Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tv

    senior tag

    :) Úgy döntöttem, hogy ma a mikrofonos-fejhallgatómat mutatom be nagyérdemű közönségnek :D . Az egész onnan kezdődött, hogy kitaláltuk pá haverral, hogy kéne multiban játszani egy-két játékot, amihez ugye nagyon jól jön egy ilyen eszköz. Haverok vettek is 1-2ezer fonintért használhatót, de én nem! Mivel tudtam, hogy ott lapul nekem valahol a régi, jó philips fejhallgatom, nekem elég egy mikrofont venni, aztán szépen hozzárögzíteni.
    Meg is történt a vétel (kb. 600 pénzért), és persze a boltban az eladó válltig állította, hogy ennek bizony állítható a szára, úgy hajtogatom ahogy akarom :( . Be volt csomagolva, ezért nem tudtam erről megbizonyosodni, de hittem neki, és elhoztam. Azonban ott hon rá kellett hogy döbbenjek, hogy nem hajlítható, mivel a szára merev műanyag :((( . Gondolkodás ezerrel, hajszárító elő, melegítés mellett nagyjából lehetett is valamennyire hajlítani, de nemsoká megadta magát az anyag és tört :) . Ekkor már láttam hogy ezt bizony moddolni kell :D

    A folyamat:
    1. A műanyag szár eltördelése kb4-5 centis távolságokon
    2. Volt otthon 1mm-es rézhuzal, ami összetartja a darabokat valamint flexibilissé teszi a szerkezetet. Tesztelés közben ráböbbentem hogy 2 szál kell bele a megfelelő hatáshoz.
    3. Szépen belevezetni a rézszálakat a csőbe a vezeték mellé, és a végét beragasztani.
    4. A mikrofon rögzítése a fejhallgatóhoz szintén rézdróttal, majd szigetelőszalaggal
    5. A vezetékek kötegelése szintés szigszalaggal

    Természetesen az egész munka alatt a legfontosabb a minőség, precíz kivitelezés volt.

    Képek az eredményről:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák