Próba
Az alap Tesoro Durandalt elég a számítógéphez kötni USB csatlakozóval vagy a mellékelt PS/2 átalakítóval, és máris használható. Az Ultimate változat programozható funkciójához viszont telepíteni kell a mellékelt alkalmazást, amivel fedélzeti memóriájába tölthetjük az extra funkciókat. Ezekből összesen tíz áll a rendelkezésünket, melyeket az F7-F12 profilváltók és a Game mód aktiváló kivételével bármelyik gombra kioszthatunk.
Az alapvető irodai funkciók, mint a kivágás, beillesztés vagy visszavonás mellett alkalmazásindítást is beállíthatunk, illetve van mód makrók rögzítésére. A lenyomás ismétlésénél háromféle funkció közül választhatunk: van egyszeri ismétlés, ismétlés míg lenyomva tartjuk a gombot és ismétlés a gomb újabb lenyomásáig.
Hirdetés
Örvendetes, hogy a Tesoro Durandal billentyűzetei magyar kiosztással és magyar festéssel érkeznek, tehát minden magyar ékezetes karakter megtalálható rajtuk, még a bal Shift szűkítésével kapott Í is, az Enter pedig kétsoros. A különböző Cherry MX mikrokapcsolók kedvelőit is kielégíti a Durandal. Kapható ugyanis a játékosoknak való, nagy nyomáserejű, de érezhető nyomáspont nélküli MX Black mellett gépíráshoz való, szintén kemény nyomású, de határozottan kattanó MX Blue és hasonlóan működő, de puhább, és kisebbet kattanó MX Brown gombokkal is.
Tesoro Durandal Cherry MX Brown mikrokapcsolókkal
Az alap Durandalt Cherry MX Brown gombokkal kaptuk. Miután megszoktuk a klaviatúra viszonylagos magasságát, egészen kellemesnek bizonyult a nyomása, az alacsonyabb állásban éreztük kényelmesebbnek. A billentyűk jó kontrasztos, fehér feliratot kaptak, így félhomályban is leolvashatóak. Jelesre vizsgáztak a csúszásgátló gumitalpak, a billentyűzet egyetlen egyszer sem csúszott meg az asztalon. Mondani sem kell, hogy legtöbb mechanikus társához hasonlóan a Durandal is NKRO képességű, tehát bármennyi gombját lenyomhatjuk egyidejűleg, azok érzékeln fognak, nem akad majd ki három, négy vagy hat párhuzamosan benyomott gombtól.
Tesoro Durandal Ultimate világító Cherry MX Blue mikrokapcsolókkal
A Durandal Ultimate használatát egy kis programozással kezdtük, de végül úgy döntöttünk, hogy ezt a dolgot egyszerűbb megcsinálni egy-egy játékból, az irodai funkciók rövidítései pedig már évek óta beleivódtak tudatunkba. A Cherry MX Blue kapcsolókkal érkező komolyabb Durandal csuklótámasza révén sokkal kényelmesebbnek bizonyult egyszerűbb társánál, szerintünk ahhoz is érdemes utólag beszerezni egy támaszt. Mechanikai téren az Ultimate pontosan olyan jól viselkedik, mint az alapmodell, gombjai egyenletesen, stabilan járnak, talpai révén egyáltalán nem csúszik el az asztalon.
A három intenzitási szint mellett lüktető módban is működő, vörös háttérvilágítás kimondottan kellemes. Mivel minden billentyűnek külön LED-je van, ezért nem tapasztaltunk olyasfajta egyenetlen megvilágítást, ami a membrános billentyűzetekre jellemző. A világítás miatt részben átlátszó feliratozás viszont fény nélkül nem elég kontrasztos, világosban is érdemes lehet bekapcsolni a legalacsonyabb szintet. Kissé zavaró, hogy a vörös LED-ek csak a gombok fő funkcióját világítják meg, ami sötétben nehézzé teszi a ritkábban használt, másodlagos funkciók (mint a $ vagy € jel) megtalálását.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!