Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Peterhappy #26915 üzenetére

    Én toltam néhány évig 2010-től, nálunk egy csaj tartotta a helyi edzőteremben, egy másik helyettesítette, illetve amikor elment szülni az első, akkor egy harmadik leváltotta, aki már nem volt annyira szimpi. Stílusban mindhárom teljesen mást képviselt, az első inkább ilyen tornásabb volt részben nyújtással, a második szinte csak nyújtás, kevesebb torna, a harmadik meg inkább ilyen jóga szerű, statikusabb volt sok kitartással. Az első két stílus kimondottan jót tett nálam az ízületeknek és a hajlékonyságnak. Szoktak fájni az ízületeim, az elég rendesen mérséklődött tőlük, elértem a lábujjamat, stb... Az érezhető javuláshoz viszont kellett egy év heti 1x edzés, ritkán heti 2x voltam. A csapat 90%-a 30-40 körüli nő általában, úgyhogy ha mennél, ezen ne lepődj meg. A tai chi, amit még ízületi problémákra tudok javasolni, de az már inkább művészet kategória. Meg lehet próbálni videoról, annyit vesztesz vele, hogy nincs, aki kijavít, ha rosszul csinálnád. Ezeknél azért nem olyan magas a sérülés veszély ilyen esetben, mint a súlyzós edzéseknél. Csináltam egy időben én is videoról, de valahogy nekem kell a motivációhoz, hogy elmenjek itthonról edzeni fix időben. Ezek olyan sportok, hogy fogyást, ilyesmit ne várj tőle, kimondottan regenerációs célzattal érdemes csinálni őket.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák