Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    tud valaki nekem mosogató gépet ajánalni.... ?

    kritériumokat nem tudok mondani. bár az lehet, hogy egy kitétel, hogy csak ritkán kell, kis mennyiséghez ....


    előre is köszi .....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Palkó

    tag

    válasz Jetbrowse #330 üzenetére

    Itthon Lenor öblítőt használunk, soha nem hígítom fel. A mi gépünkből ( Miele ), kiemelhető az öblítőtartály, mosogatógépben szoktam elmosni 2-3 hetente.

    [Szerkesztve]

    Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

  • Integra

    titán

    válasz ANT #397 üzenetére

    nézd, én nem véletlenül bosch-t vettem és nem aeg-t. nem mondom hogy rossz lenne, mert szerintem az aeg is igenis jó. csak itthon nálunk szinte minden ami konyha, az bosch, soha semmi nem ment tönkre. jó, az elszívó az teka, de abban meg a teka az egyik legjobb.
    meg ezek még megfizethetők, nem a full pro konyhában gondolkodunk, mint orvosi betonos mosogató, meg granit lap, meg miele wok gáztűzhely beépítve etc...
    és ebben a kategóriában szerintem a bosch a befutó
    felültöltős mosógépet azt hiszem, hogy elsősorban azok vesznek akiknek egyszerűen nincsen helyük elöltöltősre. kis lakások, kis fürdőszobák. kényszermegoldás, nevezhetjük így is. anno mi is azért vettünk felültöltőset, mert négyen laktunk egy 50m2-es 10 emeletes panelban és a fürdőszoba mikro méretű volt.
    ha megnézed a felültöltős gépeket, akkor keskenyek és magasak, ami azt jelenti hogy a dob nagy átmérőjű és keskeny, sokkal vastagabban áll a ruha benne egymáson, kevésbé forgatja át. az előltöltősek mélyebbek, mert egyszerűen nagyobb hellyel gazdálkodhatnak a mérnökök. nehezebbek is, nem tologathatók, nincsen gumikerék az aljukon, ezért nem is ugrálnak és a mechanikát is ehhez építik. más a forgató szerkezet a felültöltősnél szerintem, mert azoknál pont hogy a centrifugálásból adódó ugrálást is kikell bírni. fene tudja, én csak ha most hirtelen megpróbálom levezetni magamban logikusan, akkor ilyen egyszerű racionális dolgok jutnak az eszembe.
    azt tudom javasolni, hogy menj el a nem vagyok hülye áruházba, mert ott van kínálat és nézd végig a gépeket, megfogod találni mind a bosch, mind az aeg gépet valszeg elég közel egymáshoz. nézd meg a kapcsolóit, a tekerőgombját, a nyílás üvegajtaját, és legfőképpen a dobot, annak a belső mélységét, nagyságát, felépítését, és az ajtó tömítésének is a felépítését. aztán ha kell, megadom azt a palit, akinél én vettem a gépet.
    egy 10-15 rugót megspóroltam kis utána járással.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • bandus

    veterán

    válasz neduddki #462 üzenetére

    Szerintem háztartási gépekből a whirlpool a nyerő. Itthon a mosogatógép, mosógép és a mikró is whirlpool, ez utóbbi kettő már igencsak koros, de eddig semmi baj nem volt velük. A mosógép már kissé hangos, lassan megérik a cserére. Az electrolux hűtőnkből egysezr már kifolyt valami víz, és kezd hangosodni is. A következő, remélhetőleg már kétajtós ebből is whirlpool lesz sztem.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    Üdvözlet!
    Tudna valaki dobni egy linket, ahol háztartási gépek közt lehet nézelődni. Kéne nekünk olajsütő, de amiket anyu boltban látott, azok nem feleltek meg a követelményeinek, amik kb ezek:
    - legyen szétszedhető, és mosogatógépben mosható
    - 1,5-2 liter körüli olajtartállyal rendelkezzen

    kb. ennyi :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • föccer

    nagyúr

    Üdv,

    Ha minden igaz, akkor a közeljövőben (2-3 hónap) sor kerül arra, hogy be kell rendeznem a saját konyhámat ( :DDD ). Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek megéri-e most, a karácsinyi akciókból kinézni a konyhai gépészetet, vagy nem lesz olyan jelentős akciózás, hogy megérje +-be ezután is rohangálni? A másik kérdés, hogy milyen helyet tudnátok ajánlani, ahol lehetőleg a legtöbb gépet be tudnám szerezni (hűtő, főzőlap, sütő, elszívó, mosó- és mosogatógép), korrekt áron, jó/közepesen jó minőségben?

    Reményeim szerint beépített konyhát készítek, így a gépészetnek is beépíthetőnek kell lennie (gondolok itt főként a hűtőre)

    Köccenet.

    üdv.: föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • hossszú

    őstag

    A Candy mosogató gépekről mi a véleményetek?

    „A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

  • vagamo

    őstag

    válasz hossszú #1226 üzenetére

    :B :B
    Nehezen tudok, bármelyikről is jót mondani, mert mindegyiket sz@r szerelni! :U Sok alkatrész nincs bennük, kidolgozásban is közel azonosak! Legfőbb különbség, hogy a drágább darabok, rozsdamentes elemei le vannak sorjázva /nagy szó/! A bennük lévő mozgó alkatrészek többsége mindegyikben azonos, csak a felfogatásuk változik /keringető motor, mágnesszelepek/fűtőtest (csőfűtőtest). Itt a legfontosabb szempont a zaj, olcsó gépek nagyon hangosak, olyan mintha szökőkút lenne a lakásban :DDD ! Eért megéri kicsit többet áldozni olyan gépre amibe tettek hangszigetelést is! Másik szempont a kidolgozás erről meg csak vizuálisan lehet meggyőződni, hogy megfelel-e!
    A 45 cm-es mosogatógépek mindig drágábbak a 60cm-es testvéreikhez képest! Ugyanis akik 45-öst vesznek helyszűkében/kényszerben vannak és ezt tudják a gyártók is :((( !

    tildy: Neked akkor SBS hűtők közül kell választanod [link] Ebben a kategóriában, mindegyik minősége és műszaki tulajdonsága kiváló!!! Válogatni lehet, csak a pénztárca bírja :) !

    [ Szerkesztve ]

    Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

  • Integra

    titán

    válasz ALI_G #1363 üzenetére

    a 60 centis már 12 terítékes.
    amúgy zsír a bosch mosogató, tökéletesre mos, ami nagy szó, sok másik gép egyszerűen nem tud, mert BUTA a belső kialakítás

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Ariadne

    őstag

    válasz TexT-BoY #1468 üzenetére

    Ahogy én számoltam:
    főzőlap 50
    elektromos sütő 120-140 (teleszkópos sütősín, sok program, esetleg katalitikus hátfal, Tekát néztem ki :DDD )
    hűtő 100
    mosogatógép 100
    plusz kisebb gépek, kávéfőző és társai, 400 biztos meglesz... :K

    Szponzort én is el tudnék viselni. :D Kár, hogy csak a fűtéshez meg nyílászáróhoz van pályázat, konyhához nem. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • BITBOYS

    addikt

    A Whirlpool mennyire jó mosogatógépben? Ez a hatodik érzék cucc nem valami parasztvakítás? Meguntam a kézi mosogatást, szeretnék végleg felhagyni vele.
    Ezt a típust néztem ki [link] mivel a konyhában minden gép fehér. Tudom a Bosch, Teka, Aeg a király, de annyi manit most nem tudok rászánni.
    Már eddig is Koreát támogattam konyhai eszközökben :D

    [ Szerkesztve ]

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • oceanearth

    őstag

    válasz Ariadne #1538 üzenetére

    Nem a mosogatógép alapvetően kevés vizet fogyaszt, viszont a villanyórát pörgeti rendesen. Vigyázni kell, mert el lehet szállni az árammal rendesen.
    Pl. szárításnál, ha a program lejártakor azonnal kinyitod a tányérok majdnem, hogy égetnek... Kell oda áram bőven, hogy ilyen meleg legyen oda bennt.

    Még valalmi:

    ha beépíthetőt szeretnétek, akkor én nem ajánlom a teljesen beépíthetőt. Tudom az a szép, ha semmi sem látszik ki a gépből, de mivel a teljesen beépíthetőn nincs az előlapon még egy LED sem, így nem fogod tudni mikor végez.
    Érdemes olyat venni, aminek az előlapja félig beépíthető és egy 10cm magas kontroll panel van az elején. Ott tudod programozni és látod ha lejárt.

    [ Szerkesztve ]

  • BITBOYS

    addikt

    válasz Ariadne #1538 üzenetére

    Jól mondod :K
    Ha van hely a nagyobbat, ha nincs marad a kicsi mosogatógép. 1Kw/h áramot fogyaszt maximum a nagy gép, ez sem elhanyagolható. Az, hogy 14-16 litert fogyaszt nem igen izgat, lényeg a tiszta, baktériummentes étkészlet. Jah, meg az, hogy full digitális legyen :D

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • ponti_ak

    addikt

    Sziasztok!
    Karácsonyig teljesülhet életem vágya: mosogatógépet fogok venni. :C

    A topikban ezeket találtam a témában, többnyire hasznos infókkal, vannak olyan hsz-ek, amik a tegnap esti Szaturnuszos szaki elmondását alátámasztják, de van olyan is, ami pl pont nem, szóval gondolkodóba estem, pl a 12l-es vízfogyasztás miatt: Tényleg parasztvakítás lenne..? :F :)

    A részletek:
    Szerintem 12terítéskest fogok választani szerintem (3főre, de napi-kétnapi főzőcskével!), mert helyünk lesz 'bőven'... 80-110k között keresnék majd, ami a -roppant kedves!- eladó szakértő elmondása alapján sanszos, hogy már akár egy középkategóriás gépre is elég lehet, az Europarkban található üzlet közelgő 5éves szülinapja miatt... Külön felhívta a figyelememet, hogy mostanában nézzem gyakran az akciókat náluk! :C

    Szóval: az eddigi márka-jelöltek Whirlpool és Electrolux. A felszereltségük, extra funkciós kosarak, megoldások, figyelmes apróságok, és persze az alacsony víz- és áramfogyasztás miatt..

    Ajánljatok valamit, szívesen veszek minden ötletet! :)
    Köszi, üdv: ponti

  • Lipton

    őstag

    válasz macikos #1945 üzenetére

    Whirlpool:
    Az alap gépek elég rosszak, sok a hiba, de a felsőbb kategóriák már rendben vannak. A bibi, hogy akkor már (majd) ugyanannyiért van Siemens, Bosch, AEG. Ez a három szerintem a legjobb, Miele sem kutya, de ha jól tudom, a szervízzel gondok lehetnek.

    Nekem (leg)felső kategórás Whirlpool minden (mosógép, mosogatógép, indukciós lap, amerikai hűtő, elszívó, sütő, mikró). Engem nem annyira a márka neve vonzott, hanem a 60-65%-os kedvezmény amit kaptam (garanciával, számlával, márkaboltból, mielőtt valaki reklamálna...). Sajnos ezeket ilyen sokat keresnek.

    Mosógép: nagyon jó, 1400 centrifuga, nem pattog, nem hangos, szépen mos.
    Mosogatógép: jól mos/szárít, teszek bele minden koszosan öbögetés nélkül.
    Indukciós lap: mi baj lehet vele...
    Sütő/mikró: szépek jók eddig.
    Hűtő esztétikailag nagyon szép, jó elrendezés, jégkocka szuper, de nekem kicsit hangos.

  • Ariadne

    őstag

    Köszi a válaszokat, már sokat tanultam. :R
    Ezt a csatlakozást megnézzük, fontos szempont, hogy ne legyen árvíz alatt a lakás esetleg. Az aquastopnak meg még utánanézek, szokott lenni szinte mindben. Remélem az electropark, ahonnan a többi gép jó részét rendelük, nem lett rosszabb azóta... :U

    Favorit márkáim eddig egyrészt az AEG (mosógép, hűtő is az), de sütőből most ahogy nézem még mindig a Bosch áll jobban. Nem tudom, hogy most rosszul emlékszem-e, de mintha két éve még bőven 100k felett lett volna a katalitikus falúaknak az ára, most meg 100k-ért is találtam már. Sütővakarásmentes jövőt vizionálok. :D

    Met: Már kész van az egész konyha vezetékezése két éve, szóval nem lehet változtatni. No meg rondán is mutatna konyhában egy elzáró izé a mosogatógép felett... A gáz főzőlapnak így is van egy rendes elzárója a pult felett, de ezt talán nem is lehetett volna elkerülni.

    csemberlen: Főzőlapom már van, és kizárólag gázosat használok, nem szeretem a villanyosat meg három fázist sem lennék hajlandó emiatt beköttetni. :N Sütőből viszont tényleg sokkal jobb a villanyos, még a most meglévő pár tízezres legolcsóbb "egybe tűzhelyé" is, abból meg gázosat nem használnék. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • CurrentValue

    tag

    haligali,

    vala egy siemens mosogatógépünk, amit konyha elemeként vásároltunk, a hibajelenség az hogy a program valamivel fele után néma csönd és nem szívja ki a vizet a gépből a gép. Dugulást kizártam, mert beleszívtam/fújtam és nem javult.

    Kihez mihez, hova forduljak?

  • grabber

    addikt

    válasz Flashcash #2583 üzenetére

    Azért nem felel meg,mert most nem tudok visszamenni 7 évet és venni mosogatógépet :U Olvass tovább és már nem is vennél manapság gépet :DDD

    Az a legjobb gép,amelyikre a hülye gyártó sok garanciát ad.Vicces.
    De a másik fontos szempont hogyan mosogatnak ezek a gépek?

  • Integra

    titán

    válasz grabber #2593 üzenetére

    több dolgon múlik.
    alapvetően abban nem hiszek, hogy minél kevesebb vízzel mos, annál jobb. kell egy minimum mennyiség akkor is, ha azzal ügyesen bánik a mosogató gép.
    ahhoz, hogy ezt megtudd állapítani, hogy mennyi a minimum, sok gép adatát kell megnézned. aztán kialakul a kép.
    második, hogy milyen a mosogatógépben a tálcák belső elrendezése. mennyire praktikus, átgondolt. elképesztően sok vacakot láttam már, nekem a bosch a legjobb akkoriban, ami még meg is volt fizethető (120e körül). ráadásul az adagolója az ajtóban is a legésszerűbb, legkönnyebben tisztítható. whirpool meg a többi... jaj, inkább nem.
    bár hozzá tartozik, hogy nem tegnap néztem utoljára mosogató gépeket, elképzelhető, hogy a "rosszabb" márkáknál is történt változás.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz Ariadne #2762 üzenetére

    ha német a márka és nem miele, akkor gyakorlatilag minden termék azonos, bosch-siemens-aeg triumvirátus él és virul:) pont most kristályosodott ki megint a konya gépészetnél, ahogy válogatom össze. mosogatógép mindháromnál ugyanaz, csak a név más, a sütők detto. a mikro van egyedül a bosch-nál, de megkockáztatom azért, mert a bosch végzi alapvetően az érdemi fejlesztéseket, aztán ha a siemens-nek meg az aeg-nek kedve van, tetszik a termék, akkor berendeli tőlük saját névvel. de egységes márka gépészetet én nem tudnék mondani, innen is, onnan is veszek, mert csak úgy kapom meg azt, ami jó a végén. teka meg bosch kombó lesz, másképp nemtom megoldani.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz Ariadne #2767 üzenetére

    úgy van, hogy a bosch siemens aeg egy kalap alá tartozik (büdzsében is), a fejlesztés is egy helyen történik. asszem a bosch viszi a legnagyobb részt. igazából mindegy is. van amit egyikben kapsz meg, van amit csak másikban, van, hogy mindkettőben. németeknél a siemens a húzóbb név, mo-n a bosch. nekem végülis siemens lesz a sütő/mikro kombó készülékem és a gőzpároló is, mert bosch alatt nincsen mikro/sütő kombó. két teljesen más designt meg nem rakok egymás alá. mosogatógép marad bosch, de az teljesen beépített, előlapi panele sem lesz. amúgy ezt meg megkapom siemens alatt is, csak a bosch név alatt most éppen ócsóér van:DDD

    ma tudtam meg, hogy a miele hűtőszekrényeit a liebherr gyártja, tőlük jön a technikai fejlesztés is. gyanítottam, hogy nem belső fejlesztés a hűtő, mert nem ez a húzó termékük. design-t megadják, hogy nézzen ki, meg a paramétereket, a liebherr meg legyártja. viszont azokat liebherr néven nem kapod meg soha. cserébe ha liebherr-t veszel, tudod, hogy frankó a hűtőd minden tekintetben:) a másik ilyenjük a kávéfőző gépeik, azt is beszállítják nekik, a legjobb gyártó természetesen, de most nem emlékszem a nevére. ja meg a porszívóik amit még nem hiszem, de nem vagyok biztos benne, hogy a dyson-t megtudják fogni. árban ott vannak egyes gépeikkel, de a technológia a dyson-é, olyat amíg tart a szabadalom, nem csinálhatnak.

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz nyunyu #2777 üzenetére

    rettenet leviszik a vízfogyasztást. ugyanakkor ez a legkevésbé sem jelenti kapásból, hogy ez az igazán zöld megoldás. ugyanis minél kevesebb a víz, annál tovább tart a program, ami a villamos fogyasztást is növeli, illetve másképp kell a mosószert is felhasználni.
    mosogató gépeknél detto. van olyan gép, ami már 6.5 literrel mos. igen ám, de a program maga vagy 3 órát vesz igénybe.. ráadásul ezek a fejlesztések már iszonyú pénzekbe kerülnek, megveszel egy ilyet és a büdös életben nem hoz be semmit sem.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz huskydog17 #2784 üzenetére

    no, nálam így néz ki:
    mosógép - miele,egyértelmű
    hűtőgép - liebherr - mivel a miele-nek ők gyártják a hűtőket, egyértelmű
    főzőlap - teka indukciós
    elszívó - teka 90 cm-es
    sütő - végülis siemens lett, mert egy mikro-sütő kombó lett a befutó.
    gőzpáróló - szintén siemens
    mosogatógép - bosch
    whirpool nálam absz kuka kategória.
    ha gránitlapozol ekkora felületen, én nem adnám az általam említett márkák alá a helyedben, kell legyen kereted komolyabb gépészetre is, mint egy whirpool. látható, nem vagyok márkabuzi (kivéve a miele:DDD), azt válogattam össze, ami az igényeimnek a legjobb és ki tudom fizetni.. siemens kifejezetten antipatikus, de a termékei jók, náluk találtam meg azt ami jó áron van és pont megfelel. amúgy frankók, csak szokni kell, inkább a bosch nevet szeretem, na nem mintha a bosch-siemens-aeg nem ugyanaz lenne.. :)
    a mosógépnél meg külön megjegyezném, hogy utazhatsz a legkevesebb vizet és áramot használóra, ha cserébe a ruhád nem lesz megfelelően tiszta.. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • huskydog17

    addikt

    A segítségeteket szeretném kérni:

    Az elkövetkező hónapban egy új mosogatógépet szeretnénk vásárolni. Mivel én nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy melyik modelleket érdemes szem előtt tartani, illetve kerülni, így reméltem, hogy itt valaki ért ezekhez a gépekhez.

    A vásárlásnál a legfontosabb szempont, hogy energiatakarékos legyen a lehető legnagyobb mértékben. Itt nem tudom, hogy kapható-e olyan modell, amely A++ vagy esetleg A+++ kategóriába esik, de egy A+ minősítéssel legalább rendelkezzen. Természetesen a vízzel sem kéne pazarlóan bánnia, valamint az árazása se legyen a fellegekben.

    Összegezve tehát a legolcsóbb, nagyon energiatakarékos mosogatógép érdekelne.

    Eddig ezt néztem ki, habár ez csak sima A kategóriás, azonban az energia és vízfogyasztása szépnek tűnik az átlaghoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Integra

    titán

    válasz huskydog17 #2831 üzenetére

    ezek ma már standard adatok, úgyhogy ezzel számolj nyugodtan. 9 teritékes mosogató gépeknél, amelyek 140-160ezerbe kerülnek, van ami 13 és van ami 11 literrel mos, energia felhasználás szintén 0.8-0.7 között van. úgyhogy nem ezen fog múlni.
    összeszerelés, felhasznált anyagok, fém alkatrészek mennyisége, zaj, beépitettség mértéke, jótállási idő, ezeken múlik, hogy mi mennyibe kerül.
    vehetsz a+++++++++++++ gépet is, csak kérdés, hogy megéri e. :)

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • canniball

    nagyúr

    válasz Ariadne #3376 üzenetére

    Köszönjük a pontosítást!

    A HEPA nem macerás? Párom egyik ismerőse panaszkodott hogy ilyet (mármint "hepás" gépet) vettek és folyton takarítani kell a szűrőt.

    A portartályról nem tudom eldönteni, hogy elismerően nyilatkozol vagy sem, miért kell megnézni?

    Más.
    Éccsapám úgy döntött megajándékozza éccsanyámat egy kisebb konyhafelújítással, ez többek között azt is jelenti hogy kap egy mosogatógépet és egy új tűzhelyet/sütő-főzőlap kombót (a továbbiakban ha csak tűzhelyet írok, értsétek rá mindkét variációt) a jelenlegi huszonharminc éves Komfort csoda helyett (ha valaki nem ismerné :) ), a keret 200k Ft az elvárás pedig hogy ezek is húzzanak ki huszonharminc évet. :D Nem lenne rossz ha az árba még egy páraelszívó is beleférne de ha nem az sem nagy tragédia, azt végül is utólag sem nehéz lecserélni.
    Ehhez kéne néhány tanács, illetve lenne pár kérdés.
    1. A főzőlap úgy indult hogy kerámia lesz, de a rezidens villanyszerelő és a boltban az eladó is húzta a száját mondván nem biztos hogy az úgy jó lesz. Nálunk ha jól emlékszem egyetlen (talán) 12A-es biztosítékon van az egész ház és nem volt gond az elektromos sütővel (álló kombi készülék), nem tudom szüleimnél pontosan milyen hálózat van de a miénknél azért komolyabb (még ha nem is egy mérnöki csoda, de a 80-as években villanyszerelők készítették), egy elektromos sütő-kerámialapos főzőlap valóban annyival többet harap, tényleg olyan komoly elektromos hálózat kell hozzá? Vagy az új készülékekkel nincs macera csak a régi gépek alapján a rossz beidegződés jött elő a szakiknál?
    2. Mennyire praktikus a "fent" elhelyezett sütő? Tényleg jobban kézre áll úgy avagy ez is csak egy múló divat?
    3. Az inox készülékeket mennyire nehéz takarítani?
    4. Melyik márkákat érdemes keresni és melyeket jobb inkább elkerülni? Esztétikusabb lenne ha egy családból származna a tűzhely és a mosogatógép is, de ha nincs olyan gyártó aki ezen az áron mindkettőben jó akkor az sem dráma. Esetleg konkrét típus is jöhet ha tudtok ilyet.
    5. Bármi egyéb tanácsot megköszönnék ami eszetekbe jut.

    Csütörtökön jönnek az asztalosok felmérni a terepet, úgyhogy relatíve elég sürgős lenne. :B :R

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • canniball

    nagyúr

    válasz Ariadne #3381 üzenetére

    Ha van hozzá tartalék szűrő akkor kicsit könnyebb a helyzet. :K

    A másik témával kapcsolatban mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

    Az elektronyos főzőlapot akkor vegyétek úgy hogy nem kérdeztem, marad a gázos lap+elektromos sütő+mosogatógép felállás.

    Az árhoz: sajna nem mi nyertük meg az ötös lottót, ennyi van rá. A környékükön lévő boltok (Euronics és tsai.) szórólapjait nézegette éccsanyám, abban vannak akciós szettek (főzőlap+sütő+mosogatógép+elszívó) 160-170k magasságában, csak bennem a Fagor, Ariston stb. márkák nem keltenek túl nagy bizalmat; igaz ha valamihez akkor a konyhagépekhez igazán nem értek, lehet téves előítélet. Így hát megígértem neki hogy rákérdezek, hátha ennél valamivel jobbat is ki lehet hozni egy kis felárral. Jártam ma a Saturnban és a MediaMarktban, úgy láttam már Teka, Bosch stb. sütőt is lehet venni ~65k-s kezdő áron.
    Még nem mondtam, de nem az a cél hogy tele legyen mindenféle extrával (eddig is csak annyit tudott tenni hogy feltekeri vagy le), inkább amennyire lehet legyen megbízható.

    Szóval leegyszerűsítve a dolgot:
    1. Melyik márkát érdemes keresni és melyiket kihagyni?
    2. A "nagy nevek" (pl. említettek) olcsóbb gépei is minőségibbek-e mint az eleve olcsóbb márkájúaké?

    Mod.
    kangool!
    Akkor azt mondod csak a gari számít a márka mindegy?
    Amúgy ezekre a beépíthetőkre most a Gorenje is 5 évet ad. :K

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • DeFranco

    nagyúr

    Sziasztok!

    Mosogatógép vásárlásban szeretném a segítségeteket kérni. Teljesen tapasztalatlan vagyok a témában, soha nem használtam még ilyen gépet, most viszont úgy alakult, hogy tervezünk venni (pontosabban kell venni, de ez most mindegy) egyet.

    Mire kell ezeknél a gépeknél figyelni? Milyen márkák ajánlottak? Mik azok a funkciók, amik mindenképpen legyenek meg benne, és mik azok, amik teljesen feleslegesek, parasztvakítások.

    Jelenleg 12 terítékesben gondolkodunk, kérdés még, hogy egy kisebb, mondjuk 9 terítékes gép mennyivel takarékosabb?

    Jelenleg BOSCH-t nézünk, mint márkát, ebben van bizalmunk, ha valakinek van véleménye, tapasztalata erről a márkáról, azt is nagyon szivesen veszem.

    Jelenlegi választottunk ez a modell: [link]

    Ha valaki tudná véleményezni, bátorítani, vagy kritizálni, nagyon hálás lennék.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz alázógyík #3681 üzenetére

    Nem is értem, mire gondolsz :D Azt is hat hónap után tudtam meg, hogy vissza akarom hozni az eldobott labdát lakást akarok venni. ;) Ez a mosogatógép téma sem az én fejemből pattant ki, de mondjuk nem is az övéből (bonyolult), de mivel főként ő fogja használni, nyilván van beleszólása.

    Amúgy "Houston we have a problem", úgy néz ki minden gép 85 centi magas, ami elvileg nem fér be, szóval megoldást kell találni még erre is. Rendkívül boldog vagyok, hogy semmi nem megy simán, komolyan mondom berakom fektetve... másfél centi hiányzik... ma megyek és lemérek minden gépet mérőszalaggal, még jó, hogy van nálam...

    @canniball: jó tipp, köszi, rákérdezek majd a boltban :) Nehéz leszedni? Ha ez megoldható, az nagyon-nagyon sokat segít. Mi van a tető alatt? Hogy néz ki, a gép belsejét látod, vagy mit?

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz DeFranco #3747 üzenetére

    Megvolt ma a próba :) Igaz, még kiskorú a lelkem, így bilibe (vödörbe) ürít, de talán holnap már vezetékre szoktatom.

    Egy üres program futott le maximális hőmérsékleten és idővel, írták, hogy először ilyet kell futtatni.

    Első tapasztalat: nem csendes. Nem is túl hangos, de határozott gépzaja van. Simán lehet mellette normál hangon beszélgetni, nem csörög, nem csattog, de van hangja. Erre lehet rásegít az is, hogy két oldalon mellette van 6-6 centi hely, mögötte meg strang megy, szóval egy komplett mélyláda áll rendelkezésre a hangosításra, az oldalakat idővel lehet kitömöm valamivel, úgy lényegesen csendesebb lesz.

    Maga a gép határozott német mentalitás, Hans-Jürgen Krankenkasse, ahol forog ott zsírozva van, ahol fém, ott kemény, ahol gomb van, az puhán jár. Stabil szerkezetnek tűnik, nem ugrál, nem mászik.

    Érdekes, hogy bár azt írta a kézikönyv, hogy ezen a programon 16 litert használ fel (ez nem a kézikönyv szerinti fogyasztás, azt máshogy számolják), szerintem 12-14 liternél több nem jött ki belőle, láttam a vödröt, én öntöttem ki. Elvileg a program 70 fokos volt, a kijövő víz nem volt annyi, éppen csak enyhén meleg, de ez szerintem nem hiba.

    Összességében meg vagyunk vele elégedve, szerintem jó lesz, de ezt majd az éles mosogatások döntik el, azt viszon ajánlom, hogy aki amerikai konyhába vesz mosogatógépet, az ennél csendesebbet vegyen, ha éjszaka akarja járatni. Nekünk külön konyhánk van és lesz, így tökéletes.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Bagira01 #3844 üzenetére

    Csatlakozom Ariadne-hoz, jól gondold át, mi az, amit tényleg használsz majd. Ez kb. 2 program (nálam: könnyű, rövid mosás, és egy alapos a szennyezett ruháknak), és 2 funkció (nálam: állítható hőfok és állítható centrifuga, minden programnál, minden fokozatra). Ami ezt tudja, az benne marad a kalapban, ami nem, az kiesik. Egy ársávon belül marad 15 gép, ha kiválasztod azt a 2-3 márkát, amiben megbízol (ez ahogy látom, nálad most a bosch és a siemens) akkor marad kb. 6 gép. A legolcsóbbat nyugodtan kihúzhatod, semmiből nem szabad a legolcsóbbat venni, a legdrágábbat is nyugodtan, marad a középső négy. Azt ha gondolod, linkeld ide, tényleg 3-5 darabot fogsz kapni ezzel a logikával.

    Az A+(++++) fokozatokkal meg óvatosan, mert tényleg nem sok különbség van már egy szint után, az a pár deci víz és pár kW nem éri meg az árkülönbözetet, számolj utána egy kicsit.

    Aquastopot így utólag én ajánlom, a mosógépünkön nincs, ott zárogatjuk is a csapot mindig, a mosogatógépen van, ott viszont kényelmes, hogy nem kell zárni.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Ariadne #3848 üzenetére

    A bejövő vízcső jellegzetes (áttetsző, és látszik benne egy vékony tyúkbél) és a csatlakozó végén van egy nagy (ahogy csemberlen írja, kb. szappanosdoboz méretű) téglatest szerű bumszli.

    A cső dupla rétegű, ha a belő cső sérül, a rendszer lezár egy elektromágnes segítségével, és nem úszik a konyhád. Tudtommal (így olvastam) ha a gépen belül van szivárgás, azt is érzékeli és akkor is lezár.

    A Bosch mosogatógépre amit vettünk, a gyártó garanciát is vállal, mi szerint ha elázik a konyha, és a hiba a bekötési pont után keletkezett (magyarul az aquastop hibázik), akkor a gyártó a kárt kérdés nélkül téríti.

    @#3851: van egy minőségellenőrzés faktor is. Simán el tudom képzelni, hogy a nem tökéletes, (legyünk jóindulatúak) 90%-os darabokat sem dobják ki, csak azokra más matrica kerül.

    re:#3851mod: a boltban azt mondták, igen, de az nem tudom elképzelni, hogyan védene a gépen belüli szivárgás ellen. Ez elvileg akkor is zár, ha a gép aljában indokolatlan mennyiségű víz gyűlik össze (megmakkan a zárószelep).

    [ Szerkesztve ]

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Integra #3930 üzenetére

    Annyira, mint az inox ;]
    DeFeranco: általában ezek rozsdamentes acélból vannak. De vannak minőségi szintek. Barátnőm mondja, hogy a mosogató gép miatt velünk is előfordult már ilyesmi.
    Szerintem nagyon enyhe felületi rozsda lehet.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz canniball #3944 üzenetére

    35°C-ra? És az nektek elmos rendesen? Milyen mosogatószert használtok?

    Amúgy kicsit körbejártam ezt a rozsda kérdést, három eset lehetséges:

    1) Valami rozsdásodik, amire nem számítasz, és ez a rozsda megy át a vízzel az evőeszközökre. Hogy miért csak oda, az nem világos, de több helyen láttam ezt leírva. Ezt úgy hívják vakrozsda. Forrás: gyártók odalai és nlCafé fórum (nemröhög)

    2) Az evőeszköz maga rozsdásodik, mert vagy rossz minőségű, és nem rozsdamentes, hiába hívják annak, vagy csak az lenne, de a mosogatógépben a mosogatás után fennálló párát és meleget már nem bírja, ki kell venni, el kell törölni: Forrás nlCafé (nemröhög)

    3) Nem rozsda, hanem a mosogatószerből visszamaradt, megtapadt maradék csinál rozsda szerű foltokat. Forrás: finish FAQ

    Tüzetesebben megnézve az edényeket, észrevettem, hogy a teflon serpenyő nyelét rögzítő csavar tiszta rozsda. Azóta csak egyszer mosogattunk, de akkor nem lett rozsdás semmi (igaz az addig fertőzött egyedeket karanténba tettem), így lehet 1) lesz a megoldás. Ha változás van, beszámolok. Stay tuned.

    Más:

    Tegnap barangoltunk az IKEÁ-ban és nézegettünk serpenyőket. Elolvastam mindnek a címkéjét, és ami teflon, vagy hasonló volt, arra mindre rá volt írva, hogy csak kézzel mosható, mosogatógépben nem. Ennek mi lehet az oka? Maga a teflon nem mosogatható, vagy valami más ökölszabály van? Van olyan teflon serpenyő ami hivatalosan mosogatható gépben?

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Ariadne #3951 üzenetére

    Igen, ezt én is olvastam, amikor rákerestem, a szokásos semmi, bármi okozhatja, kapard le, kész.

    Azzal nem értek egyet, hogy a mosogatógép okozhatja, nagyok ramaty gépnek kell ahhoz lenni, az utolsó, amit el tudnák képzelni, az az, hogy a gép rozsdásodik.

    Öblítőt mi is öntöttünk bele, most emeltül 1-ről 2-re az adagolását (0 nem is volt). Igen, nekünk is a kenőkések kezdtek el rozsdásodni, ugyan úgy, mint nálad.

    Szerintem sikerült feltárnom a probléma gyökerét: a serpenyő csavarja, ami a nyelet fogja a serpenyőhöz, maró egy rozsda, éppen ezért ki is tiltottam a gépből. Amióta ezt észrevettem, azóta nincs rozsda máson sem. Szóval ezek alapján én a vakrozsda teóriára szavazok, valamilyen rejtett csavarról vagy alkatrészről mosódik át a rozsda.

    Ha már itt tartunk: ki milyen tablettát használ, azt honnan veszi, és kb. mennyért (/db) és milyen programon mos vele?

    Nekünk még az első adag tabletta tart, megpróbáltuk a legjobbat venni a viszonyítás végett: Finish Quantum, kb. 20Ft/db-ért vettük, és 50 fokos teljes programon mosogatunk rend szerint.

    @Integra: na én erre mondom, hogy az evőeszköz van értem, és nem én az evőeszközért. Ezt már túlzásnak tartom. Ha szigorúan betartjuk a kánont, akkor nem mosogathatsz gépben:

    - kést
    - teflont
    - bármit amin fa alkatrész van
    - bármit amin akár csak egy csavarnyi vagy hegesztésnyi nem rozsdamentes felület van
    - üvegpoharat
    - kristálypoharat
    - finom festésű edényeket

    Magyarul a végén felmerül a kérdés, hogy miért is használunk akkor gépet? Az ebédelős műanyag dobozok elmosogatására? Vannak épeszű kompromisszumok (fa, procelán) de a többihez úgy állok, hogy na nem bírja, lecserélem olyanra, ami bírni fogja.

    [ Szerkesztve ]

  • Ariadne

    őstag

    válasz DeFranco #3953 üzenetére

    Életem első mosogatógépe egy olcsó Teka (DW7 71 S), csak annyi volt a szempont, hogy beépíthető legyen és kint legyenek a kezelőszervei, hogy lássam, megy-e még. Finish só van benne és Auchan gazdaságos öblítő meg 3 az egyben tabletta (öblítő nélkül nemjó.. :( ) Egyszóval haszonállatként van tartva, az a lényeg, hogy "dógozzon", addig se nekem kell mosogatni. :DDD Egyúttal csókolom a kis kezét annak, aki feltalálta, alig kell mosogatni kézzel egy-két cuccot, és soha nincs szem előtt ronda szennyes edény egy percre sem.

    mod.: Programból pedig vagy az intenzív (65 fokos/125 perc), vagy legtöbbször az energiatakarékos program megy (50-60 fok/165 perc), csak ez elég hosszú. Az 1 órás meg 40 perces programja nem szárítja meg az edényeket, törölgetni meg nem akarok, a többi progi meg állat hosszú (160 perc körül).

    Integra: Tudom, jól kellene bánni velük... :) A nagykések többségét egyébként nem szoktam betenni, csak ha nagyon dzsuvás és nincs kedvem mosogatni róla, tudom, hogy nem szeretik a gépbeli forró vizet.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz DeFranco #3958 üzenetére

    Hát az úgy volt kéremszépen, hogy tudtommal a só betöltés az mindenképpen kell, anélkül panaszkodna is a gép, ezért volt kezdetben a só+3in1 tabletta. Aztán kiderült, hogy nem száradnak le rendesen a cuccok, ezért lett hozzá öblítő. Következőleg szerintem már nem 3in1 lesz, csak még tart a doboz. :)

    mod: Közben olvasom a használati utasítást: "Törje szét a zárat a régi mosogatógép ajtaján, amennyiben kidobja azt, nehogy a gyermekek bezárják magukat!". :Y Persze a macskát se tegyem a mikróba, tudom...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Integra #3978 üzenetére

    Nem aquastopos, a mosógép nem az. Éppen be lehetne rakni egy ilyen továbbítót, de villám ellen az sem véd, és nem is szép. Hetente átlag egy- maximum kétszer van indítva a gép, tehát többször jó, hogy ki van húzva, mint ahányszor jó lenne ha be lenne dugva.

    A mosogatógép az aquastopos, nem is zárjuk, és be is van dugva. Higiéniai okokból két naponta mosogatunk, ha megtelik, ha nem. (megtelik)

  • Matthew

    senior tag

    AEG-Electrolux-Zanussi: ők egy cégcsoport, elvileg árban és minőségben is ebben a sorrendben kaphatók.
    Kb fél éve vettünk mi is mosogatógépet és mivel a családban három Whirlpool 6. érzék mosogatógépet is megelégedéssel használnak, olyat szerettem volna én is. Szétnéztem de a mostaniak már nagyon nem az a minőség ami régen volt, így erről letettem. Nézegettem a 100k körüli Bosch/Siemens gépeket is de valahogy azok sem győztek meg. Végül vettem egy AEG-t (120k körül volt), minőségi, szépen mosogat, 5 év garival (markabolt.hu) és csendes. Egyedüli bajom vele, hogy sokáig tart minden program, az automata program 130-140 perc, gondolom minél energiatakarékosabb annál tovább tart...

  • Matthew

    senior tag

    válasz darvak #4158 üzenetére

    2+3, vagyis összesen 5 év. Legalábbis a nemrég náluk vásárolt AEG mosogatógépnél így volt (van náluk 1 év gyári garival kapható gép is, ott 1+4=5 a képlet). Viszont nem tudom tudod-e, a kiterjesztett gari nem a gyári garit jelenti hanem egy biztosítótársasággal szerződsz, ők biztosítják a +garanciát (asszem Groupama).

    szerk.: egyébként a MM, Saturn is kínál ilyen +garit, valószínűleg hasonló konstrukcióban mint a markabolt.hu.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Dexter-2000 #4246 üzenetére

    Samsung és BOSCH (ezt miért írom mindig nagybetűvel?) körül is nézelődhetsz. Nekem a komplett mosogatógép sagám itt van ebben a fórumtémában, keress rá nyugodtan, nekem Bosch lett a vége, kifogtam egy nagyon jó akciót, így megúsztam egy 98+k-s gépet 85-ből. (txh canniball :) )

    [ Szerkesztve ]

  • QG

    tag

    Mosogató gépet akarok venni, 100 körül. Mivel csak ketten vagyunk egyelőre, olyan kéne, ami 12 terítékes, de tud fél töltetet.
    Ezt néztem ki: Siemens SE25E265EU. Tudom, hogy a Bosch elvileg ugyanazt gyártja, de akkor miért nem tud ez ( Bosch SGS84E62EU) automata mosást ugyanannyiért.
    Egyáltalán, mi az az automata mosás?

    Mit javasoltok?

    “Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

  • adalbert1

    veterán

    Gondolkozom egy mosogatógép beszerzésén. DeFranco vásárlása körüli tanácsokat már nagyjából végigolvastam keresés után.
    Valószínűleg én is Bosch mellett fogok dönteni, ennél a gépnél láttok valami rejtett csapdát? Pl. a referencia program nem túl hosszú a 198 percével?

  • harry

    veterán

    Azt valaki meg tudná mondani / mérni nekem, hogy egy kinyitott ajtajú mosogatógép mélysége mennyi? Tehát a gépmélység (~57-60cm) + ajtómagasság. Ha jól sejtem, az is 60 lehet... tehát egy 110cm-es helyen ki tudnám nyitni teljesen?

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz harry #5023 üzenetére

    No de mindenesetre továbbra is szívesen látok véleményeket a gépről :D

    Az merült fel bennem, hogy ez az 'öblítő' funkció mennyire lehet fontos? Ebben ugye nincs.
    Ketten vagyunk, így biztos nem fog sokat menni a gép, heti néhány alkalommal számolnék csak. Addig nem száradnak rá nagyon a szennyeződések? Vagy elég csap alatt gyorsan ráöblíteni, aztán mehet a gépbe?
    Mondjuk szerintem van olyan hatékony, hogy átlag maradékkal még sokkal rosszabb helyzetben is megbirkózzon egy mosogatógép.
    Nagyon szennyes edény persze más kategória.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • adalbert1

    veterán

    válasz DeFranco #5198 üzenetére

    Azért 2013-ban szerintem erős túlzás ráfogni a mosogatógépre, hogy sznobizmus -15-20 éve még inkább az lett volna, de ma már nem egy elérhetetlen árú valami, ráadásul mi is spórolunk a használatával (ha összevetjük a folyóvizes mosogatást a gép vízfelhasználásával, akkor szerintem elég szép különbségek jönnének ki).

    (#5209) Drughi: ilyen kiegészítővel tudsz hozzá normál kávét használni. Igaz a típust meg kell nézni, ha jól tudom nem minddel kompatibilisek ezek a kiegészítők.

  • concret_hp

    addikt

    válasz adalbert1 #5210 üzenetére

    jah mosogató gép sztem egyáltalán nem luxus már. gyakorlatilag csak az ára tehetné azzá, de az már rég nem olyan durva, és csomó időt + energiát is spórol az ember.

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Fasten #5269 üzenetére

    Ha, én most vennék új mosogató gépet, akkor csak beépíthetőt vennék, abból is Bosch-t, vagy Siemens-t.
    De, alapvetően igen, jól írod, a különbség annyi.
    Beépíthetőből is van két féle. Egyik típus, aminek az ajtóélén van a kezelőfelület, így teljes alsószekrény magasságú front megy rá, illetve van a klasszikus, felső kezelőpanelos, amelynek csak az ajtajára megy a front.
    Szabadon állót is be tudod építeni, szimplán ki kell hagyni egy teljes 60-as elemet a munkalap alatt.
    Annyi hátránya van még, h ennél meg kell szakítanod az alsó szoklit, ellenben a beépíthető úgy van kialakítva, h elfér, és le is tud nyílni az ajtaja.

    Áh, szerintem az sok. A konyhai gépek általában mindig 60 cm alatt vannak, a miénk pl. 59,7cm. Ha, rajtam múlna simán bepasszíroznám a 60-as helyre.

    mod.
    Igen, kihagytam, h a tetejük valóban levehető, szóval a nem beépíthetőt is szépen be lehet illeszteni a konyhabútorba.

    DeFranco

    Nem mondanám, h drágábbak nem a beépíthetőek, nézz szét pl. itt.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Fasten

    tag

    válasz runner 125 #5272 üzenetére

    @DeFranco
    @runner 125

    Sziasztok,

    köszönöm az "expressz" válaszaitokat :-)

    Nos, a problémám a következő. A mosogatógépet mindenképpen a munkalap alá szeretném rakni. Azonban ahhoz, hogy beférjek a helyre ( a munkalap alatt már van egy mosógép :B ), a következőket kellene teljesítenem.

    A konyhapult - szemből nézve - jobb szélétől a bal oldali szekrényig ( ahová a mosó- illetve mosogatógépeknek be kellene férniük ) van összesen 1100mm hely. Pont ennyi, se több, se kevesebb. A mosógép kereken 600mm. Marad tehát 500mm. A munkalap alá a jobb oldalra mindenképp kell egy láb ( bútorlap 18mm ), ami támaszt ad a munkalapnak. Marad tehát 482mm. Ebből lejön a mosogatógép ( 450mm ), marad tehát 32mm.

    32mm, viszont hogy a munkalap fel tudjon feküdni, kell még egy láb a mosó és mosogatógépek közé, ez a legkarcsúbb esetben is 10mm.

    TEhát marad kb 20mm-em arra, hogy a mosógépnek legyen 10-10mm mozgástere pl. centrifugáláskor, valamint akkor jut 1-1mm is a mosogatógépnek a jobb- és baloldalra :DD

    Szóval most ezen vacillálok, már asztalos is hívattam, hogy lehetne besakkozni :)

    Magasságban OK, a munkalap alja 880mm-re lesz a padlótól. Arra gondoltam, a mosogató kapna egy fordított "U" alakot, és az U-alak tetejére lehetne ráültetni a munkalapot és akkor nem a gépet terhelném.

    CSatolok pár képet is a könnyebb vizualizáció miatt.

    Ti mit gondoltok?

    [link]
    [link]

    Köszi!

    üdv,

    Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

  • Fasten

    tag

    válasz harry #5279 üzenetére

    A bekötést fejben már összeraktam :) A mosógépnek van frissvíz leállás, azzal nincs gond. A szennyvízelvezetést meg úgy tudom megoldani, hogy a mosógép megy a kézi mosogató szifonjába ( ott van neki a hely ), a mosogatógép szennyvíztömlője meg megy a leállásba ( amit most a mosógép használ )

    @runner 125: A Miele feltűnt a mosogatógépeknél is, úgy 200 környékén indultak az árak, kósza oldalakon olvastam, hogy a Miele aztán az prímamárka, Németországban a valaha volt legjobb márkának választották, míg kishazánkban 2010-ben volt az év márkája. Állítólag ők találták ki a mosó- és mosogatógépeket :Y

    Nem vagyok Miele-agent, sőt, gépet is Bosch-t néztem ki :-)

    [ Szerkesztve ]

    Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

Új hozzászólás Aktív témák