Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    Rég nem jártam erre, viszont azóta boldog tulajdonosa lettem egy Sapphire Rx580 8GB Nitro+ kártyának, gondoltam megosztom veletek azt a pár érdekességet, amit a WattMan/Trixx feszültség finomhangolás közben tapasztaltam. A kereső nem dobott ilyen témát, remélem nem feleslegesen írok. :)

    Szóval, az érdekes működés. Én kétféle szoftverrel használom, a Trixx állítja nálam a ventilátor profilt, a WattMan pedig a feszültség és órajel lépcsőket. A kártya a gyári 1411Mhz-es OC BIOS-al üzemel.

    Trixből beállítom az alap 1340Mhz órajelet az OC Nitro BIOS-al, 0mV offsettel.

    Eredmény: 1150mV VID, hogy ebből mi marad, látható a GPU-Z képen.

    Oké, WattMan, -5% clock (az éppen 1340Mhz lesz), minden automata, eredmény 1131mV VID, hát ez érdekes.

    Teszt tovább. Trixx, 1411Mhz, ez a gyári OC BIOS órajele, eredmény ugyanaz, mint korábban, 1150mV.

    Következő teszt, marad az 1411Mhz, de most WattMan-ból. Eredmény 1200mV. :Y

    Ilyenkor ráadásul bármit írok be neki feszültségnek, nem érdekli, megy tovább 1200mV-on. Mint kiderült, meghülyül attól, hogy az egyik közbülső DPM módnak magasabbb a feszültsége, mint a felette lévőknek, ha azt a középső kakukktojás 1175mV-ot átírom egy megfelelően kicsi értékre, egyből visszakapom a csúszkát a felső órajelhez, és működik, mint a karikacsapás! :Y :C

    Mondjuk 1163mV-ra állítva 1169mV VID-et kap a kártya, ami megfelel a kerekítésnek kb.

    Ami még érdekes, hogy amit beállítok a Trixx-ben offsetet, az utána "láthatatlanul" befolyásolja, amit a WattMan adni fog feszt. Pl. a Trixx-ben -48mV offsetet beállítva majd a WattMan-ból 1163mV-ra rakva az eredmény 1119mV VID, ami pont megfelel az 1169mV-48mV-nak.

Új hozzászólás Aktív témák