Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    Első lépésként a techinferno-ról letöltöd a moddolt ultrabay biost
    USB-ről boot-olsz, nvflash -i1 filename.rom

    Ultrabay alulfeszelés:

    Először is kiteszteled, hogy az adott frekvenciát, azon a feszen amit szeretnél, stabil-e.
    Ezt nvinspectorral tudod beállítani, teszteld le rendesen.

    Megnyitod kepler bios editorral a bios-t, 1.26-os verzióval.

    Itt a base és bost clock-ot beállítod az általad kívánt órajelre.


    a P00 profilnál beállítod a kívánt feszültséget.

    Itt a csúszkával beállítasz egy olyan boost clock-ot, ami annyi mint az órajeled, vagy magasabb.

    Elmented a biost, és ahogy az elején flash-eled ezt. Előtte érdemes az összes software-es tuningot nullázni, nehogy az emelt órajelhez/csökkentett feszhez offszeteljen.

    A belső nv gpu már fifikásabb, ott szét kell bontanod a biost, és úgy editálni. Én az alábbi tutoriallal meg tudtam csinálni, de nekem nincs SLIC-m így egy fokkal egyszerűbb, de mindenki csak saját felelősségre álljon neki.

    [link]

    A megfelelő bios azonosítása szerintem egyszerűbb ha text search-el keresel "nvidia"-ra a DUMP folderben.
    Ezeket a file-okat megnyitod az editorban és a verziót összenézed a gpuz-vel.
    Amire figyelni kell, 2 bios van a belső gpu-hoz, egy ami sli-ben megy, a másik ami single gpu-s üzemmódhoz van.

    (Az általad moddolt biost ha fent már a 3.05 akkor nem tudod csak úgy beírni, előtte downgrade-elni kell 2.07-re és onnan vissza az új bios-ra és EC firmware-t is újra kell írni. )
    Akinek a linkelt topik-ok és a fenti leírások alapján nem tiszta mit is kell csinálni, az inkább ne álljon neki egyedül.

Új hozzászólás Aktív témák