Hirdetés

2019. június 18., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#53301) #63761920

(törölt tag)

Itt a téma indítót #1. elolvasva agodva kérdezem.
Mennyire problémás az XPS?

(#53302) adamssss

adamssss
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Elvben az E7440 fel van keszitve HSPA+ fogadasra ami tud 40 mbitet. A gepemben van jelenleg msata ssd es hdd is. Kerdes hogy igy befer-e a modul vagy az ssd-t ki kellene kukazni. Illetve 4g modemet lehet bele rakni?

Koszi

(#53303) somasz válasza adamssss (#53302) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Ha raksz bele wwan kártyák, akkor csak a 2,5"-os hely marad.
DW5570 megy bele, ez 42 Mbitet tud.
Létezik DW5808 kártya is, ez lenne a 4G-s, de én még soha nem láttam. Nem is tudom, megy-e EU-ban.
A frissebb kártyák már nem mpcie csatolósak.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53304) adamssss válasza somasz (#53303) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)

Köszi. Kár érte... Bíztam benne, hogy van neki még valahol hely. Az a gond, hogy nekem még kicsit húzósak az 512gb+-os ssd-k, így maradok HDD fronton. Csak USB stick-et meg nem akartam, de valószínűleg így marad az a megoldás.

(#53305) tvamos

tvamos
(PH! nagyúr)

Ugy hozta az elet, hogy tovabb passzolnam Quadros E6420-am a gyermekemnek. Telepitenek ra egy W10-et. Azt is gondoltam, hogy az nVidiat letiltanam, telepites elott. Igy is kell mokolni az video driver telepitessel?
Esetleg nincs valami program, ami magatol megcsinalja?

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#53306) Máté94 válasza tvamos (#53305) üzenetére

Máté94
(PH! addikt)

Miért kellene letiltani?

「AA」- Apriori Acquit

(#53307) WaterWave

WaterWave
(PH! kedvence)

Azt meg tudja valaki mondani, hogy dell 5450-es gépnél miért van az. hogyha megnyitok egy java alkalmazást vagy esetleg egy játékot egy böngészőablakban akkor abban lévő szövegek és úgy ámblokk az egész kicsi lesz? Kb kiég a szemem tőle... Van benne egy 830m-as nvidia meg egy gma tehát dual vga-s a gép. Néztem az nvidia beállításait de nem láttam ilyet, ha meg gépen az olvashatóságot 150%-ról 125%-ra rakom akkor is ez a gondom... Win10-es az oprendszer

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#53308) tvamos válasza Máté94 (#53306) üzenetére

tvamos
(PH! nagyúr)

Gondoltam, h aletiltom, kevesbe melegszik, kevesebbet megy a ventilator, kevesebb szemetet szed ossze a ventilator...

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#53309) Máté94 válasza tvamos (#53308) üzenetére

Máté94
(PH! addikt)

Ez már elvileg Optimusos-os, tehát ha nincs szükség + erőre csak az integráltat használja. :)

「AA」- Apriori Acquit

(#53310) tvamos válasza Máté94 (#53309) üzenetére

tvamos
(PH! nagyúr)

Ertem amit irsz, de le lesz tiltva. Majd en tudom, mire van szukseg.

A kerdes tobbi reszere van otlet? Esetleg valaki masnak?

[ Szerkesztve ]

(#53311) somasz válasza tvamos (#53310) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Biosban nem tudod letiltani, csak az eszközkezelőben.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53312) tvamos válasza somasz (#53311) üzenetére

tvamos
(PH! nagyúr)

Akkor fel kell elogg telepitenem az intel drivert, utana az nVidiat, es vegul letiltom a Quadro-t. Igy?

(Mert az M4600-on volt a BIOS-ban kapcsolo hozza.)

(#53313) WaterWave válasza WaterWave (#53307) üzenetére

WaterWave
(PH! kedvence)

Valaki erre?

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#53314) somasz válasza tvamos (#53312) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

m4600-on is csak nvidia vagy nvidia és intel opciók vannak. :U

(#53315) Kwabs

Kwabs
(lelkes újonc)

Helló
Szeretnék venni egy notebookot és ebben kérném ki a tanácsaitokat, hogy melyiket válasszam. Elsősorban Cad-cam -re kellene de sokat lenne rajta netezve is és szeretném ha 1080p-be vinné a vedókat youtube-on. Háttértár lényegtelen mert majd rakok bele egy ssd-t és külső hdd-m is van. 15.6" gondolkodtam és jó állapotú használtat szeretnék venni, 70-80ezer körül. Akkuról szerintem nem sokat lesz használva. Valószínű ebay-ről venném, hogy minél olcsóbban jöjjek ki szóval típusok kellenének amik jók.

(#53316) tvamos válasza somasz (#53314) üzenetére

tvamos
(PH! nagyúr)

Úgy írja, hogy Enable Optimus.

(#53317) soldi3r válasza Kwabs (#53315) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Sporolj meg egy kicsit. Ennyibol nem veszel gepet CAD-re. A legolcsobb M4600 130k az apron.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#53318) somasz válasza Kwabs (#53315) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Ennyiért E6520/E6530 quadróval, belépő szint.
Én is a spórolást javaslom valami komolyabb vasra.

(#53319) Kwabs válasza soldi3r (#53317) üzenetére

Kwabs
(lelkes újonc)

Köszi és neked is köszönöm somasz
Az M4600-al akkor már boldogulnék vagy az is csak az alsó szint ? Írnátok akkor még egy kettőt, hogy tudjak válogatni meg esetleg könnyebben vásárolni ?

(#53320) somasz válasza Kwabs (#53319) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

M4600 bőven túl van a kereteden, azzal már lehet dolgozni, tervezni.
M4700, M4800, M2800 (ez csak fireprós), esetleg e6540. Mind jóval a kereted felett.

(#53321) soldi3r válasza somasz (#53320) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

En is legalabb egy E6530-at vagy M4600-at mondanek. Alkatresz szinten jo, aprobb osszeallitasokat is boven elbir.
Ha nem feltetlen ragaszkodsz a markahoz, vannak egyeb, jo alternativak, Lenovo T520.
HP 8560p, illetve ott vannak meg a ProBookok, azokat nem ismerem, de talan olcsobbak.

Igen, az M4600-at en mar belepo szintnek tartom. Az en 8570w-m sem egy eromu manapsag, ez valtotta az M4600-at.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#53322) Tikakukac

Tikakukac
(Jómunkásember)

Gyors kérdés, aki éppen vágja fejből, ha másnem majd 2 hét múlva ha megyek dolgozni megnézem.

E5440-ből refresh procikkal szerelt gépek is eDP-re váltottak csatiban mint az E6000-esek vagy ugyanúgy LVDS mind? Thanx :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53323) Kwabs

Kwabs
(lelkes újonc)

Köszönöm a segítségeteket !

(#53324) somasz válasza Tikakukac (#53322) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Szerintem a 6000-eseknél sem mind váltott eDP-re!

(#53325) Tikakukac válasza somasz (#53324) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Elviekben a refresh procisok új reves lapban vannak és azok ugye eDP-sek. A lényegesebb, hogy a kisebb tesók is éltek-e ilyen szerekkel. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53326) somasz válasza Tikakukac (#53325) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Előttem egy gyárilag 4310M-es 6440 és LVDS van benne.
5440-ből szerintem nem volt eDP.

(#53327) Tikakukac válasza somasz (#53326) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Akkor bukott az elméletünk :P

Akkor E7440 marad kintről ideiglenesen.

(#53328) embe

embe
(PH! nagyúr)

Sziasztok!
Típus: DELL Inspiron 5558

A problémám, hogy a support oldalról a service tag alapján op. rendszer helyesen letöltött driverek, illetve bios fájl elindításnál ezt az üzenetet kapom:
"Ez az alkalmazás nem fút az Ön gépén,
A számítógépéhez való verzióról érdeklődjön a szoftver gyártójától"

Ilyenkor mi van? Korában, pár hónapja, amikor telepítettem akkor is ezt kaptam, máshonnan kellett levadászni egyesével.

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#53329) SZIGMA válasza embe (#53328) üzenetére

SZIGMA
(fanatikus tag)

Szia!

A BIOS-ban lévő model és service tag egyezik a matricával?

Illetve mi az OS verziója (pro,home,stb...)?

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53330) somasz válasza embe (#53328) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

És ha nem ST alapján, csak OS-t választva töltesz le valamit?

(#53331) embe válasza SZIGMA (#53329) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Pro verzió. Ezt nem csekkoltam, hogy a matrica és a bios egyezik-e.

Somasz: Igen anno úgy telepítettem, hogy hardver alapján szedtem le a drivert.

[ Szerkesztve ]

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#53332) somasz válasza embe (#53331) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Lehet bugos a dell rendszere, nem lepne meg. Egyszerűbb nem megbízni benne. ;)

(#53333) embe válasza somasz (#53332) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Adtak ki a intel ac 3160-hez is új drivert, de az Intel oldaláról nem bírom letölteni azt sem. :N

(#53334) embe válasza embe (#53333) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Ez viszont az Intel support oldal hibája.
A W10-hez engedi, de a 8.1-hez nem.

[ Szerkesztve ]

(#53335) somasz válasza embe (#53333) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Valami nem világos.
Ha felmész a dell oldalára, onnan is le kell tudnod tölteni, ha egyszerűen rákeresel a géped típusára, a find it myself-re nyomsz és kiválasztod az oprendszert. Így nem csak a ST alapján listázza őket. Így letöltve sem tudod őket telepíteni?

Intelnek meg van egy driver update utility-je, azzal sem megy?

(#53336) embe válasza somasz (#53335) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Mint írtam korábban:
"A problémám, hogy a support oldalról a service tag alapján op. rendszer helyesen letöltött driverek, illetve bios fájl elindításnál ezt az üzenetet kapom:
"Ez az alkalmazás nem fút az Ön gépén,
A számítógépéhez való verzióról érdeklődjön a szoftver gyártójától""

Most olyan drivert sikerült, mert hagyott , telepíteni, ami az os választásnál a 10-est jelölve tudtam letölteni. Mondom ezt úgy, hogy 8.1 van rajta.
Sok gépet telepítettem, nem ez az első. Azért is próbálok ki más "alternatív" megoldást.

Nem indul el az Intel driver update progija. Pontosabban a vga drivert leszedte, telepítette. De az wifi drivert nem. Az Intel support oldalán sem tudom a 8.1-hez a drivert leszedni, nem indul el a letöltés. A W10-é viszont igen.
Úgy látszik a 32-es 8.1-et dobta a DELL. De akkor miért ajánlja fel os választásnál a support oldalán? Rohadjon meg!

(#53337) szabonagyur válasza embe (#53336) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Minek akarsz 32 bitet felrakni amúgy? Ezzel kellett volna kezdened.

(#53338) donatel

donatel
(tag)

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy Dell 7559-nél, hogy kell beállítani, hogy USB-ről bootoljon. Most gyári ubuntu van rajta, de lesz bele még egy M2 SSD és majd erre akarom feltelepíteni a Windows 10-et egy USB pendrive-ről. Az hddről az ubuntu-t le akarom takarítani és mind az 1tb hdd-t leformázni.

Mi a menete ennek mit kell a biosban állítani. Ha valaki leírná ennek a folyamatnak a lépéseit pontokba szedve az jó lenne.

(#53339) embe válasza szabonagyur (#53337) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Ezt már lezongoráztam anno.
Egy kb. 10 éves program kell, hogy fusson rajta + 2-3 másik program és kész. Ezek 32 bites rendszerre készültek.

(#53340) szabonagyur válasza embe (#53339) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Akkor minek a Dell 5558-at vetted? Miért nem olyat amihez van normális 32 bites támogatás.

Amúgy már ott látszik, hogy a gép 32 bites Win8.1 támogatása nem teljes, hogy teljesen más db számú driver van fent a 64 bitnél.

(#53341) szabonagyur válasza donatel (#53338) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Gépet elindítod és nyomogatod az F12-t aztán feljön az ablak, ott a megfelelő eszköz kiválasztása és kész.

(#53342) soldi3r válasza embe (#53339) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Probaltad 64-en? Nemigen szokott vele gond lenni.

(oo=[][]=oo)

(#53343) somasz válasza donatel (#53338) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Ssd-re telepítés idejére vedd ki a vinyót!
Sata vezélést ahci-re állítsd, bootolási módot uefire!
Pendrive bedug, boot közben f12-t nyomogatsz, uefi usb drive opciót választod.
Win feltelepül, utána vinyót visszarakod, start menüre jobb klikk, lemezkezelés, vinyón partíció törlése, új kötet létrehozása. Ennyi.

(#53344) embe válasza szabonagyur (#53340) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Azért ezt, mert a support oldal szerint ez egy "normálisan" támogatott op. rendszer. Nem számolgattam a drivereket, nem szoktam. Való igaz, nem kérdetem meg a DELL-t előtte, hogy komolya amit odaírnak, vagy csak vicc.
De megint megyünk abba az irányba, ami felé pár hónapja mentünk.
Vagyis hogy a DELL-nek ennél a modellnél szar a supportja, azért én vagyok a hibás. Amiatt, hogy miért vettem meg ezt a gépet? Miért feltételeztem, hogy normális a supportja?

Nem kell ezt túlbonyolítani, ezt elcseszte a DELL.
És az sem ér, amit akkor megkaptam, hogy miért ilyen olcsó ( ez relatív mert 130eFt. volt ) gépet vettem, vettem volna drágábbat, ott tuti a support.

[ Szerkesztve ]

(#53345) cigam

cigam
(PH! félisten)

1 fotó, 2 kérdés:

1.A D630-as optikai meghajtója IDE csatolós?
Minden HDD bölcsőben van IDE/SATA konverter? Mire kell figyelni mikor megveszem pl. ebay-ről?

2. Az akkumulátor alatt/mellett az ott egy SIM foglalat? Eszközkezelőben nem látok 3G modemet. Fel lehet valahogy éleszteni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53346) szabonagyur válasza embe (#53344) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Egy kicsit te mész el más irányba.

Ha előbb kérdeztél volna akkor jobb ajánlatot is kaphatsz, tuti 32 bit támogatással.

A Dell elcseszte ez igaz, de nem is nagyon vannak akik 32 bitet raknak ennyi memória mellé.

Amúgy ha ez eddig is probléma volt, illetve beszéltünk róla akkor mi a kérdés még mindig?

(#53347) embe válasza szabonagyur (#53346) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

"de nem is nagyon vannak akik 32 bitet raknak ennyi memória mellé." - Mert ez ugye még mindig nem elfogadható magyarázat.
Szerintem ha nem DELL-ről lenne szó, akkor már megkaptam volna a "nem ezt a szart kellett volna venni" megjegyzést. ;] :DDD
Csak gondoltam van valami driverpack gyűjtemény, mint a HP-hoz szokták ajánlgatni a topicjában.

(#53348) szabonagyur válasza embe (#53347) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

A HP csodapack is csak a businesshez van, itt csak a latikhoz.

Ha leírjuk, hogy nem ezt kellett volna megvenni előrébb van valaki? NEM.

(#53349) soldi3r válasza cigam (#53345) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Az csak foglalat, a modem mashol lenne.

(oo=[][]=oo)

(#53350) embe válasza szabonagyur (#53348) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

A milyen notit vegyek topicban zat mondták rendben van. De ezt ott is megvitattuk mi ketten anno. ;) :DDD
A lényeg, ennek a modellnek szar a supportja. De ez nem méltó a DELL-hez, legalábbis én így gondolom.
De elengedem a témát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.