Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Luck Dragon #129523 üzenetére

    Azt nem találtam az összefoglalóban, hogy a G-sync hardware modullal rendelkező G-Sync/G-sync premium monitorok 1fps/1Hz-től szinkronizálnak, illetve támogatják a változtatható overshoot-t, ami a változó képfrissítésnél igencsak hasznos, ha épp beesik a framerate pl 160FPS-ről 90-re, hogy ne jelenjen meg a képen csúnya smearing, overshoot ghosting.
    Nekem pl. Az Acer Freesync premium 240Hz monitorom nem kompenzálja szépen a lassabb frameratet, aktív szinkron mellett.
    Ha valaki kompetetív játékkal 240fps-sel és single player címekkel is játszik, ott viszont megelégszik 60-90 FPS-sel, (mert minek több) akkor ez a funkció nagyon hasznos, hogy mindig képi hibáktól mentes megjelenítést kapjunk.
    Persze vannak g-sync kompatibilis monitorok is, amiket egész jó belő a gyár, hogy legyen 60Hz-en, 120Hz-en ne csak 165Hz/240Hz-en, de én nem találtam belőle sokat.
    Anno ezért is emeltem ki, hogy nem csak az a fontos, hogy max képfrissítésen jó legyen a pixel válaszidő, hanem jól teljesítsen 120Hz-en és 60Hz-en is.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák