Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Sziasztok. A PC-met upgradelem, ma rendeltem meg az új komponenseket, a 10 éves i5-4570-et cserélem i3-10105F-re. Így tehát a jelenlegi alaplapom+CPU+RAM-ok(+még talán a 120GB-os SSD is, mert ahelyett is vettem egy 500-as M.2-est) felszabadulnak. GOndokolkodtam, hogy eladjam-e, meghirdessem aprón, ahogy néztem az árakat, olyan 35-40k közt lehetne talán eladni mindet. Vagy a másik opció, hogy a jelenleg NAS-nak használt RPi3 helyére tenném. OMV fut a Pi-n, és rá van kötve dokkolóban egy 4TB-os WD RED. Ez jelenleg a hálózati méditároló, amit SMB-n elérek minden eszközről. A PC-mben van még 2x2TB Red HDD, szóval ezeket iz igénybe lehetne még venni, csak a Pi-hez a dokkolóba 2 HDD fér be. Igazából eddig az volt a tervem, hogy egy Synology DS220+ fogja majd váltani a Pi-t, mert amúgy is jobban szeretem az out-of-the-box megoldásokat, mint azt, amivel napokat kell buherálni, foglalkozni, de így, hogy egy fél konfig rendelkezésre áll, lehet, hogy olcsóbb lenne, mint maga a Syno NAS. Mit gondoltok, merre induljak, ha jó az ötlet, hogyan építkezzek ezekből az alkatrészekből? Fogyasztás szempontjából mondjuk nem tudom milyen volna...bár van napelem, úgyhogy ez épp nem elsődleges szempont.

Új hozzászólás Aktív témák