Hirdetés

2019. június 25., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#54101) anorche1 válasza anorche1 (#54100) üzenetére

anorche1
(őstag)

Biosban a gombok működnek, de a pöcökegér nem. Felraktam a Windows 7 -et, ot driver nélkül a gombok működnek, és pöcökegér megint csak nem. Driver -rel se a gombok se a pöcökegér nem működik :O

Próbáljak meg egy linuxot, es ha ott sem jo akkor szerviz?

Van itt 6440 tulaj? Neki működik rendesen? Megtudná nekem nézni az eszközkezelőben a driver verzióját?

És van valami oka, amiért a bios alap beállításban a sata -t raid -re teszi?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54102) Tóniszomszéd válasza anorche1 (#54101) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Egy live ubuntut (14.04 vagy 16.04) mindenképp érdemes lenne kipróbálni. Úgy emlékszem, az, ha nem is kezeli tökéletesen ezt az ALPS förtelmet, de legalább minden gomb működik vele. Ha nem, akkor lehet, hogy tényleg szerviz.
Esetleg a diagnosztika a BIOS-ban?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más: mennyire normális, hogy viszonylag alacsony, de állandó CPU használat mellett forró lesz egy Inspiron 7559 billentyűzete? Linux van a gépen, windows-t nem áll szándékomban használni, ha nem muszáj.

(#54103) balint355 válasza soldi3r (#54095) üzenetére

balint355
(fanatikus tag)

Ezt nem vitatom, és a hszemben sem azon volt a hangsúly, hogy melyik kategóriában ki a jobb :) Csak arról volt szó, hogy egy Latitude, ami egyébként mindenben jobb egy Pavilionnál, rosszabb touchpaddel rendelkezik.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#54104) anorche1 válasza anorche1 (#54101) üzenetére

anorche1
(őstag)

Persze hogy ennyit szívokna géppel, ha szar a ram. 51% nál tart a memtest, és pass: 0 errors: 163 -nál járok.
Eddig a notebooksystem ről nem olvastam sem jót sem rosszat, most fog majd kiderülnina hozzáállásuk. Remélem eladás előtt felirták a ramok pontos típusát, különben jöhet a vita, hogy én kicseréltem a ramokat, ők nem ezzel adták el nekem, és mekkora egy szemét vagyok.
Azért remélem a 2 modul közül valamelyik hibátlan, higy tudjam a hétvégén használni a gépet.

(#54105) soldi3r válasza anorche1 (#54101) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Szerintem a BIOS-ban nem lehet tilteni, de azert nezz korul.
Ha ott sem megy, akkor az hardware hiba lesz.

(oo=[][]=oo)

(#54106) anorche1 válasza anorche1 (#54104) üzenetére

anorche1
(őstag)

Inkább leállítom, mert ennek soha nem lesz vége.

(#54107) mghltm válasza anorche1 (#54106) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

azonnal vidd vissza a vasarlas helyere, legalabb az egyik modul tuti kuka!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#54108) anorche1 válasza mghltm (#54107) üzenetére

anorche1
(őstag)

Szerencsére tényleg csak az egyik kuka.
A vidd visszával van egy kis gondom, mert (még) Miskolcon élek, ahol nincs semmi, és nem lehet kapni semmit, ezért Pestről rendeltem a gépet. A szállítás 2ezer forint volt, és ha csak az ügyintézés csak az egész géppel megy, akkor 4ezer forintot bukok, ami majdnem egy új ram ára. Plusz jövőhéten suli, nem akarok gép nélkül maradni. Ha más nem, abból a 4ezerből felutazok pestre, és személyesen intézem velük. Az e-mailt már megírtam, ha olyan du. 1-2ig nem válaszolnak, felhívom őket.

Szerencsére pont az a ram modul a hibás, amire rá van ragasztva egy cetli (amin a termékek ára szokott lenni), hogy "OK 4gb", és nem azon, amin nincs semmi, mert ezzel talán bizonyíthatom, hogy nem cseréltem ki ram -ot, és nem próbálom őket lehúzni.

(#54109) Saint_ válasza anorche1 (#54108) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

AnnIbol meg mar uj ramot veszel
Hivd fel oket, hogy csak ram csere postafordultaval mehet-e.

I humbly and respectfully decline™

(#54110) tamas.nick válasza anorche1 (#54108) üzenetére

tamas.nick
(fanatikus tag)

Évekkel ezelőtt egy HP noteszem ment tönkre (elégtelen hűtés, bga-s lett) ezért onnan rendeltem egy Lati E6400-at, ahonnan Te is vetted az E6440-et. Felhívtam őket, hogy kérdezzek a gép állapotáról, mondták, hogy szép állapotban van, kissebb karcok vannak rajta. Ami fura volt, hogy fogalmuk se volt róla, hogy a billentyűzet villágítós-e, van e benne bluetooth, etc...
Mikor megkaptam a gépet és kibontottam eléggé csalódott lettem, a szépnek hirdetett gép le volt harcolva, a Dell logó hiányos volt, fedlap teljesen kopott volt, a kijelzőn több mint 10 helyen volt pixelhibás.
A pozitív része annyi volt, hogy a gép árának a visszatérítését gyorsan ügyintézték.
Ajánlom a másik ***system ( ;) ) boltot, klassz noteszeik vannak nagyon szép állapotban.

(#54111) Saint_ válasza tamas.nick (#54110) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

hol vette a kollega a gépet?

(#54112) anorche1 válasza tamas.nick (#54110) üzenetére

anorche1
(őstag)

Nekem ilyen gondom nem volt velük, tudták hogy a billentyűzet angol világítós, a fedlapon lévő halvány karcot lefotózták, a touchpad -ot, hogy mennyire van kifényesedve (igaz, a képek minősége elég gyenge, mintha webkamerával fotózták volna).
A laptopsystemet is nézegettem, de ott nem volt se 5440 se 6440, a t440p nézegettem, hp 640 nem volt náluk. Gondolkoztam, hogy akkor legyen egy 6430, a különbözetből meg veszek hozzá garit, ramot, magyar billt stb, de végül inkább e mellett döntöttem.
Lett volna itt hardveraprón egy 5440, i7 -tel dedikált kártyával, hd+, sokat törtem a fejem hogy melyik legyen, de végül a jobb minőségű ház miatt a 6440 -et választottam. Plusz ahogy néztem ilyen proci összehasonlító oldalakat, az u -s i7 gyengébb mint ezaz m -es i5. Dedikált kártya meg nem volt sokkal erősebb mint a hd4600.
De mind1 is, ha megoldódik a ram meg pöcökegér, de főleg a ram, akkor elégedett leszek.

(#54111) Saint_
notebooksystem.hu

[ Szerkesztve ]

(#54113) David3

David3
(őstag)

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert én már teljesen kifogytam az ötletekből.

Van egy Dell Inspiron 3537-es gépem, tegnap újrahúztam rajta a rendszert (Win 10 x64 Pro), a drivereket szépen sorjában rakosgattam is fel.

A kikapcsolásnál vannak problémáim... egyszerűen nem akar leállni a gép. Már feltúrtam az egész Google-t ez ügyben, kikapcsoltam a gyors indítást, felraktam régebbi verziós (9.x) Intel drivert, az eszközkezelőben is babráltam az Intel managmant-tel, de egyszerűen semmi.

Ha újraindítom a gépet, akkor csak nagy gondolkodások közepette képes megtenni, a leállásra pedig nem is hajlandó... mit tudok tenni szerintetek?

(#54114) somasz válasza David3 (#54113) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Az intel, amd és chipset driverek körül kell lennie a problémának. Azt DDU-val távolítsd el a vga drivereket, és kapcsold ki a windowsos driverfrissítést (ddu eddig ezt megoldotta, most enm tudom, mi a helyzet). Tedd fel azokat a drivereket, amiket ajánlanak hozzá a fórumok W10 alá!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#54115) kpal

kpal
(PH! nagyúr)

Sziasztok! Most lett egy új Dell inspiron 5551-es gépem csak a Skype nem érzékel webkamerát ,az mitől van ? Bisoba is néztem kell-e valamit engedélyezni de nem találtam semmit.

(#54116) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Megjött a laptop de nem tudom bedugni a fülhallgatómat . Én vagyok a bamba ?(csak a 3/4-ig megy bele .)

(#54117) mghltm válasza LiLxWaYnEx (#54116) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

kompatibilis vele a fullhagatod csatlakozoja?

kombinált audio ki- és bemenet aka combo jack

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#54118) LiLxWaYnEx válasza mghltm (#54117) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Telefonhoz kapott fülhallgatót akartam bedugni de nem ment . Kompatibilitáshoz van konkrét formai követelmény megadva ,ezen a téren nem vagyok képben .

(#54119) soldi3r válasza LiLxWaYnEx (#54118) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Ha csak nem a 3.5-es jacket akartad bedugni a 2.5-es aljzatba, akkor annak jonak kell lennie. :)
Formailag nincs kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#54120) szabonagyur válasza David3 (#54113) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Hello

Telepítéskor neten volt a gép vagy első indításkor beállítottad a Wifi-t? Ha igen itt a gond, hogy a Win10 elkezdett leszedni magának drivereket amik nem tökéletesek újra... Telepítéskor ne engedd netre fel, Dell driverek aztán a net.

(#54121) LiLxWaYnEx válasza soldi3r (#54119) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Erőteljesebb nyomásra volt szükség . ;]

(#54122) agemate

agemate
(PH! addikt)

Sziasztok! Van egy régi 1545-ös gépem (Pentium Dual Core, 2x2GB RAM) és rendszeresen kifagy grafikus tartalom lejátszása közben. Újrapasztáztam mind a processzort, mint a gpu-t, némileg javult, később vagy ki. Fagyásnál néha kékhalált, néha sípolás-leállást produkál. Egy ideig használaton kívül volt a gép, most már a Win bootképernyőig se jut el, azonnal kifagy és be is csíkoz. Szeretném javítani, lehetséges?

(#54123) SZIGMA válasza agemate (#54122) üzenetére

SZIGMA
(fanatikus tag)

Szia!

Hülye kérdés,de a GPU nem thermal pad-del volt?Mert az többnyire 1-1,5-2 mm vastag,amit a paszta nem fog átvinni. GPU hibának tűnik amúgy, a fórumon vannak páran,akik foglalkoznak javítással is,kérdezz rá náluk.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#54124) agemate válasza SZIGMA (#54123) üzenetére

agemate
(PH! addikt)

De igen, thermal paddel van megoldva. Én alákentem a pasztát ;] Lehet, hogy elég lenne ezt újra cserélni? Tudsz adni elérhetőséget, kinél próbálkozzak?

(#54125) somasz válasza agemate (#54124) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Megfőtt a chip, nem taknyolni kellett volna, hanem normál gap padet alá tenni.
Reballozás segíthet rajta, ideig-óráig jó lesz (~fél év...), aztán kuka.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#54126) SZIGMA válasza agemate (#54124) üzenetére

SZIGMA
(fanatikus tag)

Uhh.A javítással, thermal paddel kapcsolatban az azonnali notebookos kérdések topikban nézz körül.Esetleg a hardveraprón.
Én is pasztáztam le régen pad-et, brutálisan melegedett és a paszta megoldotta a pad-et. Na, azóta nem csinálok ilyet.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#54127) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hűtőpadot érdemes venni 1-2 órányi játékterhelés miatt ?

(#54128) Máté94 válasza LiLxWaYnEx (#54127) üzenetére

Máté94
(PH! addikt)

Nem, még úgyse is értelmetlen. :)

「AA」- Apriori Acquit

(#54129) David3 válasza szabonagyur (#54120) üzenetére

David3
(őstag)

Igen, ez volt a gond! Most így utólag már rájöttem én is, persze most már kezdhetem újra a telepítést. Akkor még nem is figyeltem, csak gyanútlanul netre engedtem, és fura volt, hogy a második network driver után már a bluetooth is aktív volt, utána magától felrakta a video drivert... legközelebbi szabadnapon újraprobálom az egészet.

Legyen ez egy jó tanulság mindenkinek. : )

(#54130) soldi3r válasza LiLxWaYnEx (#54127) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Homerseklettol fugg. Ha atmelegszik az egesz haz, akkor azert oda lehet, hogy nem art valami.

(oo=[][]=oo)

(#54131) LiLxWaYnEx válasza soldi3r (#54130) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Oké :). BF4 alatt most éreztem ,hogy dolgozik a hűtés .

(#54132) Tóniszomszéd válasza soldi3r (#54130) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Az mennyire normális, ha egy Inspiron billentyűzete melegszik? Úgy másfél-két óra használat után a processzor 55 fok körül, RAM 60 fok környékén, a billentyűzet meg nem tudom hany fok, de kellemetlenül meleg. Mindezt szinte nulla terheléssel, folyamatosan futó firefox mellett. (8-10% cpu használatot jelez a top folyamatosan)

(#54133) Saint_ válasza Tóniszomszéd (#54132) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

Takaritas es pasztazas volt?

(#54134) Tóniszomszéd válasza Saint_ (#54133) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Vadonatúj. Egy hónapja vettem, márciusban került le a szalagról. Kicsit korainak tűnik. ;)

(#54135) LiLxWaYnEx válasza Tóniszomszéd (#54132) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem is meleg (2 napos) .

(#54136) Saint_ válasza Tóniszomszéd (#54134) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

Bocsanat, nem tudtam, tipust nem irtal.

(#54137) Tóniszomszéd válasza Saint_ (#54136) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

7559-es. De a régi notebookom is hasonlóan viselkedett.

(#54139) mghltm válasza dstern (#54138) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

ahogy a lenovo, hp, fujitsu sem

(#54140) somasz válasza dstern (#54138) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Azért még mindig egy Inspironról beszélünk. :)
Az akkoriakhoz képest azért ez egy főnyeremény. N5010-N5110 fiaskó.

(#54141) anorche1

anorche1
(őstag)

Ezzel a touchpados görgetéssel nagyon nem vagyok kibékülve.
Az egy ujjas még jó is lenne, csak hogy megfelelő legyen, a görgetés sebességét maxra kell állítanom. Ez viszont módosítja az egér beállítást, egy görgetésre 3 sor helyett 9 -et görget. Választhatok, hogy vagy egérrel szar használni, vagy touchpad -del.
Szeretném, ha touchpad driver fejlesztők kezébe kerülne egy MacBook, hogy lássák mi a cél, mi működik jól.

(#54142) somasz válasza anorche1 (#54141) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Gariztasd le a palmrestet! Volt már ilyen másnál is.

(#54143) qnadam

qnadam
(őstag)

sziasztok,

barátnémnek vettünk egy E7440-et (i5 4300u, fhd ips), amihez adtak egy 65 wattos szögletes dell tápot. ezzel nem volt hajlandó tölteni kikapcsolt állapotban, bekapcsolva pedig csak ment róla a gép, nem töltött. diagnosztika szerint 1 wattos táp volt... fura. visszavittem, kaptam helyette egy 90 wattos szintén szögletes dellt, ezzel rendben megy.
viszont állítólag gyárilag m1p9j táp jár hozzá, ami 65 wattos. vennék is egy ilyet, de akkor menni fog vele, vagy sem?

INSERT BUCKAZOID

(#54144) mghltm válasza qnadam (#54143) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

uj gep vagy hasznalt? gyarilag az e7440-hez 65-os toltot adnak ( notebookcheck , techkalauz ) es azzal gond nelkul kell mennie. a leirasod alapjan a 65-os toltot mondanam hibasnak.

(#54145) qnadam válasza mghltm (#54144) üzenetére

qnadam
(őstag)

használt, de gyári garis.

INSERT BUCKAZOID

(#54146) soldi3r válasza qnadam (#54143) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Gyarilag ilyen gombolyu tapot adnak hozza, 65W-ost.

(oo=[][]=oo)

(#54147) somasz válasza qnadam (#54143) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Megy 65W-tal, az első tápod rossz volt (előfordulhat).
Az újabb fajta divatos táppal is fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#54148) qnadam

qnadam
(őstag)

szuper, köszi mindenkinek :)

nincs esetleg valakinek eladó ilyenje? ha-n nem látok, amazonról meg sokáig tart :)

INSERT BUCKAZOID

(#54149) ROBREGGAE

ROBREGGAE
(kvázi-tag)

Sziasztok. Nem rég vásároltam egy dell 5558-at, de nagyon lassan bootol be. Amit lehetett indításnál kinyomtam, viszont nem segített. Mit próbáljak még ki? Mitől van ez, hogy a korábbi Celeronos gép néhány másodperc alatt bejött, i3-as procival meg eléggé lassú... Köszönöm előre is a választ.

(#54150) Shade45

Shade45
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Dell E6440-et szeretnék újra pasztázni, dedikált VGA is van benne.

Kell valamire figyelnem a pasztázáskor? Vagy csak leszedem a ventit, lekenem az újjal és csókolom?

Curve 5 font ajándékba!!! - Revolut ingyen!!! - Kódok privátban!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.