ugye VA a korábbi IPS-el szemben.
    Kezdem a negatívumokkal:
    Nincs HDMI 2.0 csatlakozó, DP kábelt mellékelnek, de a VGA-n mini DP csatlakozó van ezért vennem kellett egy kábelt hogy 60Hz-en is működjön. Ha bekapcsolom a gépet, vagy felébresztem akkor elmegy pár másodpercre a kép, van hogy egymás után 3 alkalommal is elmegy, utána nem csinálja soha. Neten utánanéztem, az egész széria így viselkedik valamiért, elég hajmeresztő.
    Betekintési szögek ekkora méretben már előjönnek, szerencsére a színek nem torzulnak, de a kontraszt változik. Lőttem képet két szögből: 1
    2
    Utánhúzás jellemző, főleg szövegek görgetésénél látszik, line-bleeding is előfordul de nagyon ritkán szembesülök vele.
    A talp fix, nem állítható.
    Pozitívumok:
    Hatalmas, 40"-os 4k képernyő, ráadásul monitoros árviszonylatban nagyon jó ár a 200k érte.
    VA panel előnyei, a fehér az tényleg fehér, nincs IPS glow, a feketéje pedig már-már a plazmám idézi, 5000:1-es kontraszt. Játékra, hobbi fotó feldolgozásra, 3D-s alkalmazásokra, tervezéshez kiváló, profi grafikusoknak, fényképészeknek nem ajánlom, oda komoly IPS való. Nekem viszont tökéletesen megfelel.

    A PWM-et nem említettem mert én nem is vettem észre, pedig 30%-os a fényerő. Kalibrálást a TFTcentral-os cikk alapján végeztem, az ott megadott értékekkel.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák