Hirdetés

Aktív témák

  • Gambit

    őstag

    Na mi történt a topicindítóval??? :(

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    Update!

    Újra szétszedtem a mélnyomót, mivel úgy gondoltam, hogy jobb ha eltávolítom a vattát a két IC panel közül. Elég meleg volt a hőleadó radiátor, és ez valószínűleg a vatta miatt volt.

    És ha már szétszedtem, akkor gondoltam egyet, és csináltam még néhány modot :)

    Először is kikevertem egy újabb adag műgyantát, majd eltávolítottam a gyári hangszigetelő szivacsot. A farostlemezek találkozása elég igénytelenül volt kivitelezve, ezért kiöntöttem az egész kamrát az illesztések mentén. Az apró rések így biztosan betömődtek. Elég sok műgyantát elhasználtam erre, és egy egész délutánom elment erre az egy műveletre, de szerintem nagyon megérte.

    Ezután észrevettem, hogy ahol a két kábelköteg áthatol az elülső farostlemezen az előlapi panel felé, az két nagy méretű lyukkal van megoldva. Namármost, ezek a lyukak a kábelek átmérőjéhez képest sokkal nagyobbak, ezért ezen a helyeken hatalmas rések voltak. Ezeket jó szorosan kitömtem vattával, majd szigetelőszalaggal leragasztottam, hogy még véletlenül se tudjon kimozdulni a vatta az erős légáramok miatt.

    Ezután vsiszaragasztottam a gyári hangszigetelő szivacsot a helyére. Ilyenkor döbbentem rá, hogy ezek a Geniusék azon spóroltak, hogy rövid szivacsot tettek bele. A szivacs ugyanis nem ér le a kamra aljáig egyik oldalon sem. Én éppen ezért ezt a hiányt kipótoltam és két, méretre vágott hangfalszivaccsal pótoltam a hiányt. A hátlapra sem került gyárilag szivacs, éppen ezért én oda is tettem. Itt elég macerás volt a méretrevágás, mivel a sok csatlakozó, és az IC panelek miatt különböztek a méretek. De végülis nagyon szépen meg tudtam csinálni, elég igényesre sikerült. (mindenesetre igényesebbre, mint a gyári megoldás...:)

    Fontos! Akinek van jó minőségű hangfalszivacsa, az akár teljesen ki is cserélheti a gyári hangfalszivacsot. Ezen kívül akinek nincs ragasztója a szivacs ragasztásához, az használhat nyugodtan műgyantát is! Ez ugyanis a tömítő funckiója mellett igen erős ragasztóként is használható.

    Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a modot, szinte gyerekjáték megcsinálni...Én azelőtt soha nem csináltam ilyesmit, mégis nagyon könnyen ment. Ahogy Krila is írta, elrontani semmit nem lehet..:)

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • ithomas

    őstag

    válasz quinlan #53 üzenetére

    Csak egy kérdés:Nincs kedved nekem is megcsinálni??? :))
    Amúgy az írásod elején már kezdtem örülni mert azthittem hogy azt írod:

    ''És ha már szétszedtem, akkor gondoltam egyet, és csináltam még néhány''...KÉPET...
    De sajnos nem ezt írtad.:(
    Én szivesen nekiállnék de hihetetlen béna vagyok az efféle barkácsolásokhoz,megaztán vizuális tipus is vagyok és hogy kell azt elképzelni hogy 'kiöntötted az egész kamrát...'
    Egyáltalán ezt a műgyantát hogy kell kikeverni??Na mindegy nem kérdezek többet,úgyse fog rávinni a lélek hogy szétszedjem... :DDD
    Amúgy gratu,de azért még egy kérdést felteszek:
    Az első tuningodhoz képest HALLHATÓAN jobban szól,vagy csak egy kis lelki megnyugvást nyújtott hogy végül tökéletes munkát végeztél???

    Real eyes realize real lies!

  • turbo78

    csendes tag

    Sajnos en is tul bunkonak tartom magam az ilyesmihez, viszont ezt a modot meg szeretnem csinalni, persze ugy, hogy kozben ne tegyem tonkre az egeszet....
    Es varom a kepeket is, mert a szoveg az jo-jo, annak aki tudja mit csinal, de en nem merek hozzafogni amig nem latom, mit es hova....
    Ugyhogy jo lenne ha valaki az egesz folyamatot lefenykepezne hogy milyen elotte es utanna...
    Elore is koszi a segitokesz moddoloknak, szoval meg mindig turelmesen varok...

    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • quinlan

    tag

    válasz ithomas #54 üzenetére

    Műgyantát nagyon sokféleképpen lehet kikeverni. Két pólusú adalékanyag van, melyet ízlés szerint keverhetsz össze. Ha több B anyagot keversz bele, akkor gyorsabban megkeményedik a gyanta, ha pedig kevesebbet akkor lassabban.

    ''Az első tuningodhoz képest HALLHATÓAN jobban szól,vagy csak egy kis lelki megnyugvást nyújtott hogy végül tökéletes munkát végeztél???''

    Természetesen van különbség. A szuszogást, zörgést már korábban megszüntettem, ez utóbbi módosítás inkább a basszus tisztaságára, dinamikájára volt hatással. Elég profi minőségű DTS hanganyagokkal teszteltem a mod előtt és utánna a rendszert, és nagyon érezhető volt a különbség. Főleg az instrumentális zenéknél, ahol a basszer finom játéka már sokkal dimanikusabban szólt, igen jól lehetett érezni a legapróbb hanghullámokat is. Egyszóval a kamra kiöntése rengeteg apró rést betömött, és nem kell hozzá botfül, hogy meghalld a különbséget. Tegnap este egyébként egy kisebb party volt nálunk, és azok az emberek akik korábban hallották a cuccot, csodálkoztak a rendszer változásán.

    Egyébként egy hétvégén szívesen megcsinálom neked a ládát. Írj mailt, és megbeszéljük a részleteket.

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • quinlan

    tag

    válasz turbo78 #55 üzenetére

    Már többször is elmondtuk, de elmondom még egyszer: NEM lehet tönkretenni. Nem nyúlsz az elektronikához, a trafóhoz, és a kábelekhez. Egyedül a csatlakozókat szigeteled le műgyantával, és szivaccsal meg vattával betömöd az összes rést, ami szuszogást okozhat. Én ennek tetejében még számos más dolgot is csináltam (lásd fentebb), de ezekkel sem lehet elrontani semmit.

    Kép? Minek? Majd ha szétszeded, rájössz hogy mennyire egyértelmű bennt minden :)

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • hunluigi

    senior tag

    Arra azért figyeljen mindenki hogy egy ilyen vattás teletömés után a hangteljesítmény jó pár decibelt esik!! No igen az viszont biztos hogy a rezonanciális zajok megszünnek...

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • quinlan

    tag

    válasz hunluigi #58 üzenetére

    Nem esik a teljesítmény egy decibelt sem, mivel csak a résekbe, és a leválasztó dobozba kell tenni vattát, ami egyébként is zárt. A megfelelő helyekre rendes hangfalszivacsot kell tenni (kiegészítve a gyári hangfalszivacsot).

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #56 üzenetére

    Légyszi írd le, hogy pontosan hol lehet kapni ilyen kétpólusú műgyantát, és mit kell mondani az eladónak, hogy ilyet adjon. Vagy ebből csak egyfajta létezik? És a vattából milyet/hol kell venni? Ja, és főleg mennyit kell venni ezekből a cuccokból? Előre is köszi!

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    válasz Gambit #60 üzenetére

    Szinte bármelyik barkácsboltban/áruházban, esetleg festékboltban. Én egy festékboltban vettem Albonczy féle kétpólusú műgyantát, ez állítólag a legjobb. 940 Ft a kisdobozos változat, a nagy nem tudom mennyi. A modhoz egyébként bőven elég a kisdobozos is. Sárga dobozáról és nagybetűs ''MŰGYANTA'' feliratról fel fogod ismerni :)

    A hangszigetelő vattát egy hangfalboltban vettem. Iszonyat olcsó, egy nagy zsákkal mindössze 150 Ft. (ez is bőségesen elég lesz a modhoz)

    [Szerkesztve]

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #61 üzenetére

    Hálám a sírig elkísér, elkezdek nézelődni ilyesmi boltok után. OBI-ban van esély ilyen gyantára? Mert más barkácsboltot egy ilyen kétbalkezes még hírből sem ismer... :F

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    válasz Gambit #62 üzenetére

    Szerintem lennie kell az OBI-ban is műgyantának. Ha mégsem találsz ott, akkor nézz be egy kissebb festékboltba, ott biztos hogy lesz.

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #63 üzenetére

    Ok, köszi! Most már csak hangfalboltra lenne szükségem. Valahol belvárosban nincs véletlenül? :F

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    válasz Gambit #64 üzenetére

    Nem tudom, nem ismerem Budapestet. Remélem valaki más tud neked segíteni ebben.

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #65 üzenetére

    Semmi gáz, így is sokat segítettél! :)

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    válasz Gambit #66 üzenetére

    UP

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • quinlan

    tag

    válasz Gambit #66 üzenetére

    UP

    Aki tud Budapest belvásorában hangfalboltot, az írjon!

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #68 üzenetére

    Úgy látszik, felszívódtak az audioszakik... :(

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • ithomas

    őstag

    Sziasztok!
    Én is tuningoltam.Igaz nem úgy ahogy Ti,én optikai tuningot hajtottam végre,egy hangfalállvány segitségével... :D
    Ime:
    Bővebben: link

    Real eyes realize real lies!

  • Gambit

    őstag

    válasz ithomas #70 üzenetére

    Elb@szott jól néz ki apám!!! :C

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • ithomas

    őstag

    válasz Gambit #71 üzenetére

    Köfi! :DDD
    Főleg ha tudnád hogy az állvány kb 500 Forintomba volt...Csak kell egy jó haver aki segit megcsinálni.;]
    Azóta más nem próbálkozott még a sub tuningal?
    Lehet hogy lassan én is rászánom magam,bár én kiönteni nem fogom,nekem az bőven elég lenne a zörgések megszünnének egy-egy nagyobb hangnyomásnál...

    Real eyes realize real lies!

  • Gambit

    őstag

    válasz ithomas #72 üzenetére

    Én azon gondolkozom, hogy jól nézne-e ki, ha ledeket tennék a mélynyomó nyílásásba, aztán világítanának kifele. Szerintetek? Csak meg kéne oldani, hogy szép egyenletesen világítsanak. Az meg lenne a csúcs, ha a zene ütemére pulzálna... :DD Ezeket szerintetek meg lehet csinálni?

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • ithomas

    őstag

    válasz Gambit #73 üzenetére

    A kérdés az hogy érdemes-e...
    Én biztos kivágnám az ablakon ha elkezdene nekem ott diszkózni..
    Különben se illene nagyon a Genius visszafogott,de elegáns fa felületeihez.Szerintem ez a szett úgy szép ahogy van,azzal nincs gond ,csak a mélynyomó szigetelését nem tudom miért baszták el ennyire.

    Real eyes realize real lies!

  • Gambit

    őstag

    válasz ithomas #74 üzenetére

    Igen, ebben van valami, de most kicsit rá vagyok állva a világításra, és miért pont ez ne világítson? :) Én is gondolkodtam rajta, hogy illik-e hozzá, aztán arra a következtetésre jutottam, hogy talán egy enyhe piros kisugárzás nem ütne el nagyon a barna boboztól. Na mind1, előbb a kitöméssel szeretnék végezni. Köszi az észrevételedet!

    [Szerkesztve]

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • krila

    tag

    válasz quinlan #68 üzenetére

    Csáá! Meggyöttem.

    Nem fogjátok elhinni........ :O

    Elpusztult a gépem....most új alaplap meg winyó dohog a vízhűtés alatt, Hát ilyen dolog a túláram.

    De meg kell mondjam kellemes meglepetést okoztatok nekem kedves barátaim.
    Mikor itt hagytam a topicot, azt hittem nem találtam meg a hagot a GENIUS tulajok szívéhez, kicsiny monológommal. Már látom tévedtem.:B

    Köszönöm a kitartó érdeklődéseteket.

    Na a kívánságlista.

    1:képek.....(előző winyó) nesokára lesz weben, teljes sorozat munkafázisokkal együtt.
    2:műgyanta. GYK. :U nemprofi barkácsolóknak!!! Lehet kapni olyan formátumú gyantát ami egy rúdban van előre formázva. Mintha gyurma lenne frankón! Nem folyik, nem csepeg. Pont mint a PATTEX gél volt csak gyantába. le kell vágni egy szeletet, akár a szalámiból. Nem kell izgulni a keverési arányok miatt. Mellesleg megjegyezném, nem nagyon kell tökölni a mai gyantáknál a maguk 1:1 -es kev aránya mellett. Mondjuk odacsapsz 1-1 kávéskanálnyi anyagot egy eldobható műanyaglapra. keveréshez én speciel gyufaszálat szoktam használni. És ajánlatos gumikesztyűben dolgozgatni.Összegyúrni, betőmködni csak a gyurma állagút lehet, de valszeg ez kissé kezelhetőbb formátumot jelent, mint a mézszerűen folyékony cucc!!!


    Gyantából majdnem mindegy , hogy mifélét veszel. Spéci, drága dolog nem kell, hiszen nem a ragasztóhatását akarjuk kihasználni, hanem a tőmítőképességét.
    Amire viszont érdemes ügyelni az a kötési idő! lehet kapni ragacsot 5 perc bedolgozási idővel is (bedolgozási idő= ameddig felhasználhatod a masszát teljes ragsztóképesség megmaradása mellett) utána 10 perccel már használatba vehető a vele kezelt motyó! Én álltalában 10-15perces ragaccsal dolgozom, mert mindíg eszembe jut valami amit jó lenne még átkenni vagy megragasztani.

    Amit sokan nem tudnak!!!! A műgyanták hézagkitöltési képességét lehet javítani. (kissebb résekbe is be lehet juttatni) akkor, ha melegíted. Na, de max, csak 60-80 celsius fokig, mert magasabb hőn elpusztul a ragacs. Hajszárító recommended!
    Ezzel az eéjárással edzeni is tudod a rag keverékedet, (magasabb hőmérsékleten szilárdabbra köt, és a 15-perc helyett nyugodtan használhatod kb 5 perc után is )

    A ragasztóim zömét a KÁTAY vasedény üzletben veszem. de bármilyen barkács boltan beszerezhetőek. PL még a tesco-ban is ( BOCS a reklám miatt)

    HANGSZÓRÓBOLT lásd korábbi írásaimban. Bajcsy Zs. út . Skálától indulsz, a bal oldalon méc 8-9 perc gyalog!

    HÁROM AZ EGYBEN BT (megen bocs a reklama-ert) télleg minden kapható, mi szem szájnak ingere!

    Kedves Quinlan! Köszönöm a részletes felderítésedet, Bevallom férfiasan, én csak azokat a lukakat tömítettem le amit hallottam szuszogni. nekem elég volt a gyönyörhöz. :)) Kábelekre most nem tudok költeni.... Ugye. (drága ez az epox lap, meg a seagate winyó) de ami késik.....

    JA!!!!!!!!!!! A vattával csak vigyázni! mert nagyon lefojthatod a basszus sugárzó mozgását, miáltal a benne lévő tekercs megsülhet ( léghűtésű a szentem :C ) Ha valaki kérdené: igen csináltak már vízhűtésű hangszórót is :))


    ÉS ami még lemaradt: NAGYON SZÍVESEN!!!! külön öröm, hogy másnak is bejött!

    itt a tel számom, ha valaki nagyon nem boldogul: 20-4737531

    [Szerkesztve]

  • krila

    tag

    válasz FeRkE #50 üzenetére

    Kedves FERKE!

    Csak olyan részeken használj szilikon alapú ragasztót, ahol nincsen forrasztott csatlakozás,(elektromos) mert a vulkanizálódás alatt keletkező ecetsav szépen megeszi az ónt, aztán volt áramkör nincs áramkör.

    De egyéb gond nincs vele, használd nyugodtan..



    UI: elborultabb moddereknek a világítós dolgok helyett javasolnék mondjuk hangszórócserét, vagy trafó, és pufferkondi cserét. Hidd el a romantikus hangulatot félhomályban, jobban feldobja egy kis zene (ami jól szól) és ha házibulizol, sem fogja nézegetni a nép jó része!

    Max egy -két haver akinek bejön! Most megéri?

  • ithomas

    őstag

    Üdv újra köztünk. :DD
    A képekre kiváncsi vagyok,és egyre erősebb bennem is az elhatározás hogy neki essek... :))

    Real eyes realize real lies!

  • turbo78

    csendes tag

    :C NEMSOKARA :C

    Orulok, hogy megjott Krila... varom a kepeket es akkor talan belemaszok a kis dobozkaba ;]

    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • Gambit

    őstag

    válasz krila #76 üzenetére

    Köszi, akkor beszerzem a szükséges cumót, de aztán tényleg jöjjenek a képek! :C

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    válasz krila #76 üzenetére

    Én inkább a folyékony műgyantát ajánlanám...Ennek ugyanis a térfogata is folyamatosan nő a szilárdulás során, és így az esetleges réseket sokkal jobban be lehet tömni. Az előre formázott gyanta könnyen elmozdulhat, pláne egy mélnyomó belsejében, arról nem is beszélve hogy ezt nem réstömítésre találták ki...

    Nos, én már fentebb írtam, hogy én mit használtam, nekem nagyon bevált: Albonczy féle kétpólusú műgyanta.

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • turbo78

    csendes tag

    varjuk a kepeket.....

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • ithomas

    őstag

    válasz turbo78 #82 üzenetére

    Ne legyen igazam,de szerintem várhatod... :P

    Real eyes realize real lies!

  • turbo78

    csendes tag

    válasz ithomas #83 üzenetére

    Hat szerintem se legyen igazad :C

    En bizok Krilaban es a tobbiekben akik ugyesebbek nalam.... :U

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • turbo78

    csendes tag

    UP

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • TitiRii

    senior tag

    hy all
    jó rég nem jártam erre :)
    anno tettem egy igéretet
    ami ma be is tartok, külön topicto egyenlőre nem nyitok neki, ide sem vág anyira, de mégis a témához kapcsolodik

    Bővebben: link

    bővebb komentet és leirást majd holnap, de aszem a képek magukért beszélnek
    Genius nagy testvére ;) csak ezekhez kicsit táposabb meghajtás szükséges:)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • Rolly

    veterán

    válasz TitiRii #86 üzenetére

    A leírás érdekelne mert megtetszett az általad összerakott hangfalrendszer :)

  • Rolly

    veterán

    Naa lécci írj egy kis infót hogy hogyan készült a hangcucc, mert édekel. Naaaa

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Rolly #89 üzenetére

    hali
    okés
    csak kis türelmet kérek szépen, mindenféle vizsga van a nyakamon
    jövöhéten legkésöbb össze ütök egy weboldalt ahol több kép és leirás lesz és megprobálok mindenre kimerítő választ adni

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • ithomas

    őstag

    De addig is annyit leírhatnál hogy mennyibe fájt(persze erősitő nélkül),én olyan 30-35-re tippelek.Mi is csináltunk annó egy mélyládát,30 cm-es Kevlar hangszóróval,de sajnos nem tudom kihasználni,mert túl kicsi hozzá a szobám.Negyed hangerőn is elnyom mindent,az egész genius szettet,és nem is illeszkedik sajnos a Genius hangképéhez,valahogy idegesitő hosszutávon hallgatni...Pedig azthittem a geniussal tökéletes lesz... :(

    Real eyes realize real lies!

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #53 üzenetére

    Hali!
    Nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a Genius-tuning, főleg mert én is eme hangfalszett tulajdonosa vagyok. Meg akarom én is csinálni ezeket a ''fimomításokat'', csak sajnos semmi önbizalmam hozzá, totál kétbalkezes vagyok ilyen dolgokban...Majd azért nekiállok, és meglátom, megy-e. De lenne néhány kérdésem:
    1. Emlegettél valami hangfalszivacsot. Tudod, amit írtál, hogy gyárilag rövidet tettek bele...ÁÁÁÁÁ sajnos azt se tudom, mi ez a hangfalszivacs:( Hol lehet venni? Mekkorát kell? És MI IS EZ egyáltalán? Légyszi válaszolj részletesen, mert mondom ebben a témában analfabéta vagyok.
    2. Aztán írtad, hogy kicserélted a gyári kábeleket sokkal vastagabbra. Jól van, majd én is kicserélem, csak azt mondd el plz, hogy melyik kábelt cserélted? Van ugye az, ami a mélyládát összeköti a számítógéppel, tehát ami 3 jackkel megy be a hangkaresz kimeneteibe. Na meg vannak azok, amik a mélyládából mennek a front-, rear-, és center hangfalakba. Akkor most melyiket érdemes kicserélni? Mindet?
    3. Vettem ilyen kétkomponensű ragacsot, Uverapid 20 a neve, a 20 azt jelenti, hogy kikeverés után 20 percig lehet felhasználni, azután megkeményedik. Nemtom ezt ismered-e, szerinted jó lesz? Praktikerben ilyet lehetett kapni.
    Na, asszem ennyi a kérdés (egyelőre). Várom a válaszokat!!!:)

  • Xero

    nagyúr

    válasz Foobar #92 üzenetére

    Nah elovlastam aszem jövő héten én is megcsinálom!
    Párszor már én is szétszedtem cuccost gondolkoztam is rajta hogy szigeteljek de én bővíteném ezt a dolgot! Sajnos a csavarok sem az igazian fogják a cuccos hátlapját tehát mi lenne ha pl ragasztó pisztollyal vagy valmai egyéb jól szigeteleő cuccossal kibélelnénk a rést a hátlap meg a láda között? tudom utána nem igazán lehet megbontatni de ha egyszer megcsináljuk bízzunk benne időtálló lesz!

    A másik a kábel kérdés fentebb! Feltétlenül azt kell kicserélni ami a mélyből megy a többi felé! Ezt én is megtettem régebben jó vastag sodort rézkábelre cseréltem pont annyira ami még belemegy a csatikba!:) Bár ennél van jobb a tömör fali rézkábel! Árban ugyan az műszaki boltban hozzá lehet jutni!

    Nah szal tökéletesítsük a kicsi geniust! Jövő héten nekiállok aztán lesz ami lesz én a hátlapot is szigetelem!

    PS: Jó lenne kép annak a cuccáról aki már megcsinálta, hogy legalább valami támpont legyen a vatta pakolásról:)


    Üdv

  • Foobar

    tag

    válasz Xero #93 üzenetére

    Hát igen, neki kéne állnom már nekem is:) Még vattám egylőre nincs, s nem is tudom, hol vegyek, Szfváron lakom, és itt nem tok semmi hangszóróboltról:O
    Köszi Xero, hogy válaszoltál, akkor tömör rézkábel a legjobb? És tucc mondani vastagságot átmérőben? Vagy nem adják meg ilyen pontosan?
    Quinlan, Krila, ti is elnézhetnétek már erre!;)
    Up! #92 :U

  • quinlan

    tag

    válasz Foobar #92 üzenetére

    Hidd el, nem kell hozzá semmilyen szaktudás, egyetlen dologra van szükség: türelemre. Ha ideges vagy, akkor inkább bele se fogj, hanem várd meg míg lenyugszol :) Én egy egész hétvégét rááoldoztam, ebből fél nap volt csak a kamra kiöntése (azért volt ennyi, mert a különböző illesztésekhez különböző módon kellett fektetni a mélnyomót, és meg kellett várni amíg megszilárdul a gyanta)

    Hangfalszivacs: ez egy olyan anyag, amivel célszerű minden _komolyabb_ hangfal belsejét beborítani. Az apró szélzajokat, a sarkokban keletkező turbulenciákat és egyéb zörejeket hivatott megszüntetni. A gyári szivacs viszont nem ér le a négy alsó sarokhoz, ezért itt keletkezhetnek oda nem illő hangok. Készítettem egy rajzot is, hogy jobban szemléltessem mire gondolok:



    A képen a mélynyomó belseje látható a hátlapot leemelve. Az alsó nagy fekete doboz a trafó, ehhez ne nyúljatok, csak az alatta lévő réseket tömjétek ki jó szorosan vattával.

    Kábelek: az összes front, rear, center kábeleket szélszerű kicserélni. Esetleg ha van több pénzed, a jackdugókat is kicserélheted aranyozott csatlakozókra, hogy még kevesebb legyen a jelveszteség.

    Az Uverapid 20-at nem ismerem, ha képes tömíő funkcióra is, akkor használd nyugodtan.

    Más: A 220V bemeneténél lévő bilincsbe jobb ha egy gyantával, vagy ragasztóanyaggal átitatott vattát tömtök, mert a rés itt akkora, hogy sima kiöntéssel nem biztos hogy tökéletes lesz a munka. Az átitatott vattának pedig meglesz az a jó tulajdonsága, hogy szilárdulás közben folyamatosan nő a térfogata, és így jobban lehet használni tömítésre. (Mint egy fogtömés, csak itt amalgán helyet átitatott vattát használunk :)

    Sok sikert mindenkinek a modhoz, várom a beszámolókat én is :)

    [Szerkesztve]

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #95 üzenetére

    Köszi a válaszokat!:)) Még azt nem tom, hogy a boltban milyen vastag kábelt kérjek, ha megkérdik? Na mind1, majd próbálok szemre jól választani. És TÖMÖR réz legyen, ugye?

  • quinlan

    tag

    válasz Foobar #96 üzenetére

    A lehető legvastagabbat vegyed, és mindenképpen SODORT réz legyen, ne tömör.... A legdrágább van den Hul, Siltech, vagy AudioQuest kábelek (amik általában 5-8 ezer forint/méter !!!) is sodort rézből készülnek.

    Hogy miért jobb a sodort réz hangfalkábelhez, ne kérdezd, én is csak mások (hozzáértők) véleménye alapján választottam.

    [Szerkesztve]

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • Xero

    nagyúr

    válasz quinlan #97 üzenetére

    Erre a sodort a legjobb dumára azért nem kell mérget venni!
    A legjobb jó messzire elvezetni egymástól a két sávot két tömör fali rézkábelen! Se zavarás se zaj se semmi!

    Üdv

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #95 üzenetére

    Hali!
    Tegnap nekiálltam a Genius-tuningnak, de hidd el, én annyira béna vagyok ebben (de azért lelkes!!!), hogy azt nem lehet szavakba önteni... Na szóval pár kérdés:
    Te le tudtad szedni teljesen a hátlapot? Mert azt a sok csatlakozót nekem kicsit bonyolult mindent kihúzkodni aztán megjegyezni, melyik hova való, de mind1, rászántam magam, csak némelyik ki se jön, úgy láttam oda van ragasztózva..úgyhogy végül nem sikerült leválasztanom róluk a hátlapot:(, pedig akkor sokkal jobban hozzáférnék a láda belsejéhez, így kissé macerás volt. Nálam a 220V-os csatlakozó egész jól oda volt műanyagozva belül, ott nem láttam rést, viszont te írtad ugyebár, hogy: ''A 220V bemeneténél lévő bilincsbe jobb ha egy gyantával, vagy ragasztóanyaggal átitatott vattát tömtök, mert a rés itt akkora, hogy sima kiöntéssel nem biztos hogy tökéletes lesz a munka.'' Ezt úgy értetted, hogy kívülről tömködjem/ragasztózzam meg, tehát a hátlap külsején? Mert belül nekem jónak tűnik gyárilag. Nálam a főkapcsolónál is egész jónak tűnt, bár azért még megnézem, lehet hogy ott még javítgatok. A fekete dobozt levettem, teletömtem rezgéscsillapító vattával, amennyire csak lehetett, alig tudtam visszaszerelni, de még visszacsavarozás közben is nyomkodtam bele, úgy hogy egyik csavart mindig kilazítottam, hogy még férjen. Csavarhúzóval tömködtem bele a vattát, amennyi csak fért. Aztán a trafó mögé is betuszkoltam csomó vattát csavarhúzóval, végül már tök kemény lett (a kábelekre vigyáztam persze). Na a kis beszámoló után újabb kérdések: amikor vettem (asszem csütörtökön volt) 1,5-es sodort réz kábeleket, hát azt tapsztaltam, hogy alig férnek bele a mélyláda IC-kapcsolóiba. Tisztára szétcsesződött szerintem a vége, mire belenyomtam qrva nehezen..a hangfalakba viszont simán bele lehetett, mert ott sokkal jobban ''kinyílik'' a kapcsoló, mint a mélyládán, tehát sokkal nagyobb lyuk lesz, így azokba simán befért. A mélyládán lévő IC-kapcsolókon nem lehetne valahogy javítani? Valami 5let? Mert így nagyon tré, hogy alig lesz valami rés, mikor lenyomom...Aztán még1 nagyon fontos dolog: a hangfalszivacsok télleg nem érnek le a kamra aljáig.. de nem tudom, mivel pótoljam ki, semmi ilyesmit nem tudtam venni. Majd még keresgélek, Quinlan te mit javasolsz? És akkor jön a talán legfontosabb kérdés: van bőven ilyen műszálas vattám, de pontosan hova is rakjak ilyet? Az egész ládát kitömjem? Rakhatok magára a HANGSZÓRÓRA is? Mert ehhez a dologhoz lövetem sincs... A hangszóró alatt meg ottvan ugye az a körkörös rács, ami a reflexcső kezdete. Arra is pakoljak vattát? Mert akkor az esetleg be is juthat ''oda belülre''..és az tán nem lenne jó. Szóval mennyiségnek nem vagyok híján, de nem tudom, hova szabad pakolni az anyagot. Neked mi tartja meg a vattát? Vagy az egész ládát telepakoltad fullra? Mert én oda a reflexcső-rácsra nem tennék. Bocsáss meg a láma kérdésekért, de nekem el kell magyrázni mindent step-by-step, szájbarágósan, mert soha nem csináltam semmi ilyet sőt ilyesmit sem...:B Légyszi ha lesz időd, nézd át ezt a sok kérdést a hozzászólásomban, és válaszolj rájuk, mert elkel a segítég...:) Köszi nagyon előre is. Ja még1: a vezetékekre, amik mennek a hátlapba, rájuk van tekerve ilyen szivacsos anyag, de elég felületesen. Ezekkel érdemes valamit csinálni? Mondjuk szigetelőszalaggal betekerni? Nos asszem ennyi lenne.;) Örülök hogy van ez a topik, tök jó, hogy ilyen sokakat érdekel ez a dolog, maradjon így:)) egyelőre plz HELP!

  • DDL

    őstag

    válasz quinlan #95 üzenetére

    Én nem értek hozzá ezt előre közlöm. De szerintem az ezermillió sebből vérző géniusz belseléből nem baj, ha hiányzik az a kis csillapító anyag. Ugyanis ezt nem ex-has teszik bele normálisabb gyártók. Nem elsősorban ezért van olyan hangja amilyen. Sőt ezt még fel is szokták használni a ''dúsabb'' basszus érdekében. Hanem, hogy ott is szelel, ahol nem kellene. Tudjátok: bolond lyukból bolond szél fúj?! ;] (Az a mellékes körülményt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a belső részek hűtése is a reflexnyíléson keresztül történik. Ha nagyon lecsillapítod, akkor nem mozog eléggé a levegő a dobozban.) Vattát el kell felejteni, túlságosan könnyű akusztikailag. A legjobb a gyapjú lenne, de ha nincs akkor vatelin (télikabátok bélése), kőzetgyapot, üveggyapot. Tömítésre - ahol készőbbiekben esetleg a bonthatóság cél - egy speciális erre a célra kifejlesztett anyagot kell használni. Ennek neve PULLFIX. Nyílászárók hő- és hangszigetelésére használják :)) különböző vastagságban és szélességben lehet kapni speciális szaküzletekben (OBI, Praktiker, METRO, stb). De remekül lehet speckós szerszámmal darabolni (tapétavágó szike).

    Az oldalapok közötti ragasztóhiányt én nem pótolnám, hanem a sarkokba az élek mentén egy 2x2cm-es saroklécet ragasztanék, hogy merevebb legyen. Ezzel megoldódik a szelelés, és a rezonáló doboz szétesésének a veszélye.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Aktív témák