Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sheep

    addikt

    válasz Danecay #47255 üzenetére

    Szia,
    ha még nem próbáltál hasonló headsetet akkor azt javasolnám hogy első körben mindenképpen próbáld ki valamelyiket, akár egy régebbit is, csak hogy lásd hogy miről szól ez az egész. Ma már azért több helyen is ki lehet próbálni, vagy barátok, ismerős, valakinek csak van. Enélkül szerintem ne vegyél mert csalódás érhet, lehet nem is bírja a szemed vagy mást vársz mint amit nyújt a vr.
    Aztán ha megtetszik akkor hagyd a Lenovo Explorer /Samsung Odyssey és hasonló cuccokat, és inkább egy Reverb vagy Quest, használtan.

    [ Szerkesztve ]

    MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz Danecay #47258 üzenetére

    Szerintem azért ajánlották azt amit, mert az a normális belépő szint, amivel van esélyed arra, hogy ne csalódj a projectben. Kb mint mikor autót szeretnél venni, hogy A-ból B-be elvigyen és mondanád, hogy neked erre 100 ezred van. A többiek meg mondják, hogy hát 400-tól van olyan ami esetleg nem full kudarc, de te akkor is ragaszkodsz a 100 ezres roncshoz. Megveszed és rájössz, hogy ez nem tudja azt amit te elképzeltél. Ugyanez lenne a VR esetében is.
    Én a Quest 2-re szavazok akár használtan. Vannak elég jó ajánlatok pánttal mindennel kiegészítve. Az tud önmagában is menni, nem kell hozzá PC, ellenben nincs kizáró oka, hogy PCVR headset legyen, sőt még vezeték nélkül is tudod használni ha van egy wifi6-os routered, vagy egy full dedikált wifi 5 de közvetlen közel a játéktérhez amit csak a Quest használ.

    Esetleg ha van PS-ed akkor a PSVR még olcsó alternatíva lehet, de az meg ha jól tudom nem PC kompatibilis.

    Tudom a belépő ebbe a szórakozásba elég nagy, főleg az általad megadott kerethez képest, de ha bejön neked, akkor egy teljesen más dimenzió fog megnyílni játékok és elfoglaltságok terén. Fontold meg a többiek tanácsát. :R

  • gulasoft

    őstag

    válasz Danecay #47258 üzenetére

    Felutazol egyszer pestre, itt nagyon sok helyen vannak vr termek. Lehet megyeszékhelyeken is van, ennél olcsóbb lehetőség ha nincs, haveroknak sincs a közelbe.
    A quet2 most az ami olcsó, megy gép nélkül is, (és géppel is ha van alá vas) és nem fog csalódást okozni. Ez van. Ez alatt csak hulladékok, és félmegoldások vannak. Előállítási ár alatt árulják, ez azért gondolom csak mond valamit. Ha nincs rá pénzed, ne vágj bele a vr-ba. Lányom jövőre véez a suliban idén nyáron megy táboroztatni egy hétre kap 140.000-et. Az pont elég a q2-re. Ha egy iskolásnak egy heti (jó, elég prémium) fizu-ból kijön, akkor azért az szerintem nem olyan rossz. VR-on már nem annyira szoktak varezolni, mert félnek, hogy tiltják a headsetet, tehát azért fogsz rá játékokat is venni. Szóval ha nincs pénzed ingább spórolj, ne vágj bele mindenféle hulladékkal, aztán menj a netre sírni, hogy milyen szar ez a VR, mert két tipusú ember van. Van akit beszippant, van akit elriaszt (nem bírja (anyagilag és sír, hogy nics rá tartalom), fizikailag mert nem bírja megszokni, hogy a mozgás közben nem mozog a belső fülében a folyadék, nincs akkora helye, hogy kinyújtott karral körbeforduljon....).

    [ Szerkesztve ]

    Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #47268 üzenetére

    Az IPD-t mennyi? Mert az elso gen WMR HMD-k amiket nezel hardveresen fix 63mm es a sweet spot aranylag kicsi a lencseknel. Ha tulsagosan eltersz ettol akkor eles kep soha nem lesz.

    "Ez kb. olyan mint egy olyan olcsóbb headset amibe mobilt lehet tenni, annyi, hogy itt a mobil be van építve a headset-be?"

    Nem.

    "ez a része a dolognak engem egyáltalán nem érdekel, valószínűleg sohasem használnám."

    Sokan mondjak ezt mielott megveszik es utanna nem igy van ;)

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz Danecay #47268 üzenetére

    Sajnos a PSVR-ról nem tudok nyilatkozni, hogy PC-n mennyire megoldható. Én azt próbáltam ki barátomnál GT Sport mellett és nagyon beszippantott 10 perc alatt. Az általad felsorolt modelleket én nem ismerem. Azt viszont jó ha tudod, hogy ha a szimek elmennek a gépeden az még nem jelenti azt, hogy a VR-on is élvezhető lesz, ugyanis sokkal nagyobb felbontásban kell fusson VR-ban és a 72fps igencsak ajánlott, de inkább 90fps lenne hozzá az ideális. Amennyire én tudom éppen ezért szimulátor játékokhoz igencsak RTX 3080-at vagy felettét szoktak javasolni, ha magas minőségben és ezeken az fps értékeken szeretnél játszani. Gondolom kompromisszumfüggő, hogy gyengébb kártyán mennyire fut el.

    A Quest 2 tud futni natív módban vagyis le tudsz szedni az Oculus store-ból játékokat amik a headsetről futnak, nem igényelnek PC-t hozzá. Van egész sok jó játék rajta, ezért is ajánlottam azt, mert maga a headset rendkívül sokoldalú. És igen nincs különbség a 128 és 256GB-os között tudásban.

    Milyen PC-n játszanál és mely szimulátorok azok amikkel nyomnád, úgy hátha többet tudnak segíteni nálam okosabbak.

  • sheep

    addikt

    válasz Danecay #47268 üzenetére

    Ahogy írod én használtam Lenovo Explorert és tetszett is, de azért azt hozzáteszem hogy 100 $ -ért vettem (postával együtt amcsiból 50k volt), és kizárólag repszimhez használtam. Ennyit megér, de többet nem adnék érte
    Ha te is szimulátoroznál, oda minél nagyobb felbontás kell, és emiatt a Reverbet javasolnám, azt semmi sem tudja überelni ár/felbontás arányban, és ülve nem is jönnek elő a nyűgjei. A HP vr1000 az első generációs reverbet takarja, ha 100k körül ki tudsz fogni egyet én azt venném.
    A Questnek pedig az az előnye hogy vezeték nélkül is tudod használni, de a felbontása elmarad a Reverbtől, emiatt nekem szimezésre nem jött be. De ez megint olyan dolog hogy ha előtte nem próbáltad a Reverbet akkor nem is fog hiányozni az a képminőség, bőven elleszel a questtel.
    A másik meg hogy ahogy a többiek is írták,a vr-nak brutális gépigénye van, ha nincs megfelelő gpu-d akkor szenvedés lesz és a rossz élmény miat azt mondod a végén hogy a vr szar.
    Azt továbbra is fenntartom hogy próbáld ki, anno én is rászántam egy napot és felutaztam Pestre a próba miatt.

    MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #47273 üzenetére

    A problema a az alltalad irt "sporolassal" ott van hogy ha nem jon be (pl. IPD ahogy irtam) akkor probalhatod arulni apron te is hogy visszajojjon a penz. Egy uj Quest 2-vel vagy HP Reverb G2-vel pedig (azeknek lenne igazan ertelme) ha nem tetszik akkor 14 vagy 30 napon belul visszakuldod.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • sheep

    addikt

    válasz Danecay #47273 üzenetére

    Szerintem semmiben nem mondtam eddig ellent az eddigi állításaimnak :)
    Még a Lenovo megvásárlása előtt mentem el kipróbálni a vr-t, tehát azt már úgy vettem meg hogy tudtam mire számíthatok.
    Annál valóban 2500k és gtx 970 volt, de kompromisszumokkal tudtam csak használni, lebutított grafikával, viszont nekem így is megfelelt mert az élmény kárpótolt.
    A Reverb G1-nél már 9700k és 1080ti volt, de ez sem az igazi, és most vettem nemrég egy G2-t és egy 3080-ast, ezzel már úgy-ahogy feljebb lehet tolni a grafikát.
    Attól is függ hogy mivel játszol. A lenovo felbontása 1440 szemenként, a Reverb G1 meg 2160, a G2 pedig 3000 felett.
    Nincs gpu ami ki tudja hajtani full grafikán natívban pl. a MSFS-ben. Il2 okés, DCS megint csak akad. Az autószimeket sajnos nem ismerem.
    Egy a lényeg, 50-ért semmilyen vr eszközt nem ajánlok, ha gyengébb géped van akkor egy Questet, ha jobb akkor egy Reverbet, de ahogy mondtam mindenképpen csak egy próba után.
    Ahogy láthatod ezt nem csak én mondom, hidd el hogy ezzel a tanáccsal megspórolunk neked egy csomó felesleges kört (és pénzt).
    Csak azt kellene valahogy megoldanod hogy először kipróbáld, aztán utána már könnyebb dönteni hogy mi legyen.
    Spórolósan sajnos nem megy, az a mobil vr kategória, de azt hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

    MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

  • sheep

    addikt

    válasz Danecay #47277 üzenetére

    Így már értem mire gondolsz.
    Belevágtam, de csak a próba után amikor már tudtam hogy mire számíthatok és tudtam hogy nekem ez kell. És tegyük hozzá hogy pár évvel ezelőtt a vr is még gyerekcipőben járt, és sem a Lenovo, sem a szgép nem volt olyan rossz az akkori viszonyokhoz képest.
    Ma már azért más a helyzet, volt némi fejlődés minden téren.
    És emiatt ajánljuk Neked is, hogy ha teheted nézz utána a kipróbálásnak, ha tetszeni fog úgyis a jobbra fogsz gyűjteni ezt garantálom. Ha tetszeni fog akkor nem fog érdekelni sem a Lenovo, sem a psvr, egyből a lehető legjobbat akarod majd.

    MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

  • Joma

    csendes tag

    válasz Danecay #47255 üzenetére

    Nekem az Acer AH 101 kb lenovo explorer.. 1440x1440 pixel.. felskálázható, tehát sztem nagyon szép a képe.. gtx1060 tól jól üzemel. És a pántja a legpraktikusabb a piacon.. illetve a headset mérete és súlya, - észre sem veszed az ocoloushoz képest.. egzakt számadatok alapján a legkönnyebb a piacon. És annyiba kerül mint amit írtál. (ebay) még újat is találsz. Ha tetszik a VR, és megtalálod magad benne, akkor meg itthon ennyiért el lehet adni.

  • Joma

    csendes tag

    válasz Danecay #47255 üzenetére

    annyi, hogy sajnos jó gép kell a VR hoz.. tehát gtx 1080 - 2080 alatt sajnos nem érdemes.. Én mikor lecseréltem a gépem , és a kártyám rtx 30 sorozatúra, a szemüveg megtáltosodott :-) És az élmény is... szóval neki lehet állni, de olyan, mint az első cigi.. akinek bejön, az egy év múlva már cigisdobozt tart a zsebében.. szval belépő VR-t vettem, nem bántam meg, belépő géppel, nem bántam meg, de idővel elkerülhetelen a fejlesztés. jelenleg a szemüveg - kontroller követése is jobb lett a jobb procival, video kártyával.. (ami elvileg a mixed reality hibája volt) úgyhogy mivel nem bírom a hodály vackokat a fejemen, nem cserélem a le a mixed reality-t.. Talán egy G2 -re, ha szimulátoroznék.. de nem.. illetve indexre, de sajna nincs külön VR szobám, hogy a nappalit telerakjam szenzorral.. pedig a test - mozgáskövető funkciót naaagyon szeretném :-) Ami a fészbúkosban vonzó, hogy tudja az ujj követést.. (elvileg a mixed reality development pluginja is (hololens sdk) de lusta vok vacakolni vele.. ) Ami a sok érdekesség után nekem maradt, az a crazy kung fu, a beatsaber, a pistolwhip, és a zenés ugrálós vidám dolgok, A Desim - istenszimulátor, a Derail walley (az egy csoda) meg a serious sam.. Szóval örömködni szeretek, semmi komoly.. kingspray, vagy 3d vázlatok(géprajzok,) , openbrush, (kreatív cuccok) - ehhez jó.. a mixed reality.. igazából ide kényelmetlen írni VR ban, meg az excel.. ezért nem dobtam még ki a monitorom.. Magamtól már netflixet is csak virtuális moziban nézek :-) Tehát pár év után sem mondom, hogy szűk keresztmetszet a mixed reality.. a 10 gen i7 procit, és az RTX et simán le tudja padlózni, ha felskálázom, és a 3d renderelt figura karján a szőrszálat jól látom... tehát a jobb szemüveget, még nincs mivel kihajtani ultra felbontáson 200% ra skálázva. (Reverb G2 szintje) minek vennék jobbat.. DE, ha neked másra kell ,mást vegyél.. Én már öreg vagyok le sem kötnek a játékok, mint a skyrim(az is gyönyőrű) meg az Alyx.. Az autó sem, mert vezetem a sajátom..de a dirt2 aston minit vezetni.. :-) élmény.. Ki tudsz hajolni az ablakon.. mint a Mr bean.. Szóval kinőttem az ilyen beleélős cuccokat, :-) tényleg csak élmény, hogy benne vagyok a játékban..belül.. ez fantasztikus.. erre a mixed , és dolgozni, tanulni bőven elég.. az orvosi rtg (CT) leletek szuperek, (sosem éri utól a 2d monitor ezt a diagnosztikát) , a targonca szimulátor (edukáció) sokkal mélyebb ezzel, nem számít melyiket veszed, mert nem az a lényeg. Szóval attól függ , mire akarod használni legfőképp.. De ezzel egy új világ nyílik.. mint mikor az etióp kisgyerek a városba költözik.. és azt hiszi, csak szomjas volt.. Aztán rájön, hogy van marha steak is.. :-)

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz Danecay #47268 üzenetére

    Mindenki csak szimulátorozást tervez VR-ral (na jó nem mindenki, de rengetegen).

    Aztán pörög a Beat Saber ezerrel. :DDD

    Én is a szimulátorok miatt vettem, azóta szerintem több órát pakoltam Beat Saberbe meg Eleven Table Tennisbe, mint, amennyit autószimulátoroztam, pedig közben kormányt is upgradeltem. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Danecay #47277 üzenetére

    Az a baj, hogy a régi, olcsó HMD-k amiket nézegetsz, azok totál más élményt adnak, mint egy Quest 2 például. Tudod, nyaralni is lehet all inclusive 5 csillagos szállodában, meg lehet hostelben is. Az élmény nem biztos, hogy ugyanaz lesz, de nyaralásnak hívják mindkettőt. De persze van a középút is, ahol jól tudsz pihenni, jókat ehetsz és kedves a személyzet is. A Quest 2 ez a középút. A régi WMR HMD-t a hostelek. Az 5 csillagos VR headsetet meg még mindig nem dobták piacra, de vannak olyanok amik árukban 5 csillagosak. :D

    Szóval ha veszel egy régi WMR-t akkor könnyen lehet, hogy azt mondod majd az egészre, hogy sz@r a VR. Míg ha veszel egy Quest 2-t, ha arra mondod azt, hogy sz@r akkor tényleg nem neked való. Mert a Q2 hoz egy olyan színvonalat amit már mindenki jó érzéssel tud ajánlani. És akárhogy is nézem - főleg a mai árak mellett - a Quest 2 olcsó.

    #47279Danecay: A Hp Reverb G2-ről tudok nyilatkozni: Nem tudom az újabb kiadásokban javították-e, de nekem az előrendelői batch-ből származóval az a bajom, hogy a kontrollerek analóg karjai beakadnak ha felvelé tolom őket. Úgy maradnak. Aztán néha vannak gondok a játékok indításával VR módban, bár legtöbbször nekem az Oculus kavar be, le kell lőnöm az Oculus service-t indítás előtt meg ilyesmi. A sweet spot lehetne kicsit nagyobb a G2-n, de ezt 3D nyomtatott faceplate-tel könnyen lehet orvosolni. A követése kicsit gagyi. Hiába a 4 kamera, Arizona Sunshine-ban felhúzott, hogy ha leengedem a kezem pihenni a testem mellé, folyamatosan elveszti a kontrollert. Olyan kényelmetlen pozícióban kell tartani a kezem, hogy folyamatosan érzékeljen mert ha elveszti, akkor kicsit meghülyül a játékban a kontroller és néha nehezen talál magára, néha pedig be is akad valahová a kezem a virtuális térben. Egyébként jó a G2, én szimulátorozásra csak azt használom, oda az az egyik legjobb szerintem. A beépített hangszórói is nagyon jók! Szóval nem tökéletes, de a célnak megfelel.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #47294 üzenetére

    A regi WMR HMD-k kozul amit meg talalsz az igazan csak a Lenovo vagy a HP es a ketto kozul a Lenovo a jobb. Forras - van mindketto. A kijelzok es a lencsek ugyanaz, de par aprosag miatt az Explorer jobb. Irtam mar itt rola a topic-ban.

    Ettol fuggetlenul ha nem talalsz 100-120eur korul kontrollerekkel egyutt akkor nem vennek, de igazabol egyaltalan nem es inkabb maradnak a Quest 2 vonalon ahogy mar irva volt.

    Szerk: egy RX580-al egy kartyacseren is el kell gondolkodni fuggetlenul attol milyen HMD is lesz a vegen.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • macy

    addikt

    válasz Danecay #47297 üzenetére

    G2-höz 5600 van írva azt hiszem, 5700xt-n nyögvenyelősen eldöcög, kompromisszumokkal.

  • fatal`

    titán

    válasz Danecay #47296 üzenetére

    Én nem kockáztatnék ilyen forrásból. Már csak azért is, mert a controllerek nélkül semmit nem ér, még a linken sem tudsz a monitorra kapcsolni, ha kell a 2D valami miatt. Meg az is lehet, hogy kapsz egy doboz téglát.

    És erre a költségre az USA-ból még rájön a vám meg az áfa + valószínű a töltő sem EU kompatibilis.

    Akkor már €350-ért Amazonról az új.

    100-ért a riftek szoktak menni használtan, ahhoz meg alkatrész nincs már (pl. kábel, ha tönkremegy), vagy horror áron.

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #47300 üzenetére

    $100 nem realis ar egy mukodo Quest 2-ert amihez mukodo kontrollerek is vannak. Ott valami nem kerek.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Joma

    csendes tag

    válasz Danecay #47294 üzenetére

    Őszintén mondom, hogy nem érzem szükségét a váltásnak a minőség miatt. a szimulátorban (Flight sim) simán olvasható a felirat a paneleken.. sőt az is látszik ,hogy nem sík, hanem mint az igazi, - szitázott felirat, van vastagsága.. Úgyhogy ne félj, nem maradsz le semmiről a Wmr -el. Valószínű jobb is van, de nehezebb, nagyobb, és A gépigénye sem kisebb :-) egy jobb szemüvegnek.. A 30 as sorozató RTX azért izzad a WMR alatt is.. most képzeld el, hogy egy jobbat vennék.. minek? Pl van a project cars.. a felbontása gyenge.. de nem a szemüveg miatt.. hanem ki vannak belőle hagyva dolgok, ha vr ban játszod. szóval lehet jobb lesz, de vannak határok sajnos.. A quest 2 még nem volt, mikor ezt vettem..bruttó 80e ft ért nem lehetett VR-t kapni.. én elégedett vok.. De ha most kettő közül 80e ért kéne választanom, Q2 -128 at vennék... :-) Azért korszerűbb.. De mondom, nem érzem a csere szükségét.. Nézd meg a beat sabert, és a pistol whip -et, ... sok fejlesztő polinomokat használ, nem real engine grafikát.. Mert tudják mire való a VR... Az egy nézőpont.. egy szituáció.. személyesen tapasztalt élményként kezeli az agy.. nem tv -ben látott , hanem átélt szituációként.. Szóval amivel a legtöbb időt töltőm, annak amúgy is vicces a grafikája.. vagy körök, háromszögek.. A monitort helyettesíteni ... ahhoz nem ilyen gép kell :-) illetve mondom még egyszer, hogy jó géppel az Acer Ég és föld lett!!! a 1060 hoz képest.. sokkal jobb.. a követés is.. hiába volt az előző proci is i7.. a 10.gentől felfelé azért más lesz a világ.. :-) Két gyengéje van.. a sweet spot, pici.. nem veszed észre, csak ha nem jól veszed fel.. ez tény..És a fix IPD is para.. mert ha kancsal - bandzsa vagy, akkor nem jó.. szoftveresen állítható 63-67mm ig, de nekem az csak a 3d mélységet állítja.. illetve a kontroller elemet eszi - de ehhez vettem usb C ről tölthető 1,5V ceruza akkut 4 -db ot, így ami 3 óra volt ,az most egy hét.. :-) (minden elemben van egy usb C foglalat.. és adtak hozzá egy 4 ágú kábelt a töltéshez.. szuper) - Egyszó mint 100, a jobb headsetnek gépigénye is van.. És eszembe sincs azt mondani a VR ra, hogy xar, mert WMR van a fejemen.. Aki eddig belenézett, nem fikázta a grafikát, hanem huhogott , meg dőlöngélt, :-)) Megnéznék egy questet, de csak a prémium pánttal.. és a hosszú kábellel, mert a quest áruház nem érdekel.. (steames vok) de a pánttal, egyéb jó dolgokkal drágább... már nem olyan baráti :-) Tehát én is azért vagyok, itt, mert közeleg a dolog, de nem a minőség miatt.. vagy mert kinőttem.. kíváncsi vok.. és megjelent a sim city VR.. ugye.. ami csak quest.. Nem kell azért elszállni a questet illetően.. 1440*1440 az acer, és 1440x 1600 a quest 2.. tehát nem sokkal kisebb a képpont fizikailag..mert úgyis felskálázod szoftveresen.. :-) a G2 már más tészta, de a quest felbontása nem előny sztem feláráért.. viszont előny a hardveres IPD.. aztán a gyári pánt kényelme... az is gázabb, a súlya is gázabb a questnek.. A kontrollere jobb, illetve a követése is (de jó géppel a WMR is meglepően jó lett)- tehát csakazért, hogy lecseréljem, nem vennék, mert úgymond nem szignifikáns az eltérés, az árhoz képest (kifizetek 120e -ft -ot..ebayen, vagy 180 -at itthon.. ) ,de az ebayen a q2 és a z acer pl egy árban van.. tehát a q2-t választanám, ha még semmim nem lenne itthon..

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz Danecay #47316 üzenetére

    A játékokban valóban lehet (már amelyikben, pl. egy beat saber vagy egy synth riders nem fog menni). Csak a controller nélkül a link menüben nem tudsz átváltani a monitorra, hogy elindítsd őket.

    Persze el lehet őket indítani a monitorról is, csak nem túl kényelmes ezért levenni a cuccot.

  • gulasoft

    őstag

    válasz Danecay #47296 üzenetére

    A VR-t az asszony is élvezné. Beat saberben ő a legpengébb a családban, de ehhez kell az is, hogy egy quest2-őn natívban elmegy, és nem kell alá erőmű. Ebben a quest2 verhetetlen.

    Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

  • a2d2

    addikt

    válasz Danecay #48537 üzenetére

    Na megpróbáltam most azt hogy kitettem a játékot 4k-s TV-re, minden beállítást maxra húztam, valami eszméletlenül szépen nézett ki. A GPU végre pörgött így 100%-on, a CPU ugyanúgy 40-60%-on, kb 45-60fps között produkált így (a performance boos mod alatt is felhúztam az összes csúszkát maxra, így sokkal több mindent fel lehet tolni benne).
    Ha csak az lett volna hogy VR alatt beesik a GPU 60%-ra mert nem tudja a 90FPs-t és ez miatt lefelezi 45-re akkor ok, de sajnos akár 35-40FPS-re is lement. Szóval valami VR hülyeség lesz ez.

    @milszab: mindjárt indítok egy Walking Dead-et, azt is abbahagytam tavaly míg VGA-ra vártam. De az elég játszható volt mert a 72FPS-t tartani tudta anno a 1070-es alacsony-közepes beállításokkal.

    @Jinxb1rd: én a héten vettem észre hogy nincs asztalom Airlink alatt. Azt hittem levették direkt valami miatt. Akkor nálam is valami verzióinkompatibilitás lenne? Mert nem jelzi az Airlink.

    [ Szerkesztve ]

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • pRoject22

    őstag

    válasz Danecay #49289 üzenetére

    A sweet spot-nak azt a részt nevezik ahol a kép éles ha belenézel a lencsébe, mert ezek nem olyanok mint a monitor, csak egy része éles középen, pl amit én használok HP ReverB G2 csak középen kb 10-20%-ban éles, ha onnan elnézek máshova ott már homályos a kép, és mivel autószimulátorozok vele ahol 90%-ban előre nézek az útra pont ott ahol éles a kép ezért ez nem zavart, de mostmár elkezdtem mást is használni és ott már zavaró, mondjuk egy quest 2-nek jobb a képe ilyen szempontból mert ott nagyobb részben éles de nem olyan minőség mint a G2, a G2 ahol éles ott már monitor minőség. Ezért kérdeztem a pico4-et, hogy milyen a sweet spot mert én is agyalok rajta, vagy pimax 12K-t nézegetem még de mivel az meg most jelenik meg szerintem nem érdemes egyből belevágni mert biztos az első pár hónapban teli lesz hibával meg bugokkal, szóval jelenleg a pico4 vagy G2 az alternatíva. Varjo Aero 2400 euróért meg off.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • fatal`

    titán

    válasz Danecay #49356 üzenetére

    Vannak standalone is működő headsetek, mint a Quest vagy a Pico, ezeknek van saját storeja is, önmagukban is működnek, PC nélkül, de PCVR-ral is kompatibilisek, USB kábelen vagy WiFi-n keresztül, ilyenkor streamelik a képet. Ezeken többnyire valamilyen módosított Android fut, amiből semmit nem érzékelsz, mint user.

    Vannak PCVR only headsetek, mint a Valve Index, ezeknek van úgymond natív saját környezetük a PC-n belül (a Valve Index nyílván egy natívan SteamVR headset), de mindenféle SDK-n és API-n keresztül az összes futtatókörnyezet elérhető, csak némelyik lassabb. Pl. Oculus headsettel, ha egy adott játék támogatja az Oculus SDK-t, akkor érdemes azon keresztül futtatni, mert gyorsabb lesz, de működik SteamVR-ral is.

    A Steamen lévő Virtual Desktop PCVR headseteknek van, leginkább úgymond munkára (ha valakinek ez a hóbortja) / a desktop kezelésére. A standalone Virtual Desktop WiFi-s game streamingre is jó, de a headseteknek van beépített megoldása is (a Picoé nem tudom milyen, Questen az air link elég jó, a VD egyébként korábbi, régen nem volt más opció).

    Lehet játszani a steames játékokat Quest 2-vel, én is ezt teszem. Egyedül Eleven Table Tennist játszom natívan, mert a tracking wifin nem elég jó hozzá (Beat Saberhez pl. igen).

    Az Oculus kupon elkölthető a Rift Storeban, vagy a Quest Storeban, előbbi az Oculus PC storeja (az itt vett játékok csak Oculus Headsettel működnek ügyködés nélkül), utóbbi a Quest standalone storeja. Van néhány játék, ami cross buy, ami azt jelenti, hogyha megvetted az egyik storeban, akkor a másikban ingyenes, de nem mindegyik ilyen (itt az ingyenesség nyilvánvalóan steamre nem vonatkozik). Ha később másik, nem Oculus headsetre váltasz, akkor ezeket nem fogod tudni használni (illetve a PC-s storeban vett dolgok Reviveval talán játszahatók, ezzel nincs tapasztalatom, steamen vásárolok).

    Talán nem hagytam ki semmit a kérdéseid közül, ha valamit mégis, akkor remélem a többiek majd kiegészítik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Danecay #49356 üzenetére

    Teljesen jogos amit kérdezel, de valójában úgy van, hogy a SteamVR a nyitottabb, és támogat minden jelentősebb headsetet, köztük az Oculus termékeket (mernék csak nem támogatni, Quest2-ből kb 15 millió ment el...)

    Visszafelé ez már nem teljesen igaz, amit megveszel az Oculus store-ban, az csak onnan látszik, és ha egyszer vennél másmilyen headsetet, akkor vagy lemondhatsz róluk vagy trükközni kell.
    Kicsit árnyalja a képet, hogy valójában 2 Oculus store van, egy Rift-es (ami PC-s tartalom) és a Quest-es (amiket önállóan telepítesz a headsetre, PC nem kell hozzá).
    És a legjobb, hogy ezek közt sok a cross-buy, vagyis ha megveszed az egyik verziót, akkor megkapod a másikat ingyen.

    Ehhez kapcsolódóan ezt írtam még régebben. Olvasd el.

    Egyébként ez amit írsz a 30$ költőpénzzel, ez kísértetiesen hasonlít az Oculus ajánlásos programjára, vagyis ha egy ismerősnek ajánlod akkor egy linken keresztül Te is és ő is kap 30-30$ költőpénzt. Hol olvastad ezt a szöveget? Én tuti nem vennék magyar uzsorástól. Vedd csak meg az amazonon, azzal jársz a legjobban.

    A többi kérdésedre kerestem régi hozzászólásokat, lehet hogy egy része már nem teljesen így van, de kiindulásnak megteszi.

    A Virtual desktop lényegében azért kell(het) hogy kábelmentesen (Wifin) tudd a PC VR képét a Questre streamelni. De erre van az Oculusnak saját (ingyenes) alkalmazása, az AirLink. (sajnos elég sokat gyengélkedik, ezért mindig jó ha van egy VD a tarsolyban).

    Az összefoglaló teljesen jogos, dehát itt már csak ilyen a topikgazda.

  • gulasoft

    őstag

    válasz Danecay #49366 üzenetére

    A natív játék a headseten fut, nem kell hozzá PC. A headset generálja a képet és rakja ki kijelzőre. Ez persze kevesebb poligonszámot kisebb textúrákat jelent, ennek határait feszegetik, de egy erős pcvr mindíg szebb képet produkálhat mint egy natív (márha veszik a fáradságot a fejlesztők, hogy 2 külön verziót gyártsanak, de lehetőség benne van).
    A quest2, pico4 összeköthető egy PC-vel, ilyenkor a PC pl a quest2-ről azt hiszi, hogy egy rift-s. Ehhez régebben a Virtual Desktop nevű Oculus Questen futó programmal wifin keresztül tudott a PC felől képeket fogadni ami megjelent a kijelzőn, tehát itt a PC generálja a képet a fejszett ilyenkor csak megjeleníti, illetbe befelé küldi a gépnek a fejszett helyzetét (X,Y,Z , + az elforgatások) +a vezérlők hasonló adatait. Ebből a PC számol mindent majd küldi a kiszámol képeket fejszett felé (a wifi miatt tömörítve, a kábeles kevésbé tömörít). A quest egirigyelte a VD sikerét, és megcsinálta asaját wifis kapcsolatát airlink néven, ezt elég gyakran reszelkik, néha jobb, néha roszabb lesz.
    A PICO4-hez is vam hasonló, de az még roszabb mint az airlink, viszont aVD fejlesztője megcsinálta a PICO4-e verziót is, tehát a VD mind a kettőn fut, csak a quest store(meta) és a pico store nem ugyan az, a standalone szoftvereket a megfelelő store-ban kell megvenni.
    A PCVR igényel egy programot ami a PC-n fut, és fogadja az adatokat fejszettektől, és küldi a kiszámolt képet, a VD-nek erre van egy pc-s progija, az airlink bele leltt integrálva az oculus PC-s progijába. ([link])
    Innentől kezdve teljesen mindegy mit dugsz a pc-re, valamilyen emuláción, openVR-on vagy bármilyen a steam kompatibilis programon keresztül a PCVR fogadja a fejszett adatit, számolja a képeket és küldi a fejszettre.
    Ha egy program ezeket az adatokat megfelelő sebeséggel képes a pc felé közvetiteni, és ott egy elég erős vas ebből képes nagyon sok képkockát másodpercenkét a headset felé küldeni, akkor mindegy hogy PCVR vagy natív verzót futtatsz az élmény ugyan az marad.
    Ha egy progi ezeket nem jól küldi, vagy optimalizációban nincs a toppon ésa géped nem egy erőmű, akkor érdemes a natív verziót indítani, az általában az adott fejszett hardverére optimalizálva van elkészítve.

    [ Szerkesztve ]

    Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

  • gulasoft

    őstag

    válasz Danecay #49368 üzenetére

    Amazon.es-ről rendeld, ott 21% az ÁFA az hasonlít a magyar 27-hez leginkább, az áfakülönbözet itt 6% a németektől jövőn meg 8.
    Tudomásom szerint ez csak wifis, a PICO neo3 link.nek van közvetlen display port kábel portja, de én pont a vezetéknélküliségét szeretem a q2-nek. (a pico-nak meg a lencséjét, remélem a q3-ban már az lesz, és nem lessz horror áron)
    Ha pcvr akkor lehet a pico4 jobb választás, a q2 sweetpotja botrányosan kicsi, és felbontásban, valamit motoros szemtávolság állításban is veri a pico4. VD-vel wifin kötöd össze, volt aki a g2 mellett is megtartja a pico-t mert a lencse sokkal élesebb képet ad a széleken is, ezen a pcvr megoldáson meg gondolom még solgoznak ők is a sajátjukon, addíg meg vd, csak pico storban vedd meg a pico-s verziót.

    [ Szerkesztve ]

    Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

  • Nazo

    tag

    válasz Danecay #49388 üzenetére

    Én amazon.de-ről rendeltem. Amikor megadtam hogy Magyarországra jön, átállította az áfát 27%-ra, tehát többet fizettem mint ami alapból ki van írva. Ezért nem mindegy melyik oldalról rendeled. (A vicc, hogy így is Spanyol országból indult, felment Németországba, és onnan jött ide)
    Pico Link-el pl a Ragnarock Demo pörgősebb résznél elkezdett "késni". Tehát valahogy késve/lassabban mozgott a virtuális kezem mint a valódi. Gyakorlatilag játszhatatlan volt.
    Sam and Max demo-ban ha forgattam a fejem, akkor amerre mozgott, arrafelé volt egy fekete sáv. Nem tudta rendesen lekövetni a mozgásokat, vagy nem is tudom.
    VD-ben Ragnarock hibátlanul megy, semmi lassulás. Sam and Max-be pedig akárhogy rángatom a fejem szépen követ, és mindig teljes a kép, nincs fekete sáv. (Mind a Link, mind a VD max beállításokon kb 1-2 méterre a dedikált router-től)
    Kábelen nem próbáltam, nekem pont a vezetékmentesség volt a lényeg.

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #49388 üzenetére

    Ne vegyel Pico 4-et eBay-rol csak Amazon-rol mivel eszmeletlen szoras van minosegben es sokkal egyszerubb a visszakuldes/csere Amazon-al.

    En azt is mondanam hogy ne vegyel Pico 4-et mint elso HMD-t pusztan a hozzaszolasaidbol es kerdeseidbol itelve. Ertem hogy nem erted mit jelent a "nem kiforrott szoftver" de ez van, merfoldekre van elmaradva az Oculus szoftvertol meg ha kinezetre ugyanolyan is mert a UI-t onnan koppintottak. De meg sajat v4 OS-hez hasonlitva is van sok visszalepes (a Pico 4 mar v5-el jon). Aztan ott a minosegbeli szoras is. Sokan kuldtek vissza mert nem volt rendben a kep (tul sok warping a kepen, mura az egyik vagy a masik kijelzon vagy mindketton, nem bootol par ora/nap hasznalat utan stb.) A kepminosegbeli problemakat nem igazan tudod megitelni ha meg nem volt mas HMD-d es lehet kifogsz egy olyat ahol nagyon nem olyan a kep mint lennie kene de ezt nem fogod tudni, igy viszont nem leszel elobbre semmivel a Pico 4-el mint egy fresnel lencses Q2-vel kepminoseg teren.

    Szoval rendeld ha akarod, de az en velemenyem szerint sokkal simabb elmenyben lenne reszed egy Q2-vel. Ott ha nem jo a kepminoseg akkor azt hamar eszrevenni mert borso meretu a sweet spot peldaul, mas gondok nincsenek. A minosegbeli szoras is sokkal kisebb, a szoftver tamogatas a PC es a standalone teren magasan a Pico felett van. Bejonnek bugok mint amirol a hetekben is diskuraltunk itt-ott, de ez is olyan peldaul hogy itt is harman beszelunk rola mert gondolom harmunkat erint, a tobbiek hasznaljak.

    A VD vs Pico Streamer temat pedig ugy kell erteni hogy a Pico Streamer alacsony felbontason renderel es tomorit amit nem lehet allitani a VD pedig magasabbon mas beallitasokkal igy a kep jobb meg akkor is ha ugyanaz a renderelesi felbontas van beallitva mint a Pico Streamer-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Danecay

    őstag

    válasz Danecay #49393 üzenetére

    "a VR piac még közel sem annyira nagyszabású mint a VR."

    a VR piac még közel sem annyira nagyszabású, ill. telített mint a mobilpiac.

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Danecay #49396 üzenetére

    Figyu, itt a csoportban van olyan, aki a 300Fr-ot sajnálja kiadni egy játékra, ezeken túl kell lendülni :D

  • fatal`

    titán

    válasz Danecay #49441 üzenetére

    Mindig elfelejtik hozzátenni, hogy nem € hanem $ és csak az USA-ban.

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #49441 üzenetére

    Ez egy ilyen onbizalommal kimondott de a valosagnak sajnos nem megfelelo informacio a videoban, nincs ra Europaban akcio, csak USA-ban van 300USD-s, amire import eseten aztan ramegy az itteni AFA, vam es szallitasi koltsegek.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • CsakBazsi13

    újonc

    válasz Danecay #49445 üzenetére

    Igen én is rendeltem onnan még egyet ismerőstől! Mivel hozza, így 400 euróban áll meg majd.

  • CsakBazsi13

    újonc

    válasz Danecay #49447 üzenetére

    Nekem kell hozzá adni egy + üveg fekete Johnnie Walkert ,tehát azért ennyi :D

  • LazaCCC

    tag

    válasz Danecay #49503 üzenetére

    Én szintén az fr-ről vettem még nyáron, a hivatalos áremelés előtt. Megjött pár nap alatt.
    Viszont így két játékkal - ráadásul egyikei a platform legjobbjainak - simán megéri.

  • bali777

    aktív tag

    válasz Danecay #49605 üzenetére

    Nálam meg a VD kapcsolat fagyott le háromszor is pár perc után, pedig soha nem volt vele gond. Bár ez nem feltétlen a Quest hibája, inkább valami windows frissítési hibára gyanakszom. A bigscreen meg már megint nem adja be a PC képét. Nekem is kezd elegem lenni

    Meta Quest 3

  • bali777

    aktív tag

    válasz Danecay #49611 üzenetére

    Azért bízzunk benne, hogy a Q2-t hamarosan rendbe teszik. De nem értem, miért kell ezt csinálni, hogy már egy VD is kifagy, ha azon keresztül nézem a PC-t. Nekem egyébként bőven elfogadható a PCVR Q2-n

    Meta Quest 3

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Danecay #49611 üzenetére

    Én csak nemrég ugrottam bele a VR világba, de előtte már kipróbáltam ismerősnél.
    Neki is Q2-je van, és tök jól elvan vele, még fejleszt is magának Unityben, VR-ban... Mint frissen érkező, azt tudom neked mondani, hogy ez a hiba amiről beszélnek, SZERINTEM nem nagyon számottevő, és amikor ezzel az ismerőssel game-elünk, semmit nem veszünk észre.

    Ha van időm kikapcsolódni, akkor szoktam játszani, nem mindennap sikerül. De az a helyzet, hogy ha beleugrasz a VR-ba, az teljesen más világ... Főleg akkor jön ki a különbség, ha olyan játékot próbálsz ki, amit eddig flatscreen (monitoron) toltál, na és akkor most képzeld azt el, hogy ott vagy benne. Minden sokkal realisztikusabb, meg tudsz nézni olyan dolgokat, amiket eddig nem tudtál, a része vagy. Azokat a game-eket, amiket eddig monitor előtt toltam, és kipróbáltam VR-ban, már nem hiszem, hogy újra menni fog valaha mégegyszer flatscreen tolni, amikor tudom, hogy headsettel ez mennyivel sokkal jobb élmény.

    Már haladtam előre Lone Echoban, bexarás. Solus project ugyanez, bár az flatscreen is hatalmas élmény. És van még egy rakat más, sokkal modernebb game, ami még várat magára.

    Szóval én azt tanácsolom, ha van rá pénzed, mindenképp próbáld ki. Teljesen máshogy fogsz hozzáállni, ha már ott voltál benne. Igen, van jobb headset a Q2-nél, de nem annyival jobbak, mint amennyivel drágábbak, plusz van, hogy még gyengébbek is. Just my two cents.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Danecay #49650 üzenetére

    Biztos, hogy game breaking dolgokat javítaniuk kell, Quest 2-ből már többet adtak el, mint az összes más headsetből valaha összesen (jelen pillanatban 15 milliót). Szóval azért elég nagy a felhasználói bázis, akikre oda kell figyelni.

    Továbbá quest 2-höz még hozzáfűzöm, hogy első headsetnek inkább ezt, hogy kitapasztald, mi a jó/rossz. Az overall szoftveres támogatás sokkal jobb, illetve sokkal több kiegészítő van hozzá, mint a Picohoz.
    Nem beszélve arról, hogy a Lone echo mennyire jó VR játék, és csak oculusra érhető el (tudtommal). Feltéve persze, ha bejönnek a sci-fi, űrös cuccok. :)

    Ha amúgy játékot veszel, általánosságban a VR only címek (pl. steamen) sokkal jobbak VR-on, mint a "VR supported"-ek.

    Vásárlásban nem tudok segíteni, mert én külföldön lakom, és itt a helyi amazon szállítja. Itt van oculus store is, de az meg lassabb, mint az amazon.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • fatal`

    titán

    válasz Danecay #49661 üzenetére

    Kábeles összekötés ugyanúgy az Oculus szoftverrel megy, azt sima Linknek hívják. Egy kapcsoló dönti el a headseten, hogy Air Linken vagy sima linken megy-e (meg persze be kell dugni a kábelt).

    Kábelből USB3-as legyen és arra figyelj, hogy a headsetbe menő oldal L csatlakozó legyen. Alzanak van olcsó kábele, de az csak 3 méteres, ha nem csak szimulátorozáshoz kell, akkor nem lesz jó, mert rövid. És elég merev is, így mozgolódáshoz nem az igazi.

    KiWi kábelét szoktak még jónak mondani, vagy a VR Covert (ezt ritkán kapni).

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #49663 üzenetére

    Nem kell nezni, amikor megjott probald meg eloszor az Air Link-et (vagy a VD-t) es akkor nezegess kabeleket ha ott problemakba utkozol.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Danecay #49666 üzenetére

    Én egy tp-link archer c6-ot használok AP módban az oculusszal. Dedikáltan erre használom, nem kapcsolódik semmi más rá, csak a gép ugye etherneten. Kábellel még sosem használtam a Q2-t, valszeg nem is fogom.

    A 2.4-es wifi nem jó és nem is kell, 5 Ghz-en kell csatlakozni mindenképp, de arra az a Tenda tökéletesen megfelel, nem kell 40 ezres router. Azonban arra ügyelj, hogy más ne kapcsolódjon rá (tehát a család a telefonokkal, tévével stb.) mert be fog zavarni a jelbe.

    A közvetlen csatlakozós sztori nem éri meg, meg lehet oldani, de előfordulhatnak problémák, hivatalosan nem támogatott a dolog egyelőre. Ismerősnél volt sok lag, és ő is inkább közbeiktatott egy routert. Azóta nincs ilyen gondja.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Raymond

    félisten

    válasz Danecay #49666 üzenetére

    Windows Hotspot mukodik ha mukodik, de sok fugg attol milyen az adapter es a meghajtok. Standard problema hogy a Quest csak minimalis sebessegel kapcsolodik hozza ami nem jo. Az a router ami van jo is lehet, csak rakj minden mas eszkozt a 2.4Ghz-re es az 5Ghz-en (mas SSID mint a 2.4-es) csak a Quest legyen.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • gulasoft

    őstag

    válasz Danecay #49691 üzenetére

    Persze edződhet hozzá, de ha alapból rosszul lesz akkor az nagyon nehéz folyamat. Mikor én először VR teremben találkoztam az élménnyel, Arizona sunshine-t nyomtunk teleporttal, és mikror oldlra hajtott fejjel kinéztem a faház két léce közötti résen, és nem az A gombot nyomtam meg, meg az egérrel variáltam, és billenytűzetkombinációk tömkelegével tettem volna ezt az oldalra lehajolok kinézek dolgot, hanem csak megtettem, akkor döntöttem el, hogy nem monitor vásárlás lesz, hanem VR.
    Igen ez egy VR MOD, szerencsére egyre több jelenik meg, ha már a drága fejlesztők tesznek magasról a vásárlókra, és nem csinálnak VR támogatást a játékokhoz.
    Mondjuk az a normális, hogy hagyják a mod-ot, a gtaV-ről, a RDR2-ről, és a maffia sorozathoz készült modokat eltávolíttaták a fejlesztővel, mert gondolom csípte szemüket, hogy meg lehett volna ezt csinálni simán VR támogatással, csak éppen hülyék voltak hozzá.
    Most ezek maradtak, illetve ezekhez készített az illető (Luke Ross) modokat:
    Horizon: Zero Dawn
    Cyberpunk 2077
    Elden Ring
    Dark Souls: Remastered
    Final Fantasy VII Remake Intergrade
    Ghostwire: Tokyo
    (*NEW*) Ghostrunner: Complete Edition
    (*NEW*) Stray
    A strayt előző héten toltam végig Vr-ban nagyon élveztem, az is szép volt, most meg a subnautia below zero-t tolom, és ezt a Horizonost is elkezdtem, de ezt most csak azért, hogy megnézzem, és hát ott van nagyon. Ha nem lennének a modderek, a VR nagy bajban lenne. De szerencsére vannak.

    Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Danecay #49676 üzenetére

    Igen, a G2 sweet spotja még a Q2-nél is kisebb. A Q2 sweet spotja sem hatalmas, de optimálisnak mondanám. A G2-t én még nem hackeltem meg, pedig megtehetném csak lusta vagyok kinyomtatni a faceplate-et hozzá, 3D nyomtatott faceplate-tel lehet növelni a sweet spotján de nincs tapasztalatom vele, hogy konkrétan mennyit.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Danecay #49720 üzenetére

    Tudod mindenki csak véleményt ír a témában. A vélemény pedig a közhiedelemmel ellentétben nem szent és sérthetetlen. :DDD Én is csak a saját véleményemet írom le, az is csak 1 a sok közül. Viszont ez a topik már elég régóta pörög és azért az évek alatt volt itt szó egy s másról ezért szerintem nem túlzok ha azt mondom nincs igaza annak aki azt mondja, hogy a Q2 sweet spotja botrányosan kicsi. Lehetne nagyobb is, meg persze lehetne dual 8K is a kijelzője 210 fokos FoV-val de aki azt mondja botrányosan kicsi a sweet spotja a Q2-nek annak nem volt a fején Vive, HTC Focus, Reverb G2 és még lehetne sorolni... De az is igaz, hogy különbözőek vagyunk, minden embernek más és más az IPD-je, a fejformája, arról nem is beszélve, hogy vannak akik be sem tudják állítani normálisan magukra a HMD-ket. Még a TheVR-os srácok is elrontották a beállítását az egyik tesztjükben. De tévedni emberi dolog, nem szabad készpénznek venni senki véleményét sem, érdemes több forrásból tájékozódni. MEg aztán úgy is az a legjobb ha a tájékozódás után te magad is meggyőződsz róla.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák