Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    válasz Tapsi #146421 üzenetére

    Hogyhogy nem olcsóbb?
    Egy 40 lábas mondjuk 1.3 milla, abból veszel négyet, az 5.2 milla. Egy darab belül kb. 28nm, a négy már 112nm. És ez nem ázik már be, kvázi "szerkezetkész", jó igaz, még az alappal nem számoltam, de nem tudom milyen szerkezetkész ház jön ki ennyiből. Tetőnek meg ha dobok egy házi ácsolást a legolcsóbb hullámlemezzel, már formája is lesz és a víz is el lesz vezetve. Nyilván a műszaki tartalom nem olyan, mint egy hagyományosnál, de árban biztos jobb. Belülre tetőléc alapra gipszkarton, mögé vezetékek, valamelyik sarokba a vizes rész, kívülről ragasztva szigetelés. Nyílászárók mindenbe ugyanannyiak. Fűtésnek klíma. Biztos valamit kihagyok így hirtelen, de ilyesmire gondolok. Nem építettem még, de most sebtiben kellene valami megoldás. Ugye ennek előnye lenne még, hogy később költöztethető lenne...
    Nem tudom az általam felvázolt többi anyagköltség mennyi lenne. Erre valakinek van tippje? Magamnak csinálnám. Van rokonságban, akinek van sok szerszámja, meg belső felújításban már tapasztalata.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák