Az ARM a CPU IP-k mellett a GPU IP-it is frissítette, és az új dizájnok ugyanazt az ötödik generációs architektúrát használják, amelyet az előző évi fejlesztések, vagyis funkcionálisan nincs igazán újítás, inkább optimalizálás és teljesítménynövelés történt.
Hirdetés
A konkrét GPU IP-ket nézve a Mali-G625 maximum 5, a Mali-G725 pedig legalább 6, de legfeljebb 9 multiprocesszort használhat. A sugárkövetéshez az Immortalis-G925 lesz bevethető, ebben a multiprocesszorok száma 10 és 24 között lehet. Az ARM továbbra is lehetővé teszi a sugárkövetés gyorsításához szükséges hardver beépítését a Mali dizájnoknál, de ez most is csak opcionálisan kérhető, miközben az Immortalis IGP-nek kötelezően tartalmaznia kell a hardveres blokkot.
Összességében a Mali-G625 és -G725 nem sokat változott az előző évi Mali-G620- és -G720 opciókhoz viszonyítva, ugyanakkor javult a fogyasztásuk, így az energiahatékonyság is kedvezőbb lehet. Az Immortalis-G925 már komolyabb fejlődésen ment keresztül, és az Immortalis-G720-hoz képest 37%-kal jobb teljesítményt kínál, miközben 30%-kal csökkent azenergiaigénye. Az összehasonlítást az ARM a referenciakonfigurációkhoz méri, ami azt jelenti, hogy 14 multiprocesszor volt az Immortalis-G925-ben és 12 az Immortalis-G720-ban.
A vállalat egyébként a sugárkövetést gyorsító hardverhez nyúlt hozzá komolyabban, ami így hatékonyabb lett bizonyos jelenetek esetében. Ez nyilván a Mali dizájnok referenciakonfigurációját tekintve nem igazán fontos, de ha opcionálisan kéri a megrendelő a hardveres blokkot, akkor számolni lehet ezzel a fejlesztéssel is.
A friss dizájnok már licencelhetők az ARM-tól, és leghamarabb a következő évben érkező ultramobil eszközökben tűnhetnek fel.