Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Sziasztok!

    Sajnos belefutottam aprón annak idején egy olyan félkonfigba (Asus Z97-P, Intel i5-4670k), amiről később kiderült, hogy túlhúzták a memóriát, és emiatt kiégett a B channel. Pár hónappal később vettem csak bele dual channel memóriát, aztán akkor estem pofára. A gép egyébként single channel működik kb. 2-3 éve, nem volt igazán időm foglalkozni a kérdéssel. Eredetileg játszani akartam rajta, de munkára és böngészésre használom szinte kizárólag. Mostanában kicsit instabil lett, 2-3 havonta bedob egy kék halált, és féltem az adataimat meg a többi hardvert is.

    Annyi a kérdésem, hogy ilyen túlhúzásoknál a processzor memória vezérlője sérül, vagy van e rá lehetőség, hogy valami az alaplapban ment tönkre? Azon agyalok, hogy veszek hozzá használtan valami olcsó processzort és/vagy alaplapot max egy tizesből, és megpróbálom kitesztelni, hogy mivel van a gond. Boldog lennék, ha csak az alaplap szállt el, és a processzorral nincs baj, mert árban hatalmas a különbség a kettő között. Egyesek szerint erre nagy az esély, mások szerint meg roppant kicsi. Van bárkinek itt tapasztalata a témában? Vagy szerintetek több értelme lenne így egy az egyben eladni hibásként, aztán venni valami olcsóbbat?

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák