Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz qMAGICq #16264 üzenetére

    Sztem te egész jól látod a valós helyzetet.
    Valahogy itt a sok fanatikus be van kattanva erre a cpu-limit témára. Elmondom hogy én hogy látom ezt. Mivel minden egyes 3D-s alakalmazás során a processzor is számol és nagy jelentőséggel van a vga adattal való ellátásában ezért természetesn változtat a teljesítményen. Csakhogy ilyen erővel ha most beraknék egy mittomén X700-at a gépembe és lemérném a procim 2,4Ghz-el a 3dm-alatt majd 3,6Ghz-en, mivel különbség lenne az eredményben az jönne ki hogy nem hajtja ki a vga-t a proci... :U
    Sztem a következőképpen értelmes a cpu limit definíciója: ameddig nem lineáris az órajeltöbbletből származó teljesítmény növekedés, cpu limit van. Amikor már azt vesszük észre hogy kevéssé és megközelítőleg azonos léptékekben nő csak a teljesítmény görbéje akkor már nincs szó cpu limitről. Remélem jól fogalmazok.
    A másik megjegyzésem pedig az lenne hogy énszerintem közel sincs akkora jelentősége a cpu limitnek. Hiszen itt a Ph-s cpu/vga párosító tesztek is, azt mutatják hogy vga-terhelő helyzetekben (ami a leggyakoribb) jelentősen lecsökken a különbség a különböző processzor típus/sebességek között. Én magam is ezt tapasztalom...
    Ezt egyenlőre én így látom, ha valaki úgygondolja hogy nem így van akkor pls világosítson fel, de ezek az itt olvasható vita-érvek nem túl meggyőzőek... :U

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák