Hirdetés

2019. június 18., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#54951) #71746560 válasza embe (#54943) üzenetére

(törölt tag)

Szia,eltekintve hogy van rajta logó hogy játékos gép,eléggé egyben van minden téren. :R
És még bőven használható munkára is. :DD
No mindegy. :))

(#54952) embe válasza #71746560 (#54951) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

És ez a lényeg: te elégedett légy vele.
De hidd el a többség elégedetten használja ezeket a Latitude gépeket is!

[ Szerkesztve ]

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#54953) #71746560 válasza embe (#54952) üzenetére

(törölt tag)

Ok,rendben,értettem. :R

(#54954) yanna válasza #71746560 (#54935) üzenetére

yanna
(őstag)

Acer a király... :C

(Pedig nem is serdülő korban vagy...)

[ Szerkesztve ]

(#54955) Saint_ válasza yanna (#54954) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

az a durva, hogy lenne olyan asus ultrabook, amit elfogadnék, de egyszerűen tudom, hogy az E6230-ra nagyon kell vigyáznom, mert kb utolsó mohikán. most vettem apámnak egy 10"-os tabletet, kb egy órája, lehet, hogy inkább magamnak is veszek és akkor még sokáig jó lesz a CsodaDellem.

I humbly and respectfully decline™

(#54956) tamas.nick

tamas.nick
(fanatikus tag)

Tegnap behalt a Dell E5440-ben lévő gyári merevlemezem (Seagate ST500LM000 SSHD).
Még van 1 év garancia a gépemre, laptopszalonban vettem ami hivatalos Dell szerviz is.
A kérdésem az, hogy kiszedhetem-e a laptopból és beadhatom-e a szervizükbe, vagy hívjam a Dell központi számát?

(#54957) csƵ

csƵ
(őstag)

Üdv!
Melyik programmal lehet kinyerni a termék kódot?

(#54958) csƵ válasza csƵ (#54957) üzenetére

csƵ
(őstag)

Megtaláltam.

(#54959) Tothgera30 válasza Saint_ (#54955) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Kicsit nagyobb méretben ott az E6440-es, és talán az után már nem is olyan a minőség, meg ugye szigetes bill., ehhh.

#54956 tamas.nick: Dell központ!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#54960) kmisi99

kmisi99
(PH! kedvence)

Sziasztok, Dell 6430 ból az 1600x900 as kijelzős változat kijelzője jobb vagy rossabb mint az 1366x768 as változat kijelzője? Persze nagyobb felbontás=szebb kép ez egyértelmű, de maga a panel, szebb színeket ad stb?

Dell Precision M4600

(#54961) somasz válasza kmisi99 (#54960) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Sztem jobb, de persze marad ócska TN.
Ha cserélnéd, akkor kell másik kábel is hozzá!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#54962) kmisi99 válasza somasz (#54961) üzenetére

kmisi99
(PH! kedvence)

Egyenlőre csak gép vásárlás előtt állok nem tervezem jobbra cserélni.

Dell Precision M4600

(#54963) Saint_ válasza kmisi99 (#54960) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

Az egy jo gep.
Legfeljebb veszel hozza kulso monitort. En is szeretnek. De meg nem vettem :D

I humbly and respectfully decline™

(#54964) szucstom

szucstom
(senior tag)

No, újabb probléma merült fel (igaz már megvétel óta fennáll, de eddig nem igazán esett le a dolog). A lényeg, hogy kockulás befejeztével a ventilátor ugyanolyan fordulaton pörög, mint kockulás közben. Legyen szó akár kevesebb, akár több órányi gémelésről. A Dell fórumán találtam róla topikot, de választ nem adtak a jelenségre. Itt van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

PS4 ID: Z0D14C_1990

(#54965) evitiguF

evitiguF
(senior tag)

Sziasztok,

r15 5537-et használ itt valaki win10 64bit-en?
Elérkeztem egy újratelepítéshez, és arra lennék kíváncsi, hogy videókártya driverekből melyiket lehet/kell használni ahhoz, hogy minden megfelelően működjön. (Ha elalszik, fel is ébredjen, megfelelően kezelje az alaplait és a dedikáltat, stb...) Előre is köszönöm, aki tud segíteni!

(#54966) .:Koska:.

.:Koska:.
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Dell E5440 kompatibilis a PR03X usb3-as vagy PR03X usb2-es dokkolóval?

(#54967) MaxxDamage válasza .:Koska:. (#54966) üzenetére

MaxxDamage
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szia,

Mind2 -vel kompatibilis az említett E5440 -es :K

L

◄◄LG® V10 4/32GB "Black" -ELADÓ- & V20 DS 4/64GB "Silver" & V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."►►

(#54968) AstraCDX

AstraCDX
(senior tag)

Sziasztok !

Ezzel a kérdéssel kapcsolatban korábban somasz Úrral már konzultáltam, de több szem többet láthat gondolattal itt is felteszem .

DELL E6540 erre az 1/2 MINI helyre lehet-e SSD-t tenni ?

Bár ritka, de létezik ilyen kis méretű SSD, csak az a kérdés, hogy a DELL E6540 kezeli-e ?

Azért érdekel ez, mert ahogy a képen látszik, WWAN kártya is van a gépben, tehát az a hely foglalt, de jó lenne ha lehetne egy SSD is mellette .

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata ?

Üdv.

Imre

[ Szerkesztve ]

(#54969) .:Koska:. válasza MaxxDamage (#54967) üzenetére

.:Koska:.
(lelkes újonc)

Köszönöm! :R

(#54970) Ukeve

Ukeve
(tag)

Sziasztok! :)

Azt tudja esetleg valaki, hogy a Dell Inspiron 7559 típusú notebookban található 1TB-os HDD (nem az SSHD), milyen fordulatszámon működik 5400 vagy 7200 rpm?

Előre is köszi! :R

(#54971) epityesz

epityesz
(senior tag)

Sziasztok!
Adott egy Inspiron N5010-es gép.

-nem tudom bekapcsolni,mert csak felvillan a bekapcs led..és kb 5mp-ként villant egyet.
tegnap még leállítottam rendesen,de ma már ez fogadott:(

mi lehet a problem?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#54972) somasz válasza epityesz (#54971) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Valószínűleg a típushibája ért utol, leolvadt a vga vagy egy másik chip az alaplapról. Reballozással nyerhetsz pár hónapot, akár egy évet is, de inkább nézz másik gép után.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#54973) szabonagyur válasza Ukeve (#54970) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

5400-as.

(#54974) epityesz válasza somasz (#54972) üzenetére

epityesz
(senior tag)

:(ne már..........

most nézzem akksiról nem is indul.......ha bedugom a hálózatba akkor 3xnarancs led aztán átvált fehérre+power led 5mp-ként:)

nem lehet esetleg valami más baja?olyan mintha röffentetne,de valami megakadályozza?(nem vagyok egy zseni ezen a téren)

(#54975) Thymea

Thymea
(újonc)

Sziasztok!
Van egy "új" (4 évesen vettem használtan, felturbózva) Dell Latitude E6430-asom.
Tapasztaltatok a Dellekkel kapcsolatban olyat, hogy ennyi idő után (nem tudom hivatalosan a nevét, billentyűzet és keret közötti "gumiszerű műanyag réteg"), az anyaga elfárad? Úgy érzem, mintha kvázi tapadna az ujjamhoz :-/ átnyaltam Clinnel (áá, ez biztos csak zsíros a használat miatt), de ugyan olyan maradt.
Tippek?

[ Szerkesztve ]

A dell, rolling in the deep

(#54976) somasz válasza Thymea (#54975) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Ha nem jutnál semmire, 25 font egy új palmrest.

(#54977) Francia91 válasza epityesz (#54974) üzenetére

Francia91
(PH! kedvence)

Típushiba, ahogy somasz is mondja. Volt nálam pár ilyen notebook, KillHates-nél kötött ki belőle egy, reballozta, azóta is működik, de nem tudni, hogy meddig bírja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54978) Thymea válasza somasz (#54976) üzenetére

Thymea
(újonc)

25 ?? Magyar kereskedőnél ennek a duplája :-/ Honnan lehet rendelni? Gondolom + shipping ugyan ennyi :-/

A dell, rolling in the deep

(#54979) somasz válasza Thymea (#54978) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

8 font a posta Mo.-ra.

(#54980) epityesz válasza Francia91 (#54977) üzenetére

epityesz
(senior tag)

Na fejlemény...........

Nem röhögni!

-öcsém újrapasztázta tegnap reggel a procit(amit nekem nem mondodott),
-de a zseni nem tekerte el a proci rögzítőt és ezért szórakozott szegény laposom:)
-viszont a venti nem akar pörögni és sajna mindig túlmelegszik és leáll a masíne:(
venti nem csapágyas lehet lehalt a hűtője vagy mi?külön nem tudom valahogy beröffenteni.....biosban nem láttal.

(#54981) embe válasza epityesz (#54980) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Ha ilyen ügyes volt, akkor joggal feltételezhető, hogy a venti csatiját nem csatlakoztatta a helyére. Gondolom én.

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#54982) epityesz válasza embe (#54981) üzenetére

epityesz
(senior tag)

de az rendben van,de meg se röffen

(#54983) Gavin

Gavin
(újonc)

Sziasztok!
Melyiket választanátok: [link1] vagy [link2], illetve alternatív javaslatra is vevő vagyok, de csak 315 eFt-ig.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#54984) somasz válasza Gavin (#54983) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Mivel nem tudjuk, mire szeretnéd használni, így csak lövöldözni tudunk.
Én egyiket sem, helyette vennék/várnék egy full extrás alig használt vagy új Latitude E7470-est 300e körül.

[ Szerkesztve ]

(#54985) thotzoltan

thotzoltan
(tag)

Sziasztok!
DELL PRECISION m6600-as gépemre hiába telepítem fel a ell Win7 SP1 gyári lemezével az Op rendszert,nem frissül...de nem tudok a Dell oldalán sem lefuttatni rajta semmit,mert nem engedi...
és sajnos a driverek elég régiek..hol találok újabakat..? a Win 10 pedig sajnos nem kompatibilis egy halom driverrel...

Dell Precision M6600 Intel(R)Core(TM) I7-2760 QM 2,4 GHz RAM 8 GB NVIDIA Quadro 3000M Intel(R) HD Graphics 3000

(#54986) embe válasza thotzoltan (#54985) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Frissül az szerintem, csak nagyon lassan. Ez általános panasz mostanában a W7-re. Vannak különböző kis progik amiket le lehet futtatni, és állítólag akkor frissít azonnal.

(#54987) thotzoltan válasza embe (#54986) üzenetére

thotzoltan
(tag)

több nap alatt nem frissült....

Dell Precision M6600 Intel(R)Core(TM) I7-2760 QM 2,4 GHz RAM 8 GB NVIDIA Quadro 3000M Intel(R) HD Graphics 3000

(#54988) embe válasza thotzoltan (#54987) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Pedig létező probléma. Mármint úgy értem, hogy gyakori jelenség.
Nem véletlenül vannak ezek a javító progik.

[ Szerkesztve ]

(#54989) szilacus

szilacus
(tag)

Sziasztok.

Használtan vettem egy Latitude 6430s gépet, ssd meghajtóval, win 10 fut rajta.
Minden remekül működik pár apróságtól eltekintve.
Ha lehajtott kijelzővel kapcsolom be akkor hiába hajtom fel a kijelző sötét marad, nem tudom elő csalogatni a kijelzőt.
Mihelyst a készülék áramot kap (semmi bekapcsoló gomb használata) azonnal bekapcsol. Valahol ezeken lehet
állítani?
Hol tudom megnézni valójában hány éves a gépem, ha lehet részletesen leírva, előre is köszi.

(#54990) embe válasza szilacus (#54989) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

BIOS-ban nincs ott a gyártási idő? Illetve a DELL oldalán a service tag megadásával csekkolhatod a garit, mettől meddig volt rá.

(#54991) szilacus válasza embe (#54990) üzenetére

szilacus
(tag)

Bocsi, de ezeket hogyan tudom megnézni?

(#54992) somasz válasza thotzoltan (#54985) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Itt a W7 Update megoldása: (Fix bekezdés a lényeg)

Driverekhez Dell Command Update a megoldás.

Egyébként W10-zel is tökéletesen megy, egyedül a memóriakártya-olvasót nehézkes felismertetni, de működik driver nélkül is. Free-fall sensorhoz az m6800 drivere jó, minden más felmegy az m6600 8-as driverével. Annyi, még, hogy a chipset drivert erőltetni kell, hogy tegye fel a régebbi verziót (így eltűnik egy ismeretlen eszköz), aztán nyugodtan frissítheti a W10.

szilacus: Service Tag a gép seggén, vagy a biosban az első fülön megtalálható, az alapján le tudod ellenőrizni a garanciáját a dell support oldalán. Alaplapi elem, akku, tápcsati, töltőáramkör környékén lehet valami gond a bekapcsnál, a kijelző meg lehet driver probléma is. Dokkolón van a géped? Anélkül hogy viselkedik? Akku ki-be, dokk ki-be csatlakoztatása, kifújkodása megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#54993) embe válasza szilacus (#54991) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

A service tag egy kis matricán a gép alján megtalálható. Ha nem, akkor a biosban belépve az elő pontok egyike a System information. Ott a gyártási időt, és ezt a service tagot is megtalálod.

Itt a középső ablakba beírod a service tagot, és megkapsz minden infót a géphez.
Driverek, gari, stb.

(#54994) szilacus válasza embe (#54993) üzenetére

szilacus
(tag)

Köszi, ez a gari dátuma?
Service
Start date (GMT time zone)
End date (GMT time zone)

Onsite Service After Remote Diagnosis
január 11, 2014
január 11, 2016

(#54995) embe válasza szilacus (#54994) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Igen.

(#54996) szilacus

szilacus
(tag)

Képernyő fotót hogyan tudok készíteni?

(#54997) embe

embe
(PH! nagyúr)

Már kérdezte egy fórumtárs, de emlékeim szerint nem kapott rá választ. De engem is érdekel. Ebbe a 1/2 mini jelű slotba mit lehet tenni?

(#54998) pataslogeza

pataslogeza
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Vettem egy Latitude D630 gepet, es elvileg gyari toltot kaptam hozza, de ha be van dugva a tolto indulaskor, akkor kiirja hogy nem dell tolto van csatlakoztatva es nem is tolti az akksit. A gep mukodik toltorol, csak nem tolti az akksit. A biosban is azt irja hogy, nem tudja megallapitani a tolto tipusat. Ha mar beindult a gep es akkor kihuzom a toltot mahjd ujra bedugom, akkor mar mukodik, tolt rendesen, szoval a gep indulaskori ontesztje tiltja le szerintem. Ki lehet kapcsolni ezt valahogy a biosban?
Meg tudnatok mondani a kep alapjan, hogy ez eredeti tolto vagy tenyleg csak utanzat?

(#54999) embe válasza pataslogeza (#54998) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Nekem is volt, hogy csinált ilyet.
Szerintem eredeti.

(#55000) Core2duo6600

Core2duo6600
(PH! nagyúr)

Hello,

A Latitude 6430 asba mit lehet betenni a szabadon álló mini pcei portba ?
Be lehet valahogy tenni SSD ét oda ?

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.