Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #31207 üzenetére

    Megmértem ezeket a hangszórókat. A Peerless-Vifa-ScanSpeak magasakból öszesen kb. 100 darab ment át a kezeim között. :) Nem akarok rosszabbat mondani, mint a valóság, de a 100 darab kb. 88-féle volt. Ebben az árkategóriában ez megszokott. Viszont mindegyik elég jó volt, és elég egyenletes, ha megfelelően építetted be az előlapba. Kb. 8-10 darabból már tudtam párokat csinálni, úgy, hogy mindegyik mellé találtam hasonló darabot.

    A mélyközepeknél azért mutogatok a ScanSpeak 18W-kre (8424,8434,8531) mert a középtartományuk 3-4kHz-ig jó (a 8424-nek fölötte is), a T-S persze nem stimmel az adatlaphoz, de használhatóak így is, nem befolyásolja az eltérés a választott dobozt nagyon.
    Az U18RNX/P-re azért, mert az könnyen váltható.
    A 8531 pedig egy jól működő rezonáns rendszer jó mágneskörrel, és mozgórészekkel, nagy kitérés mellett sem nő a harmonikus torzítás erőteljesen, úgy, mint a legtöbb mélyközépnél.
    A 22W8534 hasonló okok miatt kerül a képbe, mint a Discovery 18W-k, 500-2kHz ig tiszta, az emelkedő hangnyomás-fr. válasz pedig kiegyenesíthető hangváltóban, egy kb. 1,5mH induktivitással, amiatt nem kell aggódni.

    Amiért szerintem ScanSpeak, a T-S paraméterek eltérései ellenére is, mert többféle használatban lévő szabadalmuk van a hangszóróik nagy részénél (Discovery, Revelator) ami az 500-3000Hz-es tartomány működéséért felel, és itt csökkenti a rezonanciák hatásait. Megszüntetni nem tudja, de zavaró szint alá szorítja időben és hangnyomásban. Tehát olyan, mint ami a Beyma 6b30/P-nél előfordul, hogy 8dB-es kiloltás van egy berezgés miatt 800Hz és 1kHz között, ezeknél nem lehetséges. Akármennyit is szór éppen az alkatrészgyártás, és akármennyire is mászik el a T-S a túlvállalt adatlaphoz képest. Tulajdonképp ez az egy indok az, ami szerintem mindent visz, hiszen ez a tartomány nem javítható sehogyan sem utólag, hangváltóban.

    Szubjektív értékelésekbe nem mennék bele, arra sosem volt időm, elég baj van a mérhető tulajdonságokkal is. :) Elég figyelmet lehet azokra is fordítani.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák