Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Lenne valakinek ötlete a következő idegesítő problémára..?
    A CPU hűtő ventillátora időnként maximumra felpörög, kb 1 mp.-re, amit eddig csak bekapcsoláskor szokott csinálni.
    Intel I5 4440-es CPU, gyári hűtő, Gigabyte B85 HD3 alaplap.
    Amit elvégeztem:
    Hűtő le, takarítás, pasztázás.... Semmi változás.
    CPU hőmérséklet monitorozása: Látszólag nincs összefüggés a felpörgések, és a hőmérséklet közt. Max 55 fokos volt a proci.
    BIOS alapra állítása
    Van hogy fél napig nem pörög fel a ventillátor, van hogy félpercenként felsüvölt. Figyeltem a ventillátort, áll, aprókat "pöccen" mintha el akarna indulni, de csak egy centit ugrik. Aztán maxon felsüvölt, kb 1 mp.-ig. Marha idegesítő egy idő után, arra gondoltam lehúzom a ventillátort, netezni használom, talán passzív hűtéssel is elmegy.
    Amennyit szívtam ezzel az alaplappal (alvó módból nem akar felébredni, gyakori kékhalál) már rég kidobtam volna, de sajnos úgy tudom a jogtiszta windows 10 alaplaphoz kötődik, ezért nem dobtam ki. Anno garanciálisan szervizbe küldtem, BIOS frissítés után visszaküldték..... Jobb nem lett. De ez a random porszívóhang marha idegesítő.....
    Van valakinek ötlete? (Nekem már csak annyi, hogy a csákányt beleállítom.....)
    Köszi :)

Új hozzászólás Aktív témák