Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Nine Sols teszt

    gp A horrorjátékairól elhíresült Red Candle Games műfajt váltott, és ezúttal egy Sekirót idéző akciójátékkal tért vissza.

  • Az NVIDIA lett a világ legértékesebb vállalata

    ph A 135,58 dolláros záró árral a cég elérte a 3335 milliárd dolláros kapitalizációt, átvéve a vezetést a Microsofttól.

Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Sziasztok,

    Tegnap vettem egy TX-P50G30E panát, sok évnyi LCD-zés után. Az elmúlt egy nap tapasztalatai alapján a következő problémákat véltem felfedezni:

    1. Ciripel. Minél világosabb a kép annál inkább, de akár teljesen sötét képernyőnél is hallani lehet.
    2. Zsezsegnek a pixelek, és ez láthatóan rontja a kontraszt arányt, nem tudom kikapcsolni.
    3. A kontraszttal amúgy is vannak gondok: a korábban gyönyörű, részletgazdag (pl.: Planet Earth BD) képeknél banding figyelhető meg.
    4. Villódzik. Ha bekapcsolom az intelligent frame kreationt és az öko módot akkor kevésbé, amúgy jobban.

    A TV HDMI-n kapcsolódik egy ATI 5570-es karihoz, 24Hz-en. Lejátszáshoz MPC-HC-t használok.

    A kérdésem az lenne, hogy a zsezsegést (pixel shifting) és a kontrasztos problémát meg lehet-e oldani valahogy? Mert ha nem, 8 napon belül visszaviszem.

    A másik kérdés, hogy másnál is ciripel a TV? (nem a ventilátorról beszélek). Lehet ezzel csinálni valamit? Valami youtube-os videóban láttam, hogy állítólag a táp környékén valami csavar nincs rendesen meghúzva és ezért ciripelhet ennyire. Lehet ebben valami?

    Még valami: ha full fekete kép vana TV-n és közel hajolok hozzá, látható ahogy a feketétől egy árnyalattal világosabb sötét csíkok futnak folyamatosan lentről felfelé. Ez gondolom a pixel shifting miatt van.

    Köszi a segítséget!

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Aktív témák