Hirdetés
Router beállítása
Aki találkozott már Asus routerekkel vagy olvasta korábbi cikkünket róluk, annak ismerős lesz a WL-566gM kezelőfelülete. A beköszöntő képernyő és a legtöbb menüpont változatlan maradt, ahogyan a menü struktúrája is.
Legelőször a „Quick Setup”-ban végigmehetünk egy, az EZSetuphoz hasoló gyorsbeállításon, ami annyiban nyújt többet, hogy a végén a Wi-Fi biztonsági paramétereket alaposabban finomhangolhatjuk.
Természetesen a részletesebb vezeték nélküli állítgatások külön almenüt kaptak. Itt, ahogyan a felület többi részén is, hasznos tippek segítenek az egyes pontokkal kapcsolatban. A kimerítő biztonsági beállítások mellett MAC szűrést, RADIUS kiszolgálót és az „Advanced” részen sugárzást konfigurálhatunk. Itt akár a 240 Mbps-os bitrátát is bekapcsolhatjuk.
A WAN és LAN opciókat az „IP Config” almenü rejti. Itt a szokásos IP, DNS és DHCP, DDNS beállítások között külön IP címet rendelhetünk az egyes MAC címekhez, és többféle dinamikus DNS szolgáltató közül válogathatunk.
Szintén a szokásos a virtuális kiszolgálók, NAT és trigger portok beállítására szolgáló szakasz. Több, előre definiált portkiosztás segíti dolgunkat.
A tűzfalas rész sincs túlbonyolítva. Az alap DoS-támadások védőjét csak ki-be lehet kapcsolni. Van továbbá időzítő, amivel a LAN külső hálózati kapcsolata (jellemzően az internetkapcsolat) tiltható le, és külön URL-eket is blokkolhatunk.
Eddig ritkán láttuk, de esetenként hasznos lehet a forgalomkorlátozás. A letöltést IP címenként és portonként szoríthatjuk alsó és felső korlát közé; fölfelé csak portkorlát van.
A router rendszerállapotával és a logokkal kapcsolatos rész teljesen átlagos, különösebb említést nem érdemel, láthattuk már korábbi Asusoknál. Használatuk értelemszerű.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!