Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz attiss66 #32721 üzenetére

    Arra sajnos nem tudok válaszolni, hogy mi lenne, ha ezt megcsinálod. Nem értek hozzá, és a hangfalépítés nem véletlenül nem egy egyszerű dolog, lényegében művészet...
    Azt sajnos nem tudom, hogy a T+A hangafalaim milyen fából készültek, de a tömegük (cirka 35 kiló/db) nem csak a bennük lévő hangszóróktól ennyi... Amúgy, több T+A hangfallal is szemezgettem, mielőtt ezeket megvettem, és náluk szinte sztenderd a 3 centis falvastagság (esetleg még több a nagyobbaknál). A tömör fa dolog is biztosan igaz, s bár nyilván belül ezen felül alkalmaztak még sok-sok merevítést, de ahogy egyszer már korábban írtam, lényegében koncerthangerőn hallgatva őket, még a legdurvább basszusnál sem érzek semmiféle vibrációt, ha ráteszem a kezem a dobozokra. Bezzeg a korábbiaknál...
    Egyébként, ha érdekel a téma (mármint a hangfalépítés), a T+A dobozokról nagyon sok rajz kering az interneten, méretekkel. Főleg a Transmission Line rendszerűekről (de amúgy is azok a legkomolyabbak az ő kínálatukból). Akiktől ezeket a Pulsar TMR 1500-akat vettem, szintén T+A mintára szeretne saját maga építeni hangfalakat. A hangszórókészlete ezeknek VIFA, tehát az sem gagyi, és talán viszonylag könnyen beszerezhető. A srác amúgy nagyon ügyes, és szerintem, ha belevág, sikerülni fog neki. Ezeket a hangfalakat is ő újította fel (csak asztalos munkára és újrafényezésre volt szükség, a hangszórók remek állapotban vannak)…
    Az AVX-en van egy külön T+A topik, nem nagyon pörög, de szerintem bármiben készségesek, ha kérdez az ember, illetve ott van most egy olyan különlegesség eladó, ami egy jóval fiatalabb T+A, mint az enyém (szerintem legfeljebb 8 éves lehet), eredti ára 4500 euró körül volt a párnak, de a srác most 200 ezer forint körül akár házhoz is szállítja - nem mellesleg van itt olyan topiktárs, aki nem rég tőle vette a médiajátszóját, szerintem ő is bátran ajánlaná ezt az eladót). A hangfal típusa: T+A Criterion Tci 3
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák