Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Visszatérve az FPG-mhoz, már van egy szinusz függvény generátorom, ami iterációval, a függvény értékeinek 1/4-én 4x végigszaladva rakja össze a szinuszt. Ez mondjuk 128-as elemszámnál 512 órajel impulzust jelent egy teljes szinusz kirajzolásához.

    50MHz-es órajel mellett ez 97.656kHz maximális frekvenciát jelent. Hogy osztanátok be ezt a ~100kHz tartományt mérési pontokkal?

    Pl. Tinában egy R-C szűrő átviteli függvényét 10 ponttal kiszámolva is majdnem ugyanolyan görbét kapunk, mint 1000 ponttal. Arra gondoltam, hogy 1,2,3.. 10, 20, 30...,100,200,300...,1k,2k,3k..10k,20k,30k...,100k lennének a pontok, vagyis maximum 50 pont lenne. A minimum még kérdéses, azt hiszem, 512Hz a legkisebb előállítható frekvencia, de ennek még utánajárok.

    Mondjuk, hogy 1kHz - 100kHz között 30 pontban megmérem az erősítést. Ezzel pl. a milliméterpapír logaritmikus osztásaira X tengely mentén szépen lehet jelölni. Elég ez nekem?

    zka67: áhhá, az úgy már más! Azokat viszont nem szeretem, mert mindig hallom őket ciceregni. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák