Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Bocs a láma kérdésért, de talán ebben a topikban tudom megkérdezni. Tegnap jött meg a komplett gépem, olyan alaplapot választottam (GB. b85 HD3) amin van több PCIe sín. A videókártya hűtése miatt a két PCIe 1x sín használhatatlan. Van egy PCIe 16x nagyságú, de az alaplap könyve szerint 4x-es sebességű sín. A kérdés, hogy ebbe bele tudok tenni 1x sebességű (rövid csatlakozójú) eszközt? Konkrétan hangkártyát szeretnék még venni, bár lehet hogy USb lesz, de az Asus xonar dgx bolygatja a fantáziámat, egész jó áron van a PCX-nél. Köszi.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Szeretném a tapasztaltabb fórumtársak segítségét kérni, egy apró, ám bosszantó hibajelenséggel kapcsolatban. Szóval adott egy kb 10 hónapos gép, Gigabyte B85 HD3, I54440, Radeon 7790, 2x 4gb RAM, CHIEFTEC CTG-500-80P táp. Több hibajelenség van, de mint az energiatakarékossággal függ össze. Ja, és Windows 8.1 64 bit oprendszerem van.
    Tehát a jelenségek:

    1. A gép lekapcsolja a monitort, de még nem megy alvó módba. Sok esetben ilyenkor bármit teszek, nem jön vissza a kép,monitoron a készenléti led világít, a gép megy, HDD led villog, tehát dolgozik. Monitor ki-bekapcsolás, kihúz-bedug nem segít, csak a leállítás, újraindítás. Ma reggelre olyat csinált(ilyen még nem volt) hogy a monitor ledje átváltott ugyan bekapcsolt módra, de sötét maradt a kép. A monitort is most vettem, egy IPS paneles Dell.

    2. A gép elmegy alvó módba, egér mozdításra, gombnyomásra elindul a gép, ekkor jön az imént leírt dolog, a monitort nem kapcsolja be, csak a leállítás segít.

    3. A gép megy, monitort lekapcsolja, de valamiért nem vált alvó állapotba. Se torrent, semmi nem fut, nem vált alvó állapotba a masina. Ez elég ritka, a leggyakoribb az első kettő hibajelenség.

    A legfurcsább, hogy sokszor jól működik a gép, tehát visszakapcsol a monitor, és nem értem, miért van hogy random csinálja ezeket a jelenséget.
    Amiket eddig próbáltam: Legújabb BIOS, legújabb driverek. Panaszkodtam a VGA-s topikban, mivel meggyőződésem volt hogy az a ludas. Azt a tanácsot kaptam, hogy a BIOS-ban kapcsoljam ki a C6 funkciót, mert a táp nem támogat valamilyen energiatakarékossági funkciót, és ez a hiba. Ezután mintha kevesebbszer jelentkezett volna a jelenség, de mostanában megint gyakori. Találkoztatok hasonlóval, van valami megoldás? A laptopomon is windows 8.1 van, ott véletlenül sem fordul elő hasonló. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Van egy Gigabyte B85 HD3 lapom. Néhány napja, w10 telepítés óta azt csinálja, hogy felugrik a Realtek hangkártya szoftvere, hogy eszközt csatlakoztattak, majd eszközt eltávolítottak. A zöld jack aljzat kissé lazának tűnik, ha átdugom a hangszórót a mikrofon bemenetre, és átállítom a Realtek vezérlőpultba hogy ez hangszóró kimenet, akkor a hiba nem jelentkezik. Tehát úgy néz ki érintkezési hiba. Wd40-el kicsit próbáltam tisztítani az aljzatot, ritkábban, de előjön a hiba. Leszedtem a Realtek szoftvert, anélkül nincs felugró hibaüzenet, de elment a hang végleg. Működés közben hiába mozgatom a jack dugót, a hiba nem jelentkezik.
    Másfél éves gép, PCX-ből rendeltem. Alaplapra 3 év gari van. Szerintetek visszaküldjem javításra, vagy próbáljak még valamit..?

    Szerk: A hangszóró és gép közti kábelt is kicseréltem, nincs változás....

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Lenne valakinek ötlete a következő idegesítő problémára..?
    A CPU hűtő ventillátora időnként maximumra felpörög, kb 1 mp.-re, amit eddig csak bekapcsoláskor szokott csinálni.
    Intel I5 4440-es CPU, gyári hűtő, Gigabyte B85 HD3 alaplap.
    Amit elvégeztem:
    Hűtő le, takarítás, pasztázás.... Semmi változás.
    CPU hőmérséklet monitorozása: Látszólag nincs összefüggés a felpörgések, és a hőmérséklet közt. Max 55 fokos volt a proci.
    BIOS alapra állítása
    Van hogy fél napig nem pörög fel a ventillátor, van hogy félpercenként felsüvölt. Figyeltem a ventillátort, áll, aprókat "pöccen" mintha el akarna indulni, de csak egy centit ugrik. Aztán maxon felsüvölt, kb 1 mp.-ig. Marha idegesítő egy idő után, arra gondoltam lehúzom a ventillátort, netezni használom, talán passzív hűtéssel is elmegy.
    Amennyit szívtam ezzel az alaplappal (alvó módból nem akar felébredni, gyakori kékhalál) már rég kidobtam volna, de sajnos úgy tudom a jogtiszta windows 10 alaplaphoz kötődik, ezért nem dobtam ki. Anno garanciálisan szervizbe küldtem, BIOS frissítés után visszaküldték..... Jobb nem lett. De ez a random porszívóhang marha idegesítő.....
    Van valakinek ötlete? (Nekem már csak annyi, hogy a csákányt beleállítom.....)
    Köszi :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jokeph #68389 üzenetére

    Köszönöm szépen, de azt hiszem megvan a hiba oka......
    Bár nem emlékeztem rá, de valamikor átálítottam BIOS-ban a CPU hűtést "Silent"-re, gondolván csendesebb lesz a gép. Ez a Gigabyte lap egy átok nekem, ennyi gondom alaplappal nem volt, van hogy nem ébred alvó módból, van hogy az éjszaka közepén magától felébred, kékhalálok, stb. Valószínű ezért állíthattam át a ventillátort is, lehet éjszaka mikor felriadtam a felsüvöltő ventillátorra....De nem emlékeztem rá.
    Érdekes módon a BIOS alapra állítása nem hatott erre a beállításra. Amúgy azért "turkálom" rendszeresen a BIOS-t, mert van hogy nem indul el a gép, indulna de nem sikerül, és pár nekirugaszkodás után alapra áll a BIOS, alapból 1600 mhz-en mennek a RAM-ok. Ezt vissza szoktam venni 1333 MHZ-re, úgy érzem így jóval kevesebb a fagyás. Ha még lejjebb viszem (1066 ha jól emléxem..) már nem érzek változást.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jokeph #68389 üzenetére

    Elkiabáltam előbb, alvó mód után indítva 10mp-enként sivított a ventillátor......

    Újrahúztam az utólsó (f11) BIOS-t. Eddig jó.... előbb is így volt, alvó mód után kergült meg.
    Amúgy w10 a rendszer, és igen, véletlenszerűen csinálja, egy ideje böngészésre, zenehallgatásra használom a gépet, pár éve (Kb 45 évesen) "kinőttem" a játékokból... ;] Szóval semmi nem terheli a procit. Nincs fent semmi program, ami kihathat a ventillátor sebességére. Amúgy, mint írtam, régen kicseréltem volna az alaplapot, de tudtommal a windows (jogtiszta) ehez van kötve, tehát új windows kellene alaplapcsere után. Javítsatok ki ha tévedek, mert nem szenvedek akkor tovább ezzel a lappal, 2013 óta szívok vele, főleg az alvó móddal vannak gondok, na meg alvó módból ha vissza is jön, sokszor azonnal kékhalál...Tápot cseréltem... (Nem változott) :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm urak! :R
    Ahogy várható volt.... Hazaértünk, alvó módból elindítva szabályos időnként(10-15 mp) az amúgy álló ventillátor maxra felpörög. Most leszedtem a drivereket az alaplap gyártótól, az inf update utility-nél reklamált hogy frissebb van a gépen, ezt nem erőltettem. Viszont az Intel ME szoftvert feltéve (újraindítást nem kért) elkussolt a ventillátor.
    :K Ez azért is érdekes, mert amíg a BIOS-ban nézegettem, addig is fel-felpörgött a venti, tehát úgy okoskodtam hogy nincs köze az oprendszernek a dolgokhoz.
    Köszönöm a tippet, megnézem, ha pár ezres egy hivatalos windows kulcs (azt hittem 30-40e....) akkor tényleg nem kínlódom tovább, megnézem lehet-e a procimhoz (I5 4440) új alaplapot kapni, meg beszerzek egy SSD meghajtót.... Amúgy abszolút nem érzem kevésnek a proci erejét, meg a 8gb RAM-ot 6 év után sem, szóval új gépben annyira nem gondolkodtam...

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Pár hete voltam itt, a probléma a véletlenszerűen maximumra pörgő CPU hűtő ventillátor, ami fel-fel süvölt roppant módon idegesítve engem.
    Próbáltam (szerintem) mindent. A BIOS-t újra flesseltem, ami érdekes hogy utána egy bekapcsolásig jól működött, ugyanez a helyzet ha kiveszem egy kicsit az alaplapból az elemet....
    Ajánlottátok hogy dugjam másik csatlakozóba. Ezt próbáltam, van még 3 ventillátor csatlakozó az alaplapon, egyikben sem indul el a CPU hűtő. A ház ventillátor viszont üzemel a csatlakozóról. Sajnos a ház ventillátor vezeték nem ér el a cpu hűtő csatlakozójáig, ezt nem tudtam kipróbálni. De ezek után, hogy a CPU venti nem indul el a többi csatlakozón, kijelenthető hogy hibás?
    Gigabyte B85 HD3 alaplap, I5 4440 CPU, gyári Intel hűtő.
    Megőrjít, előbb kapcsoltam be a gépet, míg ezt leírtam, vagy harmincszor felsüvöltött. Most elkussolt, megy kis fordulaton, ahogy kéne.... :W

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz MrDerekas #68663 üzenetére

    Köszi, de nem windows hiba, ha a BIOS-ban kutakodok, akkor is felpörög. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Top cat #68668 üzenetére

    Köszi, kipróbáltam. :)
    Le is szedtem, valamiért ugyanúgy fel-felpörgött a ventillátor, csak sokkal gyakrabban. :F

    Szerk: Nem a program volt a ludas, 8-10mp-enként felsüvölt a ventillátor most is. Azon gondolkodom, kitépem innen az iróasztal alól, és kib..m az ablakon...... :W

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz MrDerekas #68674 üzenetére

    Köszönöm, az elején azzal kezdtem, meg proci újrapasztázással. A BIOS, meg windows alatt az aida adatai szerint nincs összefüggés a hőmérséklet, és a felpörgések között.
    Ami érdekes:
    - BIOS reset után nincs, vagy minimális felpörgés van. Alvó mód, vagy legközelebbi indítás után már produkálja a hibajelenséget.
    - Elindulás, vagy alvó mód után sokszor felpörög a ventillátor, de hosszabb idő után (3/4 óra), van hogy abbahagyja.
    Eddig egy módon tudtam megszabadulni a hibajelenségtől: BIOS-ban maximumra állítottam a CPU ventillátort, ekkor olyan 2500-as fordulaton megy. Picit hangosabb, mint régen, de a felpörgéseknél sokkal jobban tolerálom.
    Ami még érdekes, hogy amióta ezt a hibát produkálja a gép (kb 1 hónap), azóta megszűntek a kék halálok. Alvó módból visszatéréskor szokott legtöbbször kékhalált dobni.
    Azt hiszem régi motoros vagyok, a 286-os óta volt jópár PC a tulajdonomban, de ennyi hibajelenséget meg kékhalált, a windows95 alatt sem tapasztaltam, mint amit ez a Gigabyte alaplap produkál. Cseréltem tápot, memóriát...Arra jutottam, a lap a hunyó. Ezt a jogtiszta windows miatt nem akartam cserélni. :)

Új hozzászólás Aktív témák