Hirdetés

Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz vizo74 #26650 üzenetére

    leírom a történetemet, a samsung le c650 vs. samsung ps50 c6500-ról, talán tanácsként is szolgálhat.

    72 cm-es Loewe képcsöves tv-m volt kb. 5-évig, és tökéletesen meg voltam elégedve vele, de ugye változnak az idők, nagy és lapos kell......
    szóval nekiláttam, olvastam, jártam ide-oda, itt egy teszt, ott egy teszt.

    nagyon sokat gondolkodtam (kb. 1 hónapot) amikor a c650 mellett döntöttem.
    kihozták, és már az első beállításnál kijött a hiba, hogy a dvb -c tunerrel nem tudtuk fogni az adást. ekkor még arra gondoltunk a szolgáltató (digi) ad roszzul.
    kijöttek a digi szerelői és megállapították, hogy a tv tuner része hibás.
    szóltam, hogy cserélni kellene, amit be is vállaltak de nem jött SQ -paneles csak A-s készülék, (a display panelből az SQ-nak kb 2 x nagyobb a kontrasztja, és sokkal jobb a feketéje) így kb 3 hét után úgy döntöttem plazmára cserélem.

    nézzük a fentieken kívüli okokat:
    a tv adások (már a digitális (dvd-t) sőt az analóg jelre még jobban jellemző volt) annyira rossz, élvezhetetlen minőségűek voltak, hogy az leírhatatlan.
    óriási lépés volt a HD adás, és az mkv, ts filmek. ezek csodálatosak. (hibával, lásd lejjebb)
    itt iszonyatosan sziporkázott, majd leesett a kép a készülékről.
    nagyon jó volt a mozgásfeldolgozása, (motion plus) amit én majdnem 3 d-nek neveznék, amit úgy érts, hogy teljesen elvált a kép első részén, és hátul lévők mozgása.
    nagy gondom volt még az LCD-vel az, hogy az egészre rátelepedett egy zöld színű felhő, mely főleg az arcéleken, a hajon volt látható, és sajnos minden formátumnál.
    idegesítő volt, és semmilyen beállítási módszerrel nem lehetett levenni, eltüntetni róla.
    ez egyébként az lcd-k általános jellemzője. (ez alól egyedül az lg kivétel, de ezen kívül nincs más előnye)
    a samsung ráadásul főleg az lcd-nél még a kék, és piros színekkel is iszonyatosan túl lő a célon, így a kép zöldes, lilás volt.
    következő gond a sötét részeknél a panel megvilágításából adódó világosabb bevilágítások, foltok állandó jelenléte.
    aztán a betekintési szöggel is baj volt.
    sajnos már kb. 30 foknál szürkült a kép.

    ekkor döntöttem úgy, hogy legyen plazma.

    eleve 116- ról, 127 cm-re nőtt a méret, ami nagyon nagy különbség.
    ezt így nehéz elhinni, de így van.
    szóval méretben jobb a C6500.
    mind a menü, mind a kezelhetőség dettó ugyanaz.
    ahogy írtam még a frömver is azonos.

    nézzük a plazma hibáit:
    kisebb háttérfény. részben tükröződő display.
    ÉS ENNYI!
    minden másban jobb, sokkal jobb, vagy azonos az LCD-vel.
    kisebb háttérfény:
    sajnos nappal ezzel számottevően csökken az élvezhetőség, de sötétebben ez a hátrány eltűnik, sőt jól jön.
    lehet nem vagyok érthető, de először ami nekem is jó volt az LCD-ben, az a világító, sziporkázó színek HD-n.
    DE!!!! sajnos ez csak egy ideig jó, mert kb 20-30 perc után elkezd fájni a szemed, fejed tőle, és le kell venned a háttérfényből. ekkor viszont a két tv már egy szintű háttérfénnyel dolgozik.
    magyarul, a barátokat, szomszédot el lehet kápráztatni egy egy 5 -10 perces bemutatóval, de ha végig akarsz nézni egy filmet, akkor LE KELL VENNI A FÉNYBŐL!
    ha viszont sokat használod napos időszakban, akkor a háttérfény jól jön, és ennek hiánya jelentkezhet.
    viszont ha nincs ablakbevilágítás, akkor ez teljesen elviselhető.
    ehhez tartozik a másik hiba a tükröződő panel.
    ha nem süt rá direkt fény, nincs vele gond.
    nézzük az előnyöket:
    sokkal, sok sok kategóriával jobb, kellemesebb, élvezhetőbb színek, természetes arc, és bőr tónusok.
    jó fekete, jó barna, jó sárga, jó piros, jó kék, jó zöld, jó fehér ...stb. színek. nincs lilás pirosas tónus mint az lcd-nél. szóval nagyon jó!
    minden adásnál látható ráncok, részletek. az lcd-nél még hd-ban sem volt ennyire kivehető az arcrészlet, mint a plazmánál már egyes jobb sd adásnál.
    nagyobb méret.
    dettó ugyanaz a médialejátszó.

    hozzáteszem csak néha néha 1-1 10 másodpercre vittem fel a plazmán a teljes beállítási szintre a képet, teszt erejéig, mivel bejáratom.

    tanácsot ne kérj, mert még én sem tudom mit tennék a helyedben.
    talán a következőt fontold meg:
    ha sokat filmezel nappali fényviszonyoknál jó minőségű anyaggal akkor LCD.
    ha nem, akkor minden esetre plazma.
    ha lcd mellett döntesz készülj fel, hogy ÓRIÁSI kompromisszum lesz a rossz minőségű adások anyaga, a betekintési szög, a méret, és a teljesen rossz, beállíthatatlan színek.

    plazmánál kompromisszumot kell kötnöd a háttérfény erejére, és a tükröződésre.
    ha ezekre allergiás vagy, akkor viszont lcd-t vegyél!

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Aktív témák