Hirdetés

Aktív témák

  • Farkas82

    tag

    válasz kiss_gee #45407 üzenetére

    Nekem U30-van és a következőket tudom mondani: Helyesen jeleníti meg a 24p anyagokat, 96 Hz-en, ami azt lejenti, hogy minden képkockát 4X, ez hasonló ahhoz mint a moziban, ahol minden képkockát 3x, vagyis 72Hz-en megy a megjelenítés. Ha másodpercenként tényleg 24 képfelvillanást látnál, az nagyon vibráló lenne. A TV-én látott kép csak annyira lesz darabos, mint a moziban, vagyis az eredeti mozi "Feeling"-et adja vissza. A ricegés azokon a TV-ken van, ahol a 24p-t 60hz-re konvertálják úgy, hogy az eggyik képkockát 2X, a másik képkockát 3x jeleníti meg, tehát (12x2)+(12x3)=60, ennek az a következménye, hogy a film másodpercenként 12x ritmust vált, amit már az emberi szem időbeli felbontása érzékel.
    Az IFC azt csinálja, hogy a már meglévő képkockák közé újakat számol ki, így téve a mozgást mesterségesen még folytonosabbá, de ezzel elvész a mozi feeling, a kép szappanopera szerű lesz, (tipikusan a TV sorozatokat vették fel nagyobb sebességű kamerákkal) ezért aztán nem is mindenkinek tetszik.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák