Hirdetés

Vélemény: iPad Pro és kontra

Bár elsőre (és másodikra is) koppintásnak tűnik, még meglepheti a többieket az Apple profi tabletje.

Hirdetés

Ki nevet a végén?

Végső soron kit érdekel, hogy az ötlet kinek a fejéből pattant ki, ha az a felhasználó célja, hogy a megszületett eszközök közül a legjobban használhatóval kerüljön kapcsolatba? Végső soron a MacBook Air is csak egy a rengeteg Intel Core i processzoros, vékony laptop közül, mégis a legismertebb, legkedveltebb, minden gyártó azt próbálja legyőzni, lemásolni, és általában nem igazán sikerül nekik. Jó, most az iPad Pro nem elsőnek jött, nem teremtett új kategóriát, de attól még könnyen lehet, hogy a legjobb lesz.


Nem új pózok, de mi van, ha az Apple csinálja majd őket a legjobban?

És erre elég nagy esélye van az Apple-nek. Van ugyanis egy teljesen saját processzora, amibe olyan komponenseket, funkciókat tesz be, amilyeneket csak akar. Van saját operációs rendszere is, aminél nem kell a mindenféle szabványokat ápoló csoportokkal hosszasan huzakodnia, ha valamilyen szoftveres megoldást szeretne implementálni. Ezek pedig óriási dolgok! Egy Windows- vagy Android-alapú vason a kódereknek rengeteget kell szenvednie azzal, hogy minden különböző hardveren fusson a programjuk – az Apple esetében az erre pazarolt erőforrások optimalizálásra mehetnek. Vagy ott a Mantle példája, ami papíron két éve kihozza az állatot a Radeonokból, a gyakorlatban viszont a játékok zöme még nem támogatja. Nos, az Apple Metal API-jánál ilyen gondok nem valószínű, hogy lesznek.

Innen pedig már csak egy dolog kell, a pénz, abból pedig rengeteg van az Apple-nél, és úgy tűnik, szépen dolgoznak vele. Mert a Microsoft emberei ahelyett, hogy a Suface Pro koncepciójának „kölcsönvételéből” igyekeznének marketinges tőkét kovácsolni, inkább odaálltak az iPad Pro bölcsője mellé bemutatni a rajta futó Microsoft irodai programokat, bevállalva ezzel azt is, hogy éppen a saját tabletjüknek építenek konkurenciát. Meg vagyunk győződve arról, hogy a grafikusok és tervezők világában mozgó Adobe (Photoshop, Illustrator, Lightroom stb.), Autodesk (AutoCAD, 3ds, Maya stb.) és egyéb cégek, a vállalati rendszerek fejlesztői, és sokan mások is meg lettek/lesznek keresve iPad Pro témában, az iPencil kapcsán pedig vagy nagyon ünnepelnek az érintőtollakban érdekelt Wacomnál (mert részük van benne), vagy nagyon verik a fejüket a falba (mert kimaradtak belőle).


A tisztességesen megcsinált ceruza a grafikus legjobb segédeszköze

Nekünk, potenciális felhasználóknak pedig egyelőre az a dolgunk, mint minden új fejlesztésnél: hátradőlve megvárni, hogy mi sül ki belőle. Elhamarkodott következtetéseket nem szabad levonni, lényegében úgyis csak nyerthetünk az iPad Pro feltűnésével. Vagy elkészül az igazi dolgozós tábla, vagy az Apple tevékenysége fürgébb mozgolódásra kényszeríti a konkurenseket, vagy megbukik a profi iPad, és akkor a tudása jobbik felét megkapjuk majd az egyébként fejlődésben lassuló iPad Air családban.

rudi

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények