Hirdetés

2019. június 18., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#54751) Tothgera30 válasza szőr Artúr (#54738) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

"...pcland, E5570, már SSD-s. Kattogó zaj a hangszóróból. Csak onnan. Fülest bedugva a fülhallgatóban csend van, a hangszóró tovább kattog. Mindezt BIOS Setupban és Diag menüben, de még a grub menüben is.
Elindul a linux, elhallgat, de amint flash playert indítva játszok valamit pl indavideo.hu-ról, újra kattogni kezd. Fülesből normálisan szól, hangszóró meg kattog...
"

Ezt el kellett volna hozni, utána mehet vissza NBD garanciába, és a dolog rövidre van zárva. Vagy somasz elvtársat megkeresni, és venni tőle egy személyre szabott gépet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#54752) somasz válasza Tothgera30 (#54751) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Attól függetlenül, hogy az összes közül én is ezt csináltam volna, ne legyen egy új gépnek out-of-the-box baja!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#54753) Francia91 válasza Dhampir (#54750) üzenetére

Francia91
(PH! kedvence)

Ott a pont!
Én is csak üzleti gépeket szerzek be a családnak. ThinkPad T széria, Dell Latitude, vagy HP Elitebook P vagy W széria... Évek óta egyikkel sincs semmi gond velük

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54754) szőr Artúr válasza Tothgera30 (#54751) üzenetére

szőr Artúr
(tag)

Igen, tudom (ha jól értem, ott dolgozol - vagy elhozni, azt úgy érted, hogy haza? Mert ez megtörtént, itthon derült csak ki). De a "kedves" úriember, akivel beszéltem, úgy felbaszta az agyam a stílusával, hogy ha szemtől, szemben csinálja, akkor valszleg a fején törtem volna össze ;)

És bocs, de egyrészt vadonatúj gépet nem javíttatok, másrészt volt szerencsém Dell NBD szervizhez, jobb mint a legtöbb, de még így is katasztrofális némelyik.
És nem is feltétlenül a szervizzel van néha gond, mert küldtek már - asszem, Amszterdamból - selejtesre gyártott alkatrészt csereként.

-----------------
Kérdés a szakértőkhöz: bejelentek egy _VÉLT_ hibát az eladónak. Ugye nem vagyok hardveres, nem tudhatom, hogy ez bug vagy feature.
Van-e jogom ezek után úgy dönteni, hogy elállok a vásárlástól és jelezni feléjük, hogy hibás a cucc?
Idén egy Samsung és egy Panasonic tévével jártam így, mindkettőt visszavették szó nélkül és megköszönték, hogy jeleztem a hibát és nem sunnyogtam, hogy tképp jó, csak nekem nem tetszik.

Ez a "drága" "kereskedő" meg rettentő ingerült hangon közölte, hogy hibás termék esetén nincs jogom az elálláshoz.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#54755) MaxxDamage

MaxxDamage
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egy "hü**e" kérdés :B
i7-720QM mehet egy i5-520M helyére ? (nagyjából megegyeznek az igények...) Választ előre köszönöm! :R

UI.: Ja nem jó, mert nincs az i7-ben Grafikus Chip... :B

L

[ Szerkesztve ]

◄◄LG® V10 4/32GB "Black" -ELADÓ- & V20 DS 4/64GB "Silver" & V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."►►

(#54756) haxxika válasza szőr Artúr (#54754) üzenetére

haxxika
(senior tag)

8 napon belül helyi vásárlásnál nem az a törvény tudtommal, hogy vissza KELL venniük?

Dell Latitude E6440 @ i7, Intel SSD | OnePlus 3T 128GB @ Android 8.0 | Razer Deathstalker Chroma && Deathadder 2013 | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#54757) oszy válasza haxxika (#54756) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Nem! Csak az üzlettől függ, hogy (méltányoságból) visszaveszik-e.

iPhone X EasySkinz eladó, téves rendelés miatt!!!

(#54758) Dhampir válasza Francia91 (#54753) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Nálunk is csak az üzletik maradtak meg szétszórva a családba, ezek jó esetben évekig bírják a nyúzást, főleg, ha még vigyáz is rájuk az ember.

Kakukktojásként azért becsúszott még egy olcsó Dell Inspiron is, ami nekem megtetszett, magamnak is elfogadnám, pedig ismerem a korlátait. :B

(#54759) szőr Artúr válasza haxxika (#54756) üzenetére

szőr Artúr
(tag)

Nem, az már 14 nap és "távol levők közt" kötött szerződésre (pl. online vásárlásra) vonatkozik.

(#54760) oszi666

oszi666
(őstag)

Sziasztok! Az e6430-ba szeretnék még négy giga ramot venni, de Magyarországon nem találok pontosan olyat mint amilyen van: Samsung DDR3 4GB 1Rx8 PC3L-12800S-11-11-B2 DDR3 Sodimm. Egy darab, már elkelt vaterás hirdetést láttam és ennyi.
Az érdekelne, mennyire kell komolyan venni az "ugyanolyan legyen mindkét modul" feltételt? Az nem elég, ha egy másik 4 gigás, 1600mhz-est veszek?
Előre is köszi a választ!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#54761) balint355 válasza oszi666 (#54760) üzenetére

balint355
(fanatikus tag)

Elvileg a márkának nem muszáj egyeznie, ami fontos hogy ugyanolyan DDRx-es legyen, ugyanolyan órajel, ugyanolyan időzítés, ugyanolyan feszültség stb.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#54762) szucstom válasza szőr Artúr (#54759) üzenetére

szucstom
(senior tag)

Akkor lenne igaz a visszavétel, ha 3 napon belül viszed vissza. Ezt a bolt ÁSZF -ben elvileg bővíthetik, de 99% nem teszi.
Szerk.: személyes vásárlás esetében természetesen.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990

(#54763) embe válasza oszi666 (#54760) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Hasonló projekt.

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#54764) szőr Artúr válasza szucstom (#54762) üzenetére

szőr Artúr
(tag)

Az a három nap hosszú ideje UL kategória. Ilyen kötelezettségük nem volt a boltoknak hosszú ideje.
Előtte meg fogalmam sincs mi volt. ;)

A "merhülyeazérnemvagyok" pl. meglepett vele, hogy szó nélkül visszaveszik a személyesen vásárolt árut is három napon belül. Ami persze felveti a kérdést, hogy amit én újként megveszek, hányan használták előttem. :(

(#54765) oszi666 válasza balint355 (#54761) üzenetére

oszi666
(őstag)

Rendben köszönöm a választ, akkor nekiugrok a keresgélésnek.

B]embe neked is köszönöm a segítséget!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#54766) szucstom válasza szőr Artúr (#54764) üzenetére

szucstom
(senior tag)

Na igen. "merhülyeazérnemvagyok" helyen ezért nem veszek csak kisebb dolgokat.

(#54767) somasz

somasz
(Topikgazda)

Srácok!
Ha kérhetem, térjünk vissza a Dell notebookokkal kapcsolatos témákra! :)
Van boltokkal való tapasztalatokkal foglalkozó topik, tessék átfáradni a panaszokkal, vagy privátban folytatni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#54768) szőr Artúr válasza somasz (#54767) üzenetére

szőr Artúr
(tag)

Bocs, ez az én bűnöm volt. Mea klumpa! :R

(#54769) szucstom válasza somasz (#54767) üzenetére

szucstom
(senior tag)

Bocsánatáért esedezem, nagyuram!

[ Szerkesztve ]

(#54770) Saint_ válasza Saint_ (#51537) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

krva Win frissítéssel elszaródott megint, köszi méeg egyszer, visszakerestem :D

I humbly and respectfully decline™

(#54771) Tothgera30

Tothgera30
(PH! kedvence)

Lehetséges olyan Caddy/Optibay beszerzése, ami E64xx-hez, E64xx-hez és E64xx-hez is megfelelő lenne?

(#54772) Shade45 válasza Tothgera30 (#54771) üzenetére

Shade45
(fanatikus tag)

Öööö, biztos, hogy ezt így akartad kérdezni? ;]

Curve 5 font ajándékba!!! - Revolut ingyen!!! - Kódok privátban!

(#54773) Tothgera30 válasza Shade45 (#54772) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Nem. Hanem E6x20/E6x30/E6x40-es szériához. Köszi hogy szólsz. Éjszakás után nem megy az írás sem.

(#54774) embe válasza Tothgera30 (#54771) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Ő itt helyben árul 2 méretben is.

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#54775) daninet

daninet
(PH! addikt)

Hali!
Van egy Dell Precision m4600-as laptopom jelenleg 12gb DDR3 ram, i7-2760QM, és egy Quadro videókártyával.
Terveznék beruházni egy erősebb Geforce MXM kártyára, azzal a céllal, hogy egy két újabb játékot vigyen, csak nem tudom, hogy ez a CPU mennyire húzná vissza a teljesítményt.?

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#54776) somasz válasza daninet (#54775) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Firepro m5100 a max teljesítményű, ami belemegy a gépbe, teljesen jó lesz vele szerintem.

Geforce-ból fogalmam sincs, milyen mxm3.0a kártya van, szerintem a Quadro 2000M-nél frissebb nem fog benne menni, mert azoknak mintha változott volna a pcie verziója.

(#54777) #71746560 válasza Saint_ (#54770) üzenetére

(törölt tag)

Szia,én is küszködök a Windows-al egy Latitude E5540-en,színtén mindent elcsesz amit el lehet. :W
Kényesek ezek a DELL gépek eléggé. :Y
Váltás lesz ennek a vége sajnos. :(

(#54778) Dhampir válasza #71746560 (#54777) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Az oprendszer inkább hibás, mint a Dell gép.

(#54780) somasz válasza #71746560 (#54777) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Ennek fuss neki légyszi visszafogottabban!

[ Szerkesztve ]

(#54781) embe válasza #71746560 (#54777) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Nekem 6430-ra minden drivert felrakott, és az én felhasználói szokásaimat alapul véve hibátlanul is működik.
Mármint a W10.

[ Szerkesztve ]

(#54782) #71746560 válasza somasz (#54780) üzenetére

(törölt tag)

Szia,bocs de sajnos ez van amit írtam. :O
Szerintem sok ember küszködik ezzel a problémával. :K
Tudsz olyan helyet ahol,jó erős gépeket lehet venni,nem arany áron? :F
Válaszodat előre is köszönöm. :R

(#54783) somasz válasza #71746560 (#54782) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Nálam 3 db 5540-re is hibátlanul felment a napokban a W10 és megy simán, így gyanús a user error.

W10 UEFI-n szűzen felrak, command update-tel összes driver lehúz, felrak, restart, command update-tel driver update, restart és kész, működik.

(#54784) SZIGMA válasza #71746560 (#54782) üzenetére

SZIGMA
(fanatikus tag)

Nehéz a bétatesztelők élete...

Kérdés:Ha egy kiforratlan, még tákolás alatt álló oprendszert egy másik, ne adj isten erősebb gépre telepítesz, az mennyivel ad jobb eredményt, mint a meglévőre pl. 8.1 telepítése?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#54786) Saint_ válasza Dhampir (#54778) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

A dell gepemmel semmi gond,imadom.
Csak az update visszaallitott 1-2dolgot, de beallitottam ujra.
Nekem eszembe sem jutna cserelni, ez addig fog menno, amig meg nem hal. Azutan veszek egy ujabb Latitude-ot :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#54787) acelos válasza somasz (#54721) üzenetére

acelos
(kvázi-tag)

Köszönöm a választ.A következőt lehet itthon gariztatni mert a Country: European Distribution Business szerepel mint eladás helye.

(#54788) No.01

No.01
(őstag)

Lenne kedves v.ki belinkelni a legfrissebb wifi drivert E5570-hez (Win10 x64)? Ujratelepites utan egyaltalan nem lat semmilyen vezeteknelkuli halozatot igy a Dell Comman updattel sem megyek semmire...

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#54789) Máté94 válasza No.01 (#54788) üzenetére

Máté94
(PH! addikt)

Service Tag megadása után keresd ki a Network fül alól Elég sok mindennel szerelik. Ez csak ömlesztett lista. :)

「AA」- Apriori Acquit

(#54790) haxxika válasza No.01 (#54788) üzenetére

haxxika
(senior tag)

Máté94 posztja alapján: valószínüleg ez lesz a neked való wifi + bt driver.

Dell Latitude E6440 @ i7, Intel SSD | OnePlus 3T 128GB @ Android 8.0 | Razer Deathstalker Chroma && Deathadder 2013 | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#54791) No.01

No.01
(őstag)

Meglett koszonm, de sajna tiszta telepites utan sem mult el a dolog sem win7 sem win10 alatt hiaba probaltam a Command update progit hasznalni...

A gep annyire nem megy mint elotte. kb 10 percig probalkozik de mivel a driver nem valaszol majd helyreall egy ido utan beut a "kek halal" es jon a restart. Egy sima nem dedikalt Intel 520-as felel a videos dolgokert.

Mely drivereket kellene szerintetek leszednem? Az updater szerint es az eszkozkezeloben lepkedves es egyenkent vegignezve sem talaltam semmihez ujabbat ennek ellenere a Dell support azt mondta, h nezzem vegig mert van, h van ujabb... Nem vagyok egy nagy IT expert de kezdek kicsit kiborulni.

(#54792) Francia91

Francia91
(PH! kedvence)

Üdv urak!

A következő lenne a kérdésem:
DELL M6600/6700-asnál van-e eltérés az alaplapok között? Gondolok itt arra, hogy van 2 magos és 4 magos kivitel belőlük. Azért kérdezem, mert pl a HP 8560W-nél van eltérés a két alaplap között (8560W-ről váltanék, jelenleg ezért is, valamint a hűtés hatékonysága miatt). Amit kétmagossal adtak ki, azon -2 db RAM slot van, és nem eszi meg a 4 magos i7-eseket. Azért lenne fontos, hogy semmiképp se fogjak mellé. Nekem mindenképpen 4 magos kéne, de ugyebár eleve kevés M6600/6700-as Preci van itthon eladó, és ha véletlen 2 magosra csapnék le (mert csak olyat találok), akkor tudnom kéne, hogy ezt fejleszthetem-e később CPU és RAM tekintetében

Válaszotokat előre is köszönöm :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54793) somasz válasza Francia91 (#54792) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

1 fajta van, adott szérián belül. A kétmagos gépnek nem használható a 3.-4. ram slotja addig, amíg bele nem kerül egy 4 magos proci. Van is benne gyárilag egy dummy. 4 magosra váltva ugyanúgy használható, mintha gyárilag azzal adták volna. Keringett korábban egy legenda, hogy két fajta van, de butaság.

(Mondjuk M4800-ból tuti van kettő lap, mert az egyik LVDS kijelzőt hajt meg, másik eDP-t)

(#54794) Francia91 válasza somasz (#54793) üzenetére

Francia91
(PH! kedvence)

Köszönöm!
Akkor lényegében nem úgy zajlik, mint HP-nál, hogy ha 2 magosan vettem, akkor kész vége, nem is cserélhetem 4 magosra :)

(#54796) somasz

somasz
(Topikgazda)

Supernova555 és haxxika! Legyetek szívesek nem itt, hanem privátban folytatni, de inkább ott sem!
Novát külön megkérném, hogy ne használja túl a smiley-kat, tök fölösleges.
(töröltem)

[ Szerkesztve ]

(#54797) haxxika válasza somasz (#54796) üzenetére

haxxika
(senior tag)

Befejeztem, elnézést kérek érte.

(#54798) #71746560 válasza somasz (#54796) üzenetére

(törölt tag)

Ok,én meg távozok innét. :(
Gondoltam csak megosztom a tapasztalataimat.
De felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#54799) Dhampir válasza #71746560 (#54798) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Ne menj el.

(#54800) Core2duo6600 válasza No.01 (#54791) üzenetére

Core2duo6600
(PH! nagyúr)

Lehet próbáltad már, de gép oldalán van egy kapcsoló, ami a wifi bt meg ezeket kapcsolja le, kapcsolj rajta párat, hogy nem - e az van, hogy le van tiltva.

Valamint akár a wifi modul is megadhatta magát.
Ez is cserélhető.

Más :

Miután feltettem a gépet a dokkolóra, bekapcsolás elött, miért nem tiltotta a wifi-t automatikusan ?
Vagy nem is kellene ?

[ Szerkesztve ]

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.